Jak změnit heslo na email seznamu když to staré neznám?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DennyNet 7. 4. 2013 12:25

Zdravím,

moje známá je trochu skleroza na hesla.
Má zaregistrovaný email na seznamu napr. irena.novakova@seznam.cz
a ten samý email na centrumu, ale u obou zapoměla heslo.
Do toho emailu na seznamu má zadaný heslo v automatickém přihlašování v IE problém je ten, že bych chtěl nějak vyřešit ten problém se zapomentým heslem a změnit ho na seznamu.
V poli při změně na nové hesla je i zadání starého hesla.
Ten email na cetrumu je zadaný jako další kontaktní email třeba pro případ zapomenutého hesla.

Je možné někam zaslat např. přes OpenID ověřené údaje aby jí na seznamu změnily heslo sami a zaslali třeba smskou na mobil?

dík D.
DennyNet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 4. 2013 12:28

A má vyplněné telefonní číslo u svého účtu?
Možnosti máš zde http://napoveda.seznam.cz/cz/zapomenute-heslo.html
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DennyNet 8. 4. 2013 09:51

Ten telefon při registraci tuším neuvedla.
Při změně hesla se tam zobrazuje pouze email na centrum.

Nebo dá se ten sekundární email změnit bez toho aniž bych znal heslo?

dík D.
DennyNet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 4. 2013 10:13

To samozřejmě nejde.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mike.M 8. 4. 2013 10:24

Zkus si vytvorit dalsi mail, nebo v nastaveni seznamu zkus vyplnit a prepsat na tvuj mail, mozna na ten tvuj pak prijde obnoveni hesla. Nevim ale jestli je moznost prepsani dorucovaciho mailu. Ja seznam nemam.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fred 8. 4. 2013 10:54

DennyNet píše:Do toho emailu na seznamu má zadaný heslo v automatickém přihlašování v IE.

V ovladacich panelech kliknou na ucty -> spravovat povereni -> a u toho seznam si nechat zobrazit heslo...
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 8. 4. 2013 11:11

Nebo to lehce hacknout.
Zadat do přihlašovacího formuláře jméno. Tím by se mělo automaticky vyplnit heslo. Pak si zapnout Nástroje pro vývojáře F12. Najít si ten "input" pro password. a přepsat tam: type="password" na: type="text"
A pak už to heslo nebude zakryté puntíkama a můžeš si ho normálně přečíst.

Testováno v IE10, nepoužívám staré prohlížeče.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod martinsip 8. 4. 2013 11:23

A něco podobného pro Firefox?

Přes IE nechodím, takže tam to heslo nezná
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DennyNet 8. 4. 2013 11:25

Našel jsem na forum seznam.cz napoveda typ na program "PassView"
Na slunečnici se dá stáhnout program IE PassView 1.26 který umí "číst" uložená hesla uložená v Internete Exploreru
Tak večer se připojím vzdálenou plochou a vyzkouším to.

Moderátorka fora na seznamu ve vláknu "ukradený email" napsala tyto odpovědi:
Dobrý den,
veškeré nutné informace o možnostech získání hesla se dočtete zde:

http://napoveda.seznam.cz/cz/login/jak-na-zapomenute-heslo/
Vydání hesla je možné jen po ověření žadatele o heslo přes formulář pro získání hesla zodpovězením informací, které by měl znát majitel účtu a schránky. Formulář naleznete zde:
http://napoveda.seznam.cz/zapomenute-heslo.html
A v rámci prevence proti možnému zneužití přihlašovacích údajů doporučím pročíst i tuto sekci nápovědy - zásady bezpečnosti, jak nakládat s přihlašovacími údaji tak, aby se je nikdo nikdy nedozvěděl, nemohl se přihlásit a "ukrást" schránku, změnit informace v ní a znemožnit znovuzískání hesla:
http://napoveda.seznam.cz/cz/login/zasady-bezpecnosti/


Kdo si bude pamatovat třeba po roce jakou zadal kontrolní otázku a odpoveď ??
A pokud si děláte registraci koho napadne si tam zadat sekundární email???
btw: pokud si založíte email na @centrum.cz @seznam.cz nebo @atlas.cz pokud se tam 6 měsíců nepřihlásíte o email automaticky přijdete (obsah se automaticky smaže) na email se obnoví až potom co se někdo znovu přihlásí pod stejným uživatelským jménem a heslem.
Ovšem emaily jsou smazané!!!
Sám jsem si email na @seznam.cz zaregistroval již v roce 1999 a to tam v registračním formuláři žádný sekundární email nebyl a nebylo tam ani zadání mobilního telefonu, aby mi mohla případně byla zaslána SMS v případě zapomenutí hesla.
V tomhle je @gmail.com o mnoho vychytanější, protože po přihlášení požaduje zadání sekundárního emailu a mobilního telefonu pro případ ztráty hesla.
D.
DennyNet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 8. 4. 2013 11:33

Tak se mi to na Firefoxu podařilo přes "Informace o stránce" - "Podrobnosti" - "Zobrazit uložená hesla". Uf :-)
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fred 8. 4. 2013 11:36

martinsip píše:A něco podobného pro Firefox?

Přes IE nechodím, takže tam to heslo nezná

Ve Firefoxu je spravce hesel -> Moznosti -> Zabezpeceni -> Zobrazit hesla
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 8. 4. 2013 11:43

Nargon píše:Nebo to lehce hacknout.
Zadat do přihlašovacího formuláře jméno. Tím by se mělo automaticky vyplnit heslo. Pak si zapnout Nástroje pro vývojáře F12. Najít si ten "input" pro password. a přepsat tam: type="password" na: type="text"
A pak už to heslo nebude zakryté puntíkama a můžeš si ho normálně přečíst.

Testováno v IE10, nepoužívám staré prohlížeče.
Funguje i v IE9 :-)) :tleskani

-- 8. 4. 2013 12:45 --

fred píše:
martinsip píše:A něco podobného pro Firefox?

Přes IE nechodím, takže tam to heslo nezná

Ve Firefoxu je spravce hesel -> Moznosti -> Zabezpeceni -> Zobrazit hesla
Fred Frede. Než něco napíšeš, tak si přečti, jestli to už někdo nevyřešil před tebou. :oops: Ale přesto díky za snahu :-)
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 8. 4. 2013 12:32

martinsip píše:A něco podobného pro Firefox?

Nevím jestli má podobnou "realtime" editaci html i firefox, možná přes firebug nebo tak něco by to šlo.
Ale určitě to jde i v Chromu. Jen asi v Opeře to fungovat nebude, protože opera nenechává vyplněné inputy, ale po použití zapamatovaného hesla, ten formulář automaticky odesílá.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod stranghels 14. 7. 2018 17:29

zkousim obnovit heslo ale pise mi to ze jsem si neudelal zadny overovaci email ani cislo,,pritom ten email je instagramovy a najednou z niceho nic instagram pise ze zadnamenal podezrelou aktivitu,ze je potreba overit email,,na ktery jsem zapomel heslo a ten email jsem ani jednou nepouzil.proste jen instagramovy.takze me zajima jak mam jako ziskat pristup na email.na instagramu mam pres 1000 folloveru,,to mam jentakt nechat instagram zablokovan?
stranghels
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků