Testování stažených programů před instalací

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod c40vip 18. 4. 2017 09:49

Na již nepoužívané starší stolní PC s XPéčkama chci nainstalovat antivir nebo několik antivirů
kde bych následně testoval mnou stažené a i jiné věci než bych je instalovall do nového PC.
Dal bych free antiviry pakliže z diskuzí i o placených jsem na vážkách zda to má smysl investovat.
Byla by nějaká zkušenost nebo doporučení k této záležitosti čím vším to pak "projíždět"?
c40vip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 18. 4. 2017 10:03

Ano doporučuji mít nainstalovaný jen jeden antivir s aktivní ochranou. Tj takovou, která realtime skenuje. Jakmile se jich začne více motat dohromady tak to nemusí fungovat správně.
Jinak já to často projíždím na webu: https://www.virustotal.com/ Pak nemusím mít nainstalovaný milion antivirů.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod mople71 18. 4. 2017 10:13

XP jsou implicitne nebezpecny OS, tam antivirus nepomuze.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod c40vip 18. 4. 2017 11:02

to: Nargon - dík za odkaz, o tom jsem neměl potuchu.
Ale i tak bych chtěl provádět předběžné skenování na další případnou havěť, tak co tam dát na sken dalších malware a j. - tedy jestli je to možné?

to:mople71 - XP jsem měl od jejich uvedení až téměř do dneška než jsem zakoupil nový stroj. Snad budu s "desítkama" tak spokojen jako s XP - zatím dobrý. Nebudu instalovat antivir, nechám tam Defender + používat hlavu. Na XP jsem měl Avast než mi koncem min. roku začalo staré PC několikrát po aktualizaci kolabovat. Avat jsem odinstaloval a XP běželo jak za mlada.
c40vip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 4. 2017 11:27

Nejdůležitější bezpečnostní prvek:
Nargon píše:používat hlavu

Pokud budeš stahovat vždy jen originální sw ze stránek výrobce s kontrolou hash, prakticky nic neriskuješ. Za bezpečnost sw zodpovídá výrobce.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 18. 4. 2017 11:57

Něco podobného se říká u Androidu, stahujte jen z Google Play a jste v bezpečí. A kolikrát se už ukázalo, že to není pravda... To už je zastaralá povídačka, že si člověk zaviruje počítač, jen když krade a chodí na xxx stránky. :D
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod c40vip 18. 4. 2017 14:06

Z návrhu Nargona jsem vydedukoval že je možnost nechat jakýkoliv stažený program proběhnout Eset Online Scannerem a poté případně Virustotalem. Do nového pracovního PC nedám pustit nic a nechci ho zatěžovat ničím podezřelým, ani Antivirem po špatné zkušenosti s jejich aktualizacemi a pod., tak "skenuji" možnosti jak se vyhnout čemukoliv. Na "podezřelé" stránky mám starý noťas který mohu kdykoliv přeinstalovat původním OS který tehdá dávali spolu s noťasem.
Takže dík, jsem i po tolika letech zase o něco chytřejší.
Naposledy upravil c40vip dne 18. 4. 2017 15:02, celkově upraveno 1
c40vip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freekarol 18. 4. 2017 14:30

Zkus použít program Sandboxie. Pokud v něm například spustíš prohlížeč, tak případná havět, skončí v sandboxu a do Windows se nedostane. Není to samozřejmě 100%, ale to není nic.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shotgun Tokugawa 18. 4. 2017 15:06

mople71 píše:XP jsou implicitne nebezpecny OS, tam antivirus nepomuze.

To platí o Windows jako celé platformě a je jedno, zda se jedná o starší XP nebo nejnovější W10.
Shotgun Tokugawa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 4. 2017 15:23

Typický OOO:
freekarol píše:u Androidu, stahujte jen z Google Play a jste v bezpečí

1) Google Play není výrobcem sw! Jen stahovací server.
Jakýkoliv hacker si tam necpe co je mu libo.
2) Android = aktuálně nejméně bezpečný současný síťový OS (nepočítám prehistorický herní Windows 95&spol.); děravý jak řešeto.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 18. 4. 2017 17:05

Shotgun Tokugawa píše:
mople71 píše:XP jsou implicitne nebezpecny OS, tam antivirus nepomuze.

To platí o Windows jako celé platformě a je jedno, zda se jedná o starší XP nebo nejnovější W10.

April uz jsi prosvihnul. :-))
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 18. 4. 2017 18:50

K čemu ti je "Testování stažených programů před instalací"? K ničemu.
K čemu ti je "nepoužívané starší stolní PC s XPéčkama"? K ničemu.
K čemu ti je bilion antivirů a výsledek testování z nich? K ničemu.

Pokud máš potřebu nějaký software z hlediska bezpečnosti testovat, tak ten rozhodně nepatří na běžně používaný účet ani po jakémkoliv testu.
Pokud chceš něco takového používat, používej jej ve virtuálce nebo si vytvoř účet a používej takový software tam.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 18. 4. 2017 19:31

Milanr1 píše:1) Google Play není výrobcem sw! Jen stahovací server.
Jakýkoliv hacker si tam necpe co je mu libo.
2) Android = aktuálně nejméně bezpečný současný síťový OS (nepočítám prehistorický herní Windows 95&spol.); děravý jak řešeto.


Google Play sice není výrobcem, ale katalog softwaru a jako takový má zaručovat bezpečnost... Není to tak dávno, kdy byl hacknutý server, kdy Classic Shell byl nahrazen fake instalátorem. Tudíž sice je bezpečnější stahovat z důvěryhodných stránek, ale i tady je třeba dávat pozor. A že výrobce softwaru zodpovídá za bezpečnost svého softwaru je sice pěkné, ale k ničemu, když mi případnou škodu sotva nahradí...

Pokud vím, tak Android se dá zatím infikovat jen tak, že si člověk stáhne závadnou aplikaci a tu nainstaluje. Jediné, v čem je problém, že hodně telefonů nemá bezpečnostní aktualizace, ale i přesto neslyšíme, že by díky tomu, např. každý druhý telefon s Androidem, byl hacknutý či infikovaný...

-- 18. 4. 2017 20:32 --

Krakatoa píše:K čemu ti je "Testování stažených programů před instalací"? K ničemu.
K čemu ti je "nepoužívané starší stolní PC s XPéčkama"? K ničemu.
K čemu ti je bilion antivirů a výsledek testování z nich? K ničemu.

Pokud máš potřebu nějaký software z hlediska bezpečnosti testovat, tak ten rozhodně nepatří na běžně používaný účet ani po jakémkoliv testu.
Pokud chceš něco takového používat, používej jej ve virtuálce nebo si vytvoř účet a používej takový software tam.


Píše, že ten počítač s XP je už nepoužívaný, takže i když to nenapsal, tak se domníval, že ten počítač bude sloužit jako testovací počítač.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 18. 4. 2017 20:31

freekarol:
A na to jsem právě reagoval tímto:
K čemu ti je "nepoužívané starší stolní PC s XPéčkama"? K ničemu.

Já se ptám, k čemu je ten pc s xp? K ničemu. Je mi u zadku, že se nazve třeba testovací. Prostě ten krám patří do sběrného dvora. Virtuálku nebo přeplej účet má na svém pc doslova během pár vteřin a nepotřebuje tedy nějakej krám s xp a může testovat daleko pohodlnějc a rychlejc.
Naposledy upravil Krakatoa dne 18. 4. 2017 20:44, celkově upraveno 1
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod zrom 18. 4. 2017 20:36

na XP funguje treba Comodo FREE internet security - antivirus s firewallem a sandboxem.. Funguje to perfektne antivir i firewall a sanbox muzes poustet i cilene na konkretni exac. super vec. (nekdy az moc ostry.. na disku mi to samo probalo vsechny cracky a aktivatory a to i v archivech ;-) )
zrom
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků