PAYPAL rady a pomoci

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PAKFA 19. 5. 2018 17:32

Zdravím, poprosil bych o radu ohledně paypalu. Dnes jsem si potvrdil kartu na paypalu, takže mohu zřejmě už vesle platit. Ale potřeboval bych poradit. Když chci koupit věci buď z Amazonu nebo z ciziny je lepší si CZK rozměnit na USD. Jenže já nevím, jak mám z karty vytáhnout peníze --> hodit je na paypal --> a směnit je za doláče.

Jsem v tomhle absolutní nováček, takže bych byl rád za každou radu. :)
PAKFA
Junior

Odeslat příspěvekod nadoba 19. 5. 2018 19:46

Neni treba penize na PayPal presouvat. Probehne platba primo z karty.
nadoba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PAKFA 19. 5. 2018 21:41

Dobře, ale tam se přeci strhnou nějaké peníze za poplatky, díky převodu peněz ne?
PAKFA
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 5. 2018 05:14

Banka od banky to má jinak. Takže ve finále je to pouze tvůj problém ve výběru banky. Nevím co máš za banku, ale jejich dokumentaci si snad přečíst zvládneš...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haens 20. 5. 2018 06:52

hlavně se musíš vyhnout kurzu Paypalu při konverzi peněz na jinou měnu. protože normálně to má PP nastavené tak, že konverzi peněz dělá on za svůj kurz, který je horší než kurz banky a pro tebe nevýhodný. takže je třeba to změnit tak, aby konverzi dělala banka = aby přímo tvoje banka platila v měně, na kterou je účtenka obchodníka vystavená.

tady je stručný návod:
http://blog.iopsl.com/change-paypal-con ... hange-fee/
https://mommypoints.boardingarea.com/20 ... -invoices/

a asi bude nutné ještě hlídat, jestli si mr*ky z PP někde nevpašovali nějaké nenápadné zatržítko při provádění platby, nebo jestli si to po čase nezresetují na výchozí nastavení.
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 5. 2018 10:36

Jinak pozor i obchodník může mít volbu měny a samozřejmě pak záleží jaký kurz má na přepočet.

Prostě v 99,99% je lepší platit v originální měně a převod aby dělala tvá banka protože většinou je tam lepší kurz.

A pozor volba měny je i v terminálu při fyzické platbě v zahraničí ....... mám pár obchodů kde mi tam cpou CZK místo PL a musím dopředu říkat že chci platit v PL
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PAKFA 20. 5. 2018 14:31

haens píše:hlavně se musíš vyhnout kurzu Paypalu při konverzi peněz na jinou měnu. protože normálně to má PP nastavené tak, že konverzi peněz dělá on za svůj kurz, který je horší než kurz banky a pro tebe nevýhodný. takže je třeba to změnit tak, aby konverzi dělala banka = aby přímo tvoje banka platila v měně, na kterou je účtenka obchodníka vystavená.

tady je stručný návod:
http://blog.iopsl.com/change-paypal-con ... hange-fee/
https://mommypoints.boardingarea.com/20 ... -invoices/

a asi bude nutné ještě hlídat, jestli si mr*ky z PP někde nevpašovali nějaké nenápadné zatržítko při provádění platby, nebo jestli si to po čase nezresetují na výchozí nastavení.


Mám UniCredit bank. Takže chápu dobře, že jsem měl prostě jen přehodit Conversion Options na :
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

To znamená, že si banka udělá sama konverzi?
PAKFA
Junior

Odeslat příspěvekod haens 20. 5. 2018 17:08

jj, potom bude dělat konverzi banka dle svých podmínek a ne PP.
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 22. 5. 2018 04:49

PAKFA píše:Dobře, ale tam se přeci strhnou nějaké peníze za poplatky, díky převodu peněz ne?

Pokud vím tak žádná česká banka nemá poplatek za platbu kartou a to ani při konverzi měny. Nevím jestli je to dáno nějakým zákonem nebo se banky jen domluvili, ale je to tak. Platba kartou je pro zákazníka bez poplatku a to včetně zahraničí. Jediný poplatek, co tam je, platí obchodník bance, ale zákazník nic.
Jiná situace je výběr z bankomatu, tam jsou občas poplatky celkem mastné, při výběru v zahraničí to může být klidně i v řádu stokorun.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod notaisto 8. 8. 2018 08:59

zdravím, všetko mi je jasné, paypal účet založený, len sa neviem dopátrať k odpovedi, aký PAYPAL ÚČET MÁM POSLAŤ EBAY-U, KTORÝ ODO MŇA V MAILI PÝTA, aby mi mohol vrátiť peniaze za nedodaný tovar.. čo im mám poslať?
notaisto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 8. 2018 14:46

Na ebay si musíš tvůj ebay účet spárovat s paypal účtem. Nic posílat nemusíš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 24. 10. 2018 04:55

Pokud něco platím přes PayPal, co vidí příjemce částky? Všechny údaje jako jméno, adresu, telefon nebo ne?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků