Monitoring PC, mobilu, tabletu

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lucccik 2. 9. 2017 15:54

Ahoj. Dozvěděla jsem se od bývalé kolegyně, že jsou naše PC a mobilní zařízení sledována ze strany zaměstnavatele. Že sledují veškerou aktivitu, SMS konverzace, konverzace na FB atd. Předesílam, že PC i mobily jsou naše. Podle ní to souvisí s interním "programem", webovou stránkou,na kterou se prihlasujeme ze všech zařízení. Zde má každý obchodní zástupce svoji kartu, kalendář, faktury atd. Dá se nějak zjistit,že to tak opravdu je? Nebo existuje nějaký program, který by to blokoval? Moc děkuji za odpověď.
Lucccik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 9. 2017 20:10

Podle Tvého popisu existuje jediná možnost, jak znemožnit sledování:
nevstupovat na uvedené webové stránky.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 9. 2017 22:21

Mám to chápat tak, že zařízení, která používáte, jsou vaše soukromá? Nebo firemní, vám pouze propůjčená? V druhém případě - prohlášení o použití výhradně k pracovním účelům jste při přebírání techniky podepisovala? Byla jste nějakým způsobem upozorňována, že zaměstnavatel může a bude monitorovat případnou aktivitu?

V opačném případě - pokud jsou zařízení opravdu Vaše soukromá (tzn., vy jste si je zakoupila a jste jejich majitel), tak pak jediné, co zaměstnavatel monitorovat teoreticky může, je akorát síťová komunikace, protože předpokládám, že se v práci připojujete na na síť zaměstnavatele - a ten může pak krásně vidět, že zařízení s takovou či makovou MAC adresou (teď otázka; má zaměstnavatel přehled, které zařízení je které?) právě odeslalo mail, prohlížu tu či onu webovou adresu, ... v podstatě veškerý síťový provoz. U mobilů může vidět to samé, ale SMS / volání monitorovat rozhodně nemůže, pokud Vám nebyla nainstalována k tomu určená špehovací aplikace na mobil - a to může udělat jen s vaším souhlasem a ještě by musel vysvětlit, co daná aplikace dělá .. (a jen blbec by si něco takového na SVÉ VLASTNÍ zařízení nechal nainstalovat dobrovolně)

Nu a poslední věc; zaměstnavatel dle zákona nemůže číst obsah Vašich zpráv či e-mailů / jiné konverzace. U mobilů nemůže monitorovat údaje o volaných číslech, obsah hovorů, jejich datum, čas ani délku.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků