Hromadny mail, mail klient a Vase odporucania

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lexikon 22. 12. 2014 15:15

Zdravim, prestudoval som tu vsetky fora ohladom hromadnych mailov, vyskusal som si par mailovych klientov,ale nedopracoval som sa k potrebnemu vysledku,tak sa obraciam na Vas s vlastnou otazkou:
Potrebujem vymysliet a vytvorit najvhodnejsiu formu databazy/adresara, kde by som si co najjednoduchsie pridaval novych zakaznikov (najidealnejsie formou excellovskeho suboru) a potom z tejto databazy vytvarat hromadne spravy. Skusal som sluzby ako mailchimp a ecomail, ktore mi prisli ako presne to iste,ale k teme - tieto mailove sluzby mi nevyhovuju kvoli tomu,ze tam si vytvorim akysi zoznam adries a potom vytvaram jednotlive kampane, ale absentuje mi tu uplne najprimitivnejsia a najlepsia funkcia a to vytvorit si z celeho zoznamu adries kampan stylom,ze si z daneho zoznamu len "odfajknem" resp. oznacim iba tych par adresatov,ktorych pre danu spravu potrebujem. V mailchimpe aj ecomaili mam len moznost dat tam cely zonam alebo si vytvarat po jednej adrese novy zoznam, co mi pride ako absolutny nezmysel. Ja budem mat dokopy v zozname momentalne max. 200 adresatov a casom sa to bude zvysovat (dufam),ale o nejake zavratne cisla sprav sa jednat nebude a hromadny mail potrebujem len pri nejakych specialnych akciach (max. 3-5 krat do roka) a samozrejme na konci roka na vianocne a novorocne pozdravy. Takze funkcia hromadnej spravy nie je taka dolezita, skor mi ide o co najjednoduchsie formovatelnu databazu, s ktorou sa da logicky a jednoducho pracovat (pridavat, upravovat a triedit adresy) a hlavne jednoduchost a prehladonost obsluhy, pretoze s tym budu pracovat aj starsi kolegovia, ktori nie su velmi zdatni za pc (resp. ja som malo zdatny akurat ostatni kolegovia este menej,takze som taky jednooky kral medzi slepymi a neviem si rady..). Dakujem za kazdy napad a namet ako sa s tymto vysporiadat.
lexikon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 12. 2014 20:05

a vytvorenie mailgroup?
anonymni

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 12. 2014 11:23

IMHO je resenim Mailchimp.
Seznam exportujes do excelu a pak importujes do jineho seznamu.
Tve reseni made by excel a klient ti jiste nevyresi moznost odhlaseni z newsletteru a to bys byl jiz na velmi tenke hrane zakonnosti tveho pocinani. Ono rozesilat obchodni sdeleni nastesti dneska neni jen tak.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lexikon 23. 12. 2014 17:00

Dakujem za odpovede, páni. Takze ten mailchimp, ktoremu som sa chcel vyhnut, mi nakonec ostane ako najjednoduchsie riesenie :) A len pre info, nejedna sa o ziadne newslettre alebo nebodaj spam, skor ide o rozosielanie ohladom specialnych akcii, ako napr. predvadzanie stroja a potom spominane vianocne pozdravy,ktore vzdy idu len spolupracujucim firmam,takze myslim,ze aj bez moznosti odhlasit sa by sme nerobili nic nelegalne.
lexikon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 12. 2014 19:25

i to je samozrejme obchodni sdeleni. Ale je mozne, ze v tomhle jste na slovensku mimo civilizaci a nemate zakon proti otravovani.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků