Veřejné zakázky

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Exquis 31. 7. 2014 21:22

Dobrý den,

hledal jsem na internetu jakýkoliv portál, kde by byly uveřejněny všechny veřejné zakázky, které zadávají obce, stát apod. Podmínkou bylo, aby tento seznam šel strojově číst, ideálně aby výstup byl třeba v xml, ale bohužel se mi nepovedlo nic podobného dohledat.

Tuší někdo, zda-li existuje podobně zaměřený server? Našel jsem spoustu serverů, poskytující kontakty za placené členství, ale to není to co hledám.

Díky za jakoukoliv radu, i kdyby mělo jít jen o část veřejných zakázek.
Exquis
Junior

Odeslat příspěvekod harrym 31. 7. 2014 21:54

Pochybuji, že něco takového najdeš. Pro úřady jsou veřejné zakázky komplikace, a pokud už, tak "chtějí", aby se jich zúčastnilo co nejméně soutěžících (míň soutěžících = míň komplikací).
Ona to není zase taková sranda ukočírovat veřejnou zakázku. Zadávací dokumentace musí být neprůstřelná a kamenně jednoznačná, jelikož jinak ti ji přihlášení připomínkují a dotazují, a na každou relevantní připomínku (vyřešenou doplněním či opravou), musíš dát třebas 2 měsíce navíc a zase všechny zúčastněné obeslat. Taky se ti může někdo odvolat už v tomto stadiu s tím, že požaduješ v zadávací dokumentaci něco, co je z hlediska soutěže nadbytečné či nepotřebné, nerelevatní (např. požaduješ stavbyvedoucího s rodilou znalostí češtiny, a firma ti napíše, že neexistuje, že si budou stěžovat u evropské komise, protože z jejich pohledu musí stačit angličtina). No a nedejbože, když se ty někdo z poražených odvolá po výběru. To se pak soudíš do alejuja. Pak se veřejná zakázka zvládnutelná za rok, řeší klidně 6 let. A mezitím přijdeš pochopitelně o případnou dotaci, jelikož ta je obvykle vázána termínem.
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Junior

Odeslat příspěvekod Exquis 31. 7. 2014 22:07

Odkud to tedy mohou brát portály jako aaapoptavka.cz, epoptavky.cz apod? To mi neříkejte, že jim to tam nějaký skřítek vkládá pěkně ručně?:)
Exquis
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 1. 8. 2014 05:47

Úřady mají povinnost používat na veřejné zakázky elektronická tržiště. TO by mohl být jeden ze zdrojů dat. Viz.: https://www.google.com/webhp?sourceid=c ... y&safe=off
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Exquis 1. 8. 2014 08:29

To vypadá dobře, děkuji!
Exquis
Junior

Odeslat příspěvekod netlink 2. 11. 2016 13:03

Stát by měl skutečně vše zveřejňovat.

Nalezl jsem https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ a http://www.portal-vz.cz/cs/Uvodni-strana

Na google najdete další řadu webů. Případně je nabízí epoptavka.cz vlastníkem je B2M s.r.o. a aaapoptavka.cz vlastníkem je MAFRA a.s..

S www.epoptavka.cz mám zkušenost. Epoptavka.cz mohu dát kladné reference. Pár poptávek jsme realizovali, aktuálně již máme mnoho klientů takže účet aktivní nemám.

Aktuální recenzi na epoptávka.cz tedy neposkytnu.
netlink
Kolemjdoucí