Testování stažených programů před instalací

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freekarol 18. 4. 2017 20:46

To Krakatoa: Ne každý má dostatečný hardware na provoz virtuálního stroje, může mu to v něm jet rychle jako šnek. A pokud vím, tak se nedoporučuje experimentovat na počítači, který slouží k práci/zábavě a ne k experimentování.

Místo virtuálky je také dobrý Rollback RX či Toolwiz Time Freeze.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 19. 4. 2017 00:51

freekarol:
1. Každý má dostatečný hardware na provoz virtuálního stroje. Já používal kdysi virtuálku i na sempronu 1.5 GHz jednojádru s 1.5 GB RAM a byla to pohoda (nejsem si jistý jaké století to tehdy bylo)... Jestli se nepletu, tazatel má nový notebook a i kdyby tam měl dát jen podělané xp, tak v porovnání s tím šrotem mu to pojede daleko rychlejc. A myslím, že i 32 bit Win 7 a výš mu tam na 1 GB pojede v pohodě pokud má 4 GB RAM (netuším kolik má RAM), 64bit netuším jak by jel, já osobně mám 8 GB RAM. V každém případě ta virtuálka je lepší řešení než ten starý šrot!
2. A proč by se nedoporučovalo experimentovat na počítači, který slouží k práci/zábavě? Dělá to hromada lidí nevhodně, nainstalují si antivir, stahují a instalují nesmysly z netu a s tím samým účtem i pracují a dělají běžnou činnost a pak navíc i otravují na forum.viry.cz, že mají zaplevelený windows. Já píšu docela vhodnou možnost, prostě vytvořit jeden běžný účet, nastavit mu přístup jen ke svému profilu a trošku jej omezit, a pokud chce člověk experimentovat, tak může v něm. Já dělám třeba takový účet pro děcka a je mi ukradený co za staženou hru z netu tam pouštěj (a to nemám antivir a defendera mám odinstalovaného).
Krakatoa
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků