Anonymita na internetu

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hadvar 2. 8. 2016 11:23

Dobrý den,

mohli byste začátečníkovi prosím poskytnout nějaké tipy jak zůstat anonymní na internetu? Nechci aby o mě firmy jako Google atd. věděly co za stránky návštěvuju, kolik mi je let, kde bydlím a podobně.

Četl jsem o VPN a TOR, co je lepší? Mám si taky nějak bezpečně nastavit prohlížeč?

Děkuju. :)
Hadvar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1stein 2. 8. 2016 11:46

no v prvom rade ako spravit anonymitu voci providerovi?

proste neriesit warez a podobne a niet preco anonymitu riesit.
staci ad-block, ghostery

TOR a VPN su dve rozne technologie
https://en.wikipedia.org/wiki/Tor_(anonymity_network)
https://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_private_network
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 2. 8. 2016 12:05

Jakou stránku navštěvuješ o tobě stejně někdo bude vědět tomu asi nezabráníš. Ale ty další uvedené údaje lze celkem úspěšně ochránit. Základem je, aby jsi je na internet nezadával, pokud to není vyloženě nutné. Například Pokud si chci něco koupit z eshopu a nechat si to dopravit až domů, tak tam bohužel musím zadat svojí adresu. Ale proč bych proboha měl zadávat svojí adresu například na takový facebook? vždyť já nechci aby mi facebook něco posílal na adresu, on tu mojí adresu nepotřebuje tak mu jí sdělovat nebudu.
A pokud náhodou je tento údaj vyžadovaný tak tam napíšu nějaký nereálný údaj. Né přímo nesmysl typu: "dsklihdfklhfas" ale například si vymyslím adresu: "Husova 16, 779 00 Olomouc". To že ve skutečnosti jsem například z Prahy nikdo ověřovat nebude.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 8. 2016 12:07

čím víc se budeš snažít skrýt, tím jedinečnější otisk zanecháváš...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 8. 2016 13:31

Paranoia? Stihomam? Nebo jenom vlna aktivity po přečtení nějakého nesmyslného článku slabomyslného rádobynovináře?

Já to neřeším, ano, Google a spol. na mě vyhazuje cílené reklamy, toho si občas všimnu, no a co? Alespoň to nejsou dámské hygienické potřeby.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod corecorecore 2. 8. 2016 14:30

Jestli chceš být na internetu neviditelný, tak odpoj kabel.
corecorecore
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 2. 8. 2016 14:54

Tak tady existuje pouze jedina stoporcentni rada - odpojit od internetu a na hlavu cepici z hlinikove folie.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 2. 8. 2016 14:58

Být anonomymní má většinou jednoho společného jmenovatele. STRACH. Znám to moc dobře. Taky jsem si tím prošel. Dnes nedělám nic za co bych se mohl stydět a v klidu tady napíši celé své jméno i s adresou. Marek Xara Quarda, Frenštát p/R, Dolní 428. ;-) Proč to říkám? Pokud chcete někdy v životě uspět tak musíte začít uvažovat tak, že jméno = obchodní značka a ta vytváří IMAGE. A pokud se snažíte tak na tom můžete postavit vše. A je docela jedno co na to okolí, správce tohoto serveru :mrgreen: apod. A pokud máte zájem tak se může podívat co se za tím "slovem" skrývá (sekce Učení). Pro mně to byl řekněme první krok k pochopení proč/a jak se přestat bát. Přeji hezký den.
xmarek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 2. 8. 2016 15:59

No tak možností mne napadá hodně, VPN (buď komunitní, případně důvěryhodná je AirVPN) over Tor (PORTAL/Whonix), Tor over VPN, Proxy over Tor apod...

Ale tam chce ohlídat tolik věcí už od začátku (založení účtu, platba atd.), že to málokdo zvládne... ;)

Pokud chceš být anonymní z jednoho z výše jmenovaných důvodů Vladimírem, zvaž, zdali to potřebuješ, a případně se pusť do studování.

Pro běžné uživatele a lidi neprovozující nelegální činnosti to je imo zbytečné.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MildaX 2. 8. 2016 20:40

Mě stačí jen poloviční anonymita a tak si vystačím jen s tou čepicí.

Katikakus píše:Tak tady existuje pouze jedina stoporcentni rada - odpojit od internetu a na hlavu cepici z hlinikove folie.
MildaX
Junior

Odeslat příspěvekod Hadvar 4. 8. 2016 10:06

Ano četl jsme pár článků týkajících se Snowdena a NSA... Rád bych se masovému sledování vyhnul, proto se tu ptám. :/ Rád bych studoval, ale nevím co. :(
Hadvar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1stein 5. 8. 2016 06:29

http://www.infoworld.com/article/297519 ... nline.html

ale dokonala anonymita neexistuje.
jedine
kupit notebook na ine meno,
pripajat sa na free pripojenie alebo na sim kartu, ktora je na ine meno alebo neregistrovana
nepouzivat internet na veci spojene s menom alebo prezyvkou
mat email v tvare qxnrtevbt@nieco
pouzivat TOR

no a hlavne modlit sa aby neprisli policajti s podozrenim na nelegalnu cinnost

-- 5. 8. 2016 07:30 --

Hadvar píše:1.Rád bych se masovému sledování vyhnul, proto se tu ptám. :/ 2. Rád bych studoval, ale nevím co. :(


1. nepouzivat windows, nemat providera
2. skusit google a hladat anonymity on internet?
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 8. 2016 07:13

OK, ja trochu pomuzu. I kdyz si myslim, ze uplne nedokazes docenit, co vlastne chces a hlavne proc.

* nesmis se *nikde* hlasit realnym jmenem
* nepouzivat zadneho z "velkych hracu", tj. Google, Microsoft, Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, ... Paypal apod. Ani pod falesnym jmenem.
* blokovat servery Google, Microsoftu a Facebooku v prohlizecich nebo na firewallu
* casto menit prohlizece nebo dusledne nastavit prohlizec, aby vsechna data (vcetne LocalStorage apod.) mazal vzdy po zavreni okna, a to okno zavirat minimalne jednou denne.
* nepouzivat Flash
* pouzivat alternativni vyhledavace, treba DuckDuckGo
* nepouzivat *zadny* program pro synchronizaci mezi PC a mobilem nebo PC a cloudem (zalozky v prohlizeci, hesla, Dropbox, ...)
* pristupovat na sit zasadne pres Tor

Pokud tohle splnis, tak zjistis, ze:
* pulka bezneho webu je pro tebe nepouzitelna
* pristup na web je hrozne pomaly
* je to neuveritelne nepohodlne
* spoustu veci (treba nakupovani online, hledani jizdnich radu apod.) delat proste nemuzes.

Volba je na tobe. Jednodussi a pohodlnejsi je chovat se online tak, aby se otazkou tve anonymity a pripadneho nalezeni nikdo nemusel a nechtel zabyvat.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 5. 8. 2016 08:10

Pokud vám pár článků stačilo na to abyste se takhle vylekal pak si přečtěte i něco o Intel Management Engine. Podle některých článků je to doslova samostatný minipočítač uvnitř procesoru, který však může přistupovat uplně ke všemu. A firmware/OS je utajený - Intel jej nezveřejnil, takže se můžeme jen domnívat, co vše to umí. Pokud by tedy byla pravda vše, co se o tom píše, nemůžete s počítačem dělat nic protože cokoliv uděláte, může být zaznamenáno.
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 5. 8. 2016 08:26

Tak jednoduchá obrana na Intel Management Engine je používat procesory AMD, tam to určitě nebude.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků