Úplné odstranění dat na USB disku

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod puschpull 14. 6. 2018 08:31

Nejsem si jist do kterého threadu, tak píšu sem.
Potřebuji úplně smazat data na USB Flash disku. Není můj, budu ho vracet a nechci aby tam bylo cokoliv co lze nějak obnovit.
Stačí na to dát v systému "úplné formátování" (pomalé), nebo je třeba mazat nějakou utilitou? Pokud tomu tak je, jakou mám použít? (Raději freeware a bez instalace) Děkuji
Naposledy upravil puschpull dne 14. 6. 2018 12:03, celkově upraveno 1
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 14. 6. 2018 10:41

Treba tenhle clanek od nadpisu "FLASH: Pozor na řadič"?
https://www.chip.cz/casopis-chip/earchi ... ne-mazani/

Mozna pro jistotu jeste zaplnit nahodnymi daty?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 14. 6. 2018 10:44

a) Data lze smazat, zmazat (tedy umazat) je nelze.
b) žádné formátování, ani to pomalé, data v podstatě nemaže
Lze použít různé utilitky (příslušná funkce se zpravidla nazývá wipe disk), ale je to zbytečně zdlouhavé. Podle mě není třeba provádět několikanásobný přepis, stačí jenom jednou.
Já bych zapsal na flashku několik co nejdelších souborů (nejlépe nějaký nesmyslný, nebo alespoň nevinný obsah), až by se flashka zcela zaplnila. Po jejich smazání tam nebude nic smysluplného.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 6. 2018 11:50

Pro pokročilé stačí standardní nástroje OS WNT:
Kód: Vybrat vše
diskpart

nebo
Kód: Vybrat vše
cipher

Začátečník s tím může spáchat nenapravitelné škody.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 14. 6. 2018 12:05

Pytlík: dík za upozornění na překlep.
To zaplnění daty až po okraj a smazání se jeví pro laika nejjednodušeji. Nenapravitelné škody nechci. Nebyly tam žádné tajné dokumenty, ale nějaké privátní soubory, e-maily, ... něco co bych rád aby tam nezůstalo ...
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků