Gmail - Email na vlastní doméně

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 31. 5. 2013 06:28

Zdravím
V tuto chvíli mám dvě domény. U jedné nemám hosting a zřízen byl jen kvůli emailové adrese, takže jsem ještě zdarma stihl vytvořit účet na gapps a provozuji adresu se svou doménou na serveru gmailu.
U druhé domény si platím hosting, ale služby emailu jsou problematické, takže jsem se rozhodl opět pro převedení. Gmail již umožňuje registraci pouze placenou, takže jsem vše převedl pod Hotmail, který nabízí podobnou službu. Nyní až při nastavovaní, jsem přišel na to, že hotmail nepodporuje IMAP, ale jen POP3, což je pro mě problém.

Není ještě nějaká alternativní služba, která by migraci umožnila?
Nelze do již funkčního účtu gapps dodat druhou doménu?

Děkuji
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod ddoublehroch 31. 5. 2013 07:54

Třeba tento http://www.runbox.com/ Ale bohužel není zdarma.
ddoublehroch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rezab 31. 5. 2013 08:00

Google Apps umožňuje přidat ke stávající doméně ještě alisas domény. I několik aliasů. Ovšem uživatelé budou odesílat emaily jen z jejich primární adresy. Pokud to teda nenastavíte v Outlooku jinak. Ale to nemám ozkoušené.
rezab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod syncman 31. 5. 2013 08:03

Placene Google Apps stoji cca 80 Kc mesicne a mas plnou podporu, vcetne active sync a kompletni sync s outlookem.

Ja myslim, ze to za to stoji!
syncman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WarCZ 31. 5. 2013 08:09

$5/user/month

Spíše 100 měsíčně. Když to vezme člověk za rok tak už je na 1200Kč...
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 31. 5. 2013 09:03

Tak tohle téma mne vskutku zajímá, neb jsem právě před dvěma dny ukončil dilema.

Po čtyřech letech jsem kompletně zmigroval své služby z Google Apps na Live Custom Domains.

Proč?

Hlavní důvod bylo ukončení neplacených Apps s podporou EAS.

Proč?

Jednoduše jsem před dvěma lety změnil primární doménu. Dva roky jsem ji měl předplacenou a nechtěl jsem dále platit jen proto, že na ní běží Google Apps. Ano, přidat další domény lze, dokonce je lze využívat jako adresu FROM i REPLY-TO, nastavení i samotného GMailu to umožňuje. Problém ovšem nastal v okamžiku, kdy jsem chtěl změnit svou primární doménu.

Toto bohužel nelze jinak než zrušením stávajících Apps a zřízením nových - dnes již placených.

Po tom, co Google předvádí se svými službami jim na to doslova tento bílý tesák. Psaní mailu v mini okně v pravém dolním rohu? Třídění pošty dle Googlu? Vypnutí GTalku skrz jab protokol? Rušení GReadru a dalších služeb? Bylo toho dost, co mne nakonec přesvědčilo odejít k Microsoftu a Live Domains.
Tomáš Vrabec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooorila 31. 5. 2013 09:05

syncman píše:Placene Google Apps stoji cca 80 Kc mesicne


Tohle jsem řešil. Jedná se o 40 €/ročně za uživatele. Moc nechápu jak je to s uživateli, protože ve FAQ píšou:
Za počet uživatelů považujeme počet různých e-mailových schránek, které potřebujete. Jeden uživatel může mít více e-mailových adres a doména může mít více aliasů – ty jsou zahrnuty v ceně za každého uživatele.


Nyní mám 5 uživatelů a dva aliasy (ale potřeboval bych i z těch aliasů odesílat z jejich adresy), takže celkem 7 uživatelů. Jsem na 280 €/ročně a to je už dost.

Nenajdu-li nic neplaceného, půjdu i do placeného, ale jak jsem psal, s druhým projektem na gapps nemám sebemenší problém a na hotmailu mi kromě IMAPu funguje vše naprosto v pohodě, takže bych nyní nehodnotil free=horší.

rezab píše:Google Apps umožňuje přidat ke stávající doméně ještě alisas domény. I několik aliasů. Ovšem uživatelé budou odesílat emaily jen z jejich primární adresy. Pokud to teda nenastavíte v Outlooku jinak. Ale to nemám ozkoušené.


Taky jsem se zrovna koukal do nastavení a napadlo mě to stejné. Přidám do gapps druhou doménu, takže by mi maily chodily, ale odeslání emailů je problém. Bohužel tomu prd rozumím, takže kdyby již měl někdo vyzkoušené, dejte prosím vědět.

-- 31. 5. 2013 10:10 --

Tomáš Vrabec píše:Po čtyřech letech jsem kompletně zmigroval své služby z Google Apps na Live Custom Domains.



A jak pracuješ s emaily? Skrze webové rozhraní, nebo stahuješ pomocí POP3?Já se připojuji z několika počítačů a telefonů a neumím si POP3 představit. Na druhou stranu zase využívám thunderbird na filtrování a hledání, takže toho se také vzdát nechci...
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod symbian 31. 5. 2013 09:21

Telefony máš synchronizované pomocí EAS. Na desktopu používáš Outlook nebo zdarma Windows Live Mail. Všechno synchronizuješ přes EAS nebo u Outlooku 2010 a starších přes Outlook Connector.

Nevidím důvod pro Thunderbird - Outlook ho s přehledem překoná a Windows Live Mail umí to samé jako Thunderbird. Jinak bych vůbec Google Apps neřešil a rovnou šel do Office 365. Tam si můžeš vytvořit kolik chceš schránek pro uživatele. Všechny je pak vidíš v Outlooku. Můžeš přes ně odesílat, atd.

Řeší se to přes sdílené schránky:
http://help.outlook.com/cs-cz/140/ee441202.aspx
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod trax93k 31. 5. 2013 09:28

Já používám Outlook.com a nemůžu si vynachválit. A na co POP3 a IMAP, když mám k dispozici ActiveSync? Možná akorát pro nějaké alternativní desktopové prohlížeče e-mailů. Já používám kombinaci webové rozhraní, Outlook 2013, Windows Phone, celkem nedávno ještě i Android 2.3 a v příštích dnech Android 4.1. Synchronizace napříč všemi zařízeními bez problémů. Naučil jsem na tuto variantu i některé ze svých klientů a jsou taktéž spokojeni právě díky skvělé synchronizaci napříč mnoha zařízeními.
trax93k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 31. 5. 2013 09:29

Gooorila píše:A jak pracuješ s emaily? Skrze webové rozhraní, nebo stahuješ pomocí POP3?Já se připojuji z několika počítačů a telefonů a neumím si POP3 představit. Na druhou stranu zase využívám thunderbird na filtrování a hledání, takže toho se také vzdát nechci...


EAS je vylepšená náhrada IMAPu, bohužel, není podporována pro OSX Mail.

Jinak funguje naprosto všude, včetně iOS a Windows Phone zařízení.

Také mám maily ve spoustě zařízení na spoustě míst :)
Tomáš Vrabec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zidekadam 31. 5. 2013 09:31

ale vzdyt kazdy gmail umoznuje odesilat zpravy z jakekoliv adresy (i mimo gmail). Je to sice treba nastavovat pro kazdou "schranku" zvlast, ale problem to neni

pokud mam domeny novak.cz a kutil.cz ... a budu je mit obe v GAPPs tak budu mit spolecnou schranku pro tonda@novak.cz i tonda@kutil.cz ... standartne zpravy odesila jenom primarni domena .. v Nastaveni > Ucty je polozka Odesilat postu jako ... a staci projit jenom autorizaci pres kontrolni odeslany mejl a vse funguje v pohode - proste pri psani kazdeho mejlu si clovek muze vybrat odkud posta odejde

---

pravda je, ze me taky placeni celkem stve .. domeny mam sice zaregistrovane dlouhe roky, takze se placeni zatim nekona, ale 5$ za uzivatele je celkem dost, vzhledem k tomu, ze ve firme mam 10 emailovych schranek (nastesti aliasy se nepocitaji) .. 50$ * 12 mesicu a jsme na 10.000 coz uz mi pripada jako zbytecne vyhodzeny "balik" penez
takze budu vyuzivat dokud to pujde zadarmo a pak prcham

---

nejvice me bude mrzet provazanost s Androidem, Youtube atd .. libi se mi ze to ted mam vsechno na jedne hromadce, pod jednim uctem .. a to uz nemluvim o tom, co se bude dit, pokud zmenim "provozovatele" emailu (i kdyz adresa zustane stejna) s uctem na Google Play, mam tam hromadu zaplacenych aplikaci .. tezko rici

---

jinak jsem s GAPPs absolutne spokojeny - je to proste google, a tam vetsinou vi co delaji :o)
Naposledy upravil zidekadam dne 31. 5. 2013 09:46, celkově upraveno 1
první je jen jeden!
mTX770>mD520>n5110>sMT50>sST55>...n6230i>n6233>tmCompact IV>mDefy>...>Huawei G500
zidekadam
Junior

Odeslat příspěvekod nemo 31. 5. 2013 09:56

Co jsem slysel, Outlook.com bude IMAP eventualne take podporovat.

Snad i Mail.app v Mac OS X zacne podporovat ActiveSync, protoze je to mnohem lepsi, nez nejaky IMAP....
"All humans are vermin in the eyes of Morbo!"

Dell Latitude 5480 | Samsung S8 | Canon EOS 400D | Xbox One S | Skoda Superb 3.6 V6 | Glock 19
nemo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 31. 5. 2013 09:58

WarCZ píše:$5/user/month

Spíše 100 měsíčně. Když to vezme člověk za rok tak už je na 1200Kč...

To je pokud to máš dynamický program, kde se uživatelé počítají každý měsíc, pokud objednáš na rok dopředu, tak je to 50 USD za rok resp 4.16 USD měsíčně. Každopádně tisícovka za uživatele na rok není úplně málo.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 31. 5. 2013 10:04

symbian píše:Nevidím důvod pro Thunderbird - Outlook ho s přehledem překoná a Windows Live Mail umí to samé jako Thunderbird.

a co mam delat jako linuxak? krom toho platit za Outlook z nehoz vyuziju asi tak 5% funkci je hovadina.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 31. 5. 2013 10:08

symbian píše:Nevidím důvod pro Thunderbird - Outlook ho s přehledem překoná a Windows Live Mail umí to samé jako Thunderbird.

Outlook ovšem stojí docela dost peněz, jako komplet řešení s Exchange je fajn, ale čistě jako mail klient sou to vyhozené peníze. Thunderbird má sice pár věcí, co mě štvou, ale při pokusu přejít na Windows Live Mail sem narazil na to, že IMAP IDLE (okamžité notifikace o nové poště) funguje pouze u aktuálně zobrazeného účtu, takže WLM zas hned letěl.

-- 31. 5. 2013 11:12 --

trax93k píše:A na co POP3 a IMAP, když mám k dispozici ActiveSync? Možná akorát pro nějaké alternativní desktopové prohlížeče e-mailů. Já používám kombinaci webové rozhraní, Outlook 2013, Windows Phone, celkem nedávno ještě i Android 2.3 a v příštích dnech Android 4.1. Synchronizace napříč všemi zařízeními bez problémů. Naučil jsem na tuto variantu i některé ze svých klientů a jsou taktéž spokojeni právě díky skvělé synchronizaci napříč mnoha zařízeními.

EAS podporují pouze mobilní zařízení a poslední verze Outlooku. Ještě lze použít Windows Live Mail, který tam leze přes proprietární uzavřené rozhraní DeltaSync. Žádný jiný desktopový program se tam nepřipojí, sebelepší web rozhraní je neohrabaná nouzovka.
xtonda
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků