Doručení balíku do ČR z UK

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lipi 17. 2. 2011 09:15

Dobrý den, očekávám balíček odeslaný v pondělí z Velké Británie pomocí Royal Mail with international signed mám číslo balíku RJ740471xxxGB, kde vidím status:

Your item, posted on 14/02/11 with reference RJ740471xxxGB has been passed to the overseas postal service for delivery in CZECH REPUBLIC.

Víte někdo kdo doručuje zásilky z UK zaslané pomocí Royal Mail v České republice a zdali je možné pomojí jejich tracking čísla dohledat kde se zásilka nachází v ČR?
Lipi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WitekCZ 17. 2. 2011 09:40

zkus tu:
Kód: Vybrat vše
http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php
WitekCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Lipi 17. 2. 2011 09:41

Díky, to mě napadlo jako první, po zadání čísla:
Informace o zásilce:Pro tento druh zásilek Česká pošta informace nezobrazuje.
Lipi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 17. 2. 2011 09:44

ČP. Sledování pomocí původního čísla končí v momentě předání České poště. Tipuji, že během dneška nebo zítřka ti to doručí, z VB to trvá jen pár dnů.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lipi 17. 2. 2011 16:21

Takže balíky Royal Mail doručuje po ČR Česká pošta, rozumím-li tomu dobře...?
Lipi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidak 15. 5. 2012 13:36

Ahoj, mám problém s doručením zásilky z UK- balík s číslem RJ982316732GB byl odeslanej někdy koncem dubna na mojí adresu. Už 2.5. se na trackingu na royal mailu objevilo:

A delivery was attempted for your item with reference RJ982316732GB in CZECH REPUBLIC before 17:20 on 02/05/12.
If redelivery or collection is unsuccessful, the item will be returned to the UK


U mě doma ovšem nikdo nebyl, ani lístek nenechal. Byl už jsem na svý doručovací poště, na hlavní doručovací poště, u balíkářů, volal jsem i na poštu Praha 120- nikdo o mym balíku vůbec nic neví, neviděj v systému ani to číslo (jak teda v UK vědí o doručení..?).

Tak teď moc nevim co dělat, nemáte někdo podobnou zkušenost?
davidak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 15. 5. 2012 13:46

Lipi píše:Takže balíky Royal Mail doručuje po ČR Česká pošta, rozumím-li tomu dobře...?


A kdo jinej by je asi tak doručoval? :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Finis 29. 5. 2012 21:58

Řeším stejný problém - Česká pošta ani jiní doručovatelé nic neví a britská hlásí neúspěšné doručení. Už jste někdo přišel na řešení tohoto svízele?
R.
Finis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 5. 2012 06:43

S dorucovanim ze zahranici mam ruzne zkusenosti. Jednou mi sel balik z UK 3 mesice (byly v tom laky na vlasy ve spreji a ty pry nesmi cestovat letadlem), jednou byl castecne vykradeny - z cca 8 laku jeden chybel, jindy prisly za cca 14 dni.
Co se vraceni z duvodu nedorucitelnosti tyce, tak to je obvykle problem smluvnich partneru zasilkovych firem zde v CR. Nikdy se mi to nestalo, pokud jim byla Ceska posta (zde ale doslo k prvnim dvema pripadum - zdrzeni a vykradeni), ale opakovane se mi to stalo u nemeckeho Hermesu (nevim, kdo je jejich partner v CR) a jen tesne jsem zabranil vraceni u PPLka - kdyz balik dlouho nesel, zacal jsem se o jeho osud zajimat a zjistil jsem, ze je v depu v Uhrinevsi, kam jsem si pro nej dojel.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kenkaku 16. 11. 2012 13:22

piErcE píše:
Lipi píše:Takže balíky Royal Mail doručuje po ČR Česká pošta, rozumím-li tomu dobře...?

A kdo jinej by je asi tak doručoval? :)

Milý piErcE budeš asi překvapen. Doručovat ho může třeba GLS... Tam se také dal podle toho čísla z UK sledovat...

davidak píše:RJ982316732GB

...proto jsem uvedené číslo prohnal webem GLS a hle co se ukázalo: https://gls-group.eu/EU/en/parcel-track ... 82316732GB

pro davidak: stačí tedy zavolat na infolinku GLS a vše se vyřeší.

Zákaznický servis GLS: 7.00 – 18.00 h
Tel. číslo: (+420) 840 123 456
Příchozí hovory jsou směrovány přímo na volného operátora
Fax: (+420) 565 301 101
E-mail: info@gls-czech.com

Česká pošta o tomto balíku ví prd, protože ho nikdy v ruce neměla.
kenkaku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 2. 2016 15:40

Zdravím, trochu oživím staré téma a ocením zdali někdo nemá osobní zkušenost:

Pomocí Royal Mail (international standard) mi někdo z VB poslal poměrně drahý balík, ale protože (doufám) omylem zvolil levnější tarif bez sledování zásilek, není možné jí dohledat. Balík se trochu opozdil (byť RM přímo negarantuje lhůtu pro doručení) a tak samozřejmě přemýšlím, zdali urgovat GLS nebo Českou poštu.
Psal jsem GLS a prý nelze zjistit, zdali mají něco k doručení na konkrétní adresu, což prý pochopitelně nejde a že posílají pouze balíky s číslem, podle kterého je lze dohledat. Ale pamatuji, že někomu došel přes GLS i balík bez trackingu?

Co je na tom pravdy? Doručuje GLS i balíky Royal Mail bez trackingu, nebo je nechává České poště? Díky
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 2. 2016 17:44

Ano, GLS, InTime (a další) doručují balíky Royal Mail bez trackingu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adrianso 26. 2. 2016 10:31

gls je asi naj..
adrianso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satirano 21. 3. 2016 20:21

To zní celkem děsivě, že se balíky z GB takto toulají. A nemáte někdo zkušenost s nějakou alternativou, teba tady: https://www.delibarry.com/cz/kam-dorucu ... -do-anglie slibují doručení do 3! dnů (do i z Anglie)...
satirano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod richardsonec 17. 5. 2016 11:31

Jo to už jsem někde od nich četl, že doručení do 3 dnů. To jako napsat to můžou. A pak se řeší, že nedoručili zásilku tady v Čr včas, natož někde do Anglie/z Anglie. Na facebooku taa toho mají dost viz moje příloha a to ten text pokračuje. A ty jejich komentáře, že tam mají dva. To jím tam kdo u toho sedí, že to takto komentují. Já z toho moc dobrý dojem teda nemám.
Přílohy
komentář.png
nespokojená zákaznice delibarry
richardsonec
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků