McAfee předplati ano/ne ?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 25. 11. 2017 11:46

Abych si znesnadnil rozhodování, prosím o názory ostatních. O:-)
Nový pc, OEM Windows + balast výrobce (Dell).
Na pc běží vedle sebe Windows Defender a McAfee, žádné konflikty nepozoruju, do nastavení nezasahuju, neb mu nerozumím...
Netuším ovšem, co si chlapci z Redmontu vymyslí do příští aktualizace Windows. McAfee zatím není zaregistrovaný a za necelý měsíc mu končí předplatné.
Obecně se nedoporučuje mít na pc více antivirů, ale možná to vždy neplatí. Od nástupu W10 používám jen Windows Defender, nepociťuju potřebu používat jiný antivir. McAfee jsem používal před čtvrt stoletím, vážou se k němu vzpomínky ;-) -
Mám koupit předplatné McAfee a riskovat, že se s Defenderem začne nesnášet, nebo zůstat jen u Windows Defenderu ?

Windows 10 Pro, 64bit, v1709
I7 KB, 16RAM
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 25. 11. 2017 12:15

Čistá instalace ať se zbavíš balastu a nechat Defender.
McAfee je snad největší pomsta co můžeš do počítače dostat.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 25. 11. 2017 12:17

To máš jednoduché. Když si dáš do auta dvě zpětná zrcátka přes sebe, tak taky neuvidíš líp dozadu.
Jinak Mcafee není zrovna ideální antivir. A až ho budeš odinstalovávat, tak si stáhni jeho odinstalátor.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 25. 11. 2017 12:35

Vidíš, na to jsem nepomyslel... Předpokládal jsem, že nechám proběhnout demo předplatné do konce a ho prostě neobnovím ---
Rady typu "čistá instalace" jsou k nezaplacení,
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 25. 11. 2017 20:28

Retiree píše:Rady typu "čistá instalace" jsou k nezaplacení,


vyzkoušej uvidíš - ale pokud vyhovuje předinstalovaný balast, rozdělení disku atd. tak chápu :mrgreen:

btw: i s odinstalátorem se někdy musí do registrů a ručně dočistit - práce zbytečná a zdlouhavá
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 26. 11. 2017 11:14

Doplňuju chybějící písmeno t v názvu tématu.... (bezdrátová klávesnice)

Trochu jsem hledal a i když různé recenze i testy beru s rezervou, software od McAfee jsem odinstaloval a do budoucna se dál hodlám spoléhat jen na Windows Defender.
Pro odinstalování (3 soubory) jsem použil standardní nástroje Windows a následně aktuální nástroj McAfee MCPR. Žádné problémy zatím nevidím, díky za diskuzi a spolupráci
Retiree
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků