Které cloudové uložiště je nejlepší?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lukáš Kupka 6. 7. 2014 21:38

Cloudová uložiště zažívají velký boom a služby, které největší hráči na trhu nabízejí, se neustále mění a je těžké udržet si přehled. Chtěli bychom proto v nedělním článku shrnout, jaká je stávající nabídka, kdo nabídne nejvíce prostoru atd... S kým jste případně nespokojení? Osobně používám OneDrive a nemůžu si stěžovat. Jak řešíte zálohu dokumentů/fotek vy?
Lukáš Kupka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 7. 2014 22:01

OneDrive, mám několik počítačů s W8.1 a mobil s WP8. Možnost si korektně zobrazit a editovat dokumenty na kterémkoliv cizím počítači bez nainstalovaného jakéhokoliv kancelářského balíku se mi už také párkrát hodilo. Ano, tohle umí i Google, ale u něj mě štve nutnost používat @gmail.com účet.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bartmann 7. 7. 2014 11:16

U Google není nutné používat gmail.com, můžete mít Google Apps na vlastní doméně. Já osobně používám Google a občas laboruju s Dropboxem
bartmann
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxXx1 7. 7. 2014 11:23

Nejspolehlivější a nejpříjemnější práce z mého pohledu je momentálně u OneDrive - jeho integrace do Windows 8.1 co mám doma ve spolupráci s Windows 7 co mám v práci... A hrnu tam i fotky z Android telefonu.

Google Drive není špatný, ale štve mě u něho to, že když vyfotím fotku tak ji chci mít v počítači připravenou k použití, né ji tahat přes nějaké webové nesmysly které nepoužívám (Fotky+).

Instalačky atd. si zálohuju sem tam na Mega.co.nz, ale OneDrive používám denně.

//EDIT: Měl jsem s OneDrive několik problémů, ale po dotazu na podporu (v češtině) sjednali velmi rychlou nápravu za což mají u mě náskok oproti konkurenci.
Naposledy upravil maxXx1 dne 7. 7. 2014 11:47, celkově upraveno 2
CPU: Intel Core i5 7500 @ 3.8 GHz, GPU: Asus DUAL GeForce GTX 1060 O6G, RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 @ 2666MHz,
MB: GIGABYTE Z270N-WIFI, HDD: WD Blue 1TB, PSU: Seasonic S12II-430 Bronze, Case: NZXT Manta White, Cooling: GELID Tranquillo
maxXx1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -------------------- 7. 7. 2014 11:24

Najlepšie Cloudové úložisko je ľubovoľné vlastné úložisko napríklad na báze ownCloudu alebo niektorej z jeho alternatív.
--------------------
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misaz640 7. 7. 2014 11:25

OneDrive, protože jako jediný má rozumný editor zdrojových kódů s našeptávačem pro všechny důležité programoví jazyky. Proto když jsem na cestách beze svého notebooku, můžu alespoň editovat svoje zdrojáky.

Obrázek
Naposledy upravil misaz640 dne 7. 7. 2014 11:38, celkově upraveno 1
misaz640
Junior

Odeslat příspěvekod desdy01 7. 7. 2014 11:34

dropbox, protože jsem využil jejich akce a dostal 20 GB zdarma (podpora všech OS na počítači i mobilu samozřejmostí), ale dost velká konkurence je copy.com -> 15 GB zdarma, pokud se někdo přihlásí přes váš referral link, dostanete 5 GB za každého. Takže se s klidem můžete dostat na 100 GB zadarmo (viz. Jakub Čížek - ten má přes TB). Opět podporuje snad všechny OS... a upload/download je dost dobrý... u UP co jsem si občas všiml přes 2MB, ale samozřejmě se to liší, co se nahrává atp...
kdo se přihlásí přes tento referral link, nedostane 15, ale rovnou 20GB zdarma - https://copy.com
a pokud vlastní cloud tak owncloud, na RPi běhá rychle a bez problémů
desdy01
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 7. 2014 11:35

Koukam že recyklace mrtvol pokračuje,už je jasný o čem bude nedělni članek...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabman 7. 7. 2014 11:51

misaz640 píše:OneDrive, protože jako jediný má rozumný editor zdrojových kódů s našeptávačem pro všechny důležité programoví jazyky. Proto když jsem na cestách beze svého notebooku, můžu alespoň editovat svoje zdrojáky.
No to zní jako trochu přitažené za vlasy. Za první je to nepoužitelné pro programovací jazyky kde je nutný následný překlad kódu protože na těch cestách asi nemáš vývojové prostředí a samotný jeen zdroják je bezvýznamný. Tak že můžeš pravovat maximálně něo v php a nebo něčem podobnym co nevyžaduje překlad. A i tak, no nevim stahovat zdrojám, nahrávat ho na onedrive, pak ho tam upravit a pak ho znovu stahovat a nahrávat do půvdního umístění ... zní to trochu kostrbatě.

Ale poradim ti. Pokud jsi opravdu tak důležitý člověk že potřebuješ na cestách upravovat zdrojáky tak si nech na Váš server nainstalovat virtuální počítač ke kterému se kdykolik připojíš a máš kompletní prostředí ... .

-- 7. 7. 2014 11:51 --

oooooooooo píše:Koukam že recyklace mrtvol pokračuje,už je jasný o čem bude nedělni članek...
A počkej to to bude stránek a reklam ... .
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Pablitos 7. 7. 2014 11:54

Pokud někdo zálohuje / prezentuje jen fotografie a videa (např. z dovolené): https://www.streamnation.com/
Pablitos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blaznivyslovak 7. 7. 2014 12:03

Pre mna je to momentalne Mega (a kym som pouzival WP tak jednoznacne Sky(One)Drive.

Ale uz uvazujem nad nejakym vlastnym riesenim (upload mam fajn, uz mi staci iba nejaky ten server a nastavit to) - je to z technickeho dovodu (mam pristup priamo k HW) a bezpecnostneho (leaky + mam istotu, ze sa z nejakeho dovodu nezrusi ta sluzba [ako sa to kedysi stalo megaupload a doteraz to "vysetruju")
blaznivyslovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pucmeloudek 7. 7. 2014 12:05

cabman píše:No to zní jako trochu přitažené za vlasy. Za první je to nepoužitelné pro programovací jazyky kde je nutný následný překlad kódu protože na těch cestách asi nemáš vývojové prostředí a samotný jeen zdroják je bezvýznamný


sam ses nepouzitelnej, programovani i pro prekladany jazyky ma mj. tyhle 2 faze:

a) datlis
b) zkousis

pricemz doba stravena s a) muze byt klidne nekolik hodin, i dnu...
pucmeloudek
Junior

Odeslat příspěvekod Pety 7. 7. 2014 12:05

Pro synchronizaci mezi počítači OneDrive, pro vzdálenou zálohu fotek mega.co.nz (zálohy dělám ručně, nestojím o dalšího neustále běžícího klienta).
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod Giks 7. 7. 2014 12:13

Jako knihovnu her, filmů a hudby používám čínská uložiště typu Weiyun a YunPan. První zmíněný nabízí 10TB volného místa, ale max velikost souboru se snížila na 1GB, tudíž je na zálohu her a filmů nepoužitelný. Proto jsem přešel na YunPan, který dává k dispozici 36TB prostor s permanentním růstem Vašeho prostoru, pokud každý den klikáte na "dáreček". Max velikost souboru je v tomto případě 10GB. Nevýhodou je lokalizace v čínštině, avšak to už kutílkové povětšinou také vyřešili, mobilní klienti jsou v Angličtině u obou zmíněných služeb a PC klienti až na Synchronizačního klienta YunPanu také. YunPan má také skvělou věc pro ty, kteří nechtějí synchronizovat a to klienta, z/do kterého taháte soubory stejně jako ze složek na vašem disku (drag and drop). Vím, že to není přímo k tématu záloha fotek a dokumentů, to bych si tam asi netroufl nahrát, ale třeba to někomu poslouží.
Giks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sebior 7. 7. 2014 12:16

A není nějaké úložiště s přístupem FTP? Potřebuji krátké nahrávky z IP kamery a IP kamery cloudy neumí.
sebior
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků