Problém s prohlížeči

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Markster 5. 2. 2016 09:14

Zdravím Vás,

muj problém začal s prohlížečem Mozzila Firefox. Kdy si přestala "pamatovat" nastavení. Po každém ukončení a spuštění prohlížeče, mě vítala uvítací obrazovka pro první spuštění, a otázka zdali chci nastavit Mozzilu jako výchozí prohlížeč. Zkoušel jsem ji přeinstalovat, nepomohlo. Tak jsem tomu nevěnoval větší pozornost, a naisntaloval jsem si Operu. Která mi po dvou měsících normálního provozu začala dělat stejné problémy, pouze s tím rozdílem, že Opera si pamatuje poslední navštívenou stránku, ale neuloží si žádné doplňky, adblock atd... Musím po každém spuštění instalovat znovu a znovu. Tak jsem problém začal řešit. Našel jsem stránky od Mozzily kde problém popisují a popisují i pomoc. Tak jsem tedy zkoušel mazat všechny soubory prefs.js, nepomohlo. Vždy když se vytvoří nové, jsou uzamknuté pouze pro čtení. Což prý být nemají. Tak mě napadlo že to bude způsobovat nějaký malware, vir. Dva dny jsem věnoval odvirování PC. Snad deseti programy, které jsem používal po sobě samozřejmě, odstranilo se asi 8 virů. Avšak problém s prohlížeči přetrvává. Jsem už bezradný..

Předem Vám děkuji za pomoc a přeji krásný den.
Markster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 2. 2016 09:25

Za tu dobu bys měl už několikrát obnovený počítač ze zálohy nebo i znovu nainstalovaný.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 2. 2016 18:02

Nesdělil jsi verzi OS.
Je OS nainstalovaný z originálního MS média?
Nepracuješ v účtu s admin právy?
Nepoužíváš nějaký "čistič"/tweak?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juwa2 5. 2. 2016 19:04

Máš napadený profil prohlížeče. Zkus ho smazat, vytvoří se nový, čistý.
Je ale možné, že opět dojde k jeho zablešení.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 5. 2. 2016 20:28

Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků