Smrštěný text na facebooku

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod paja6387 8. 12. 2016 10:55

Zdravím, od jisté doby se mi pouze na stránce facebooku objevuje poněkud smrštěný text. Po znaku s diakritikou vždy dochází k jakési deformaci textu. Se zvětšením stránky to nesouvisí. Stejně text vypadá v Opeře i Chromu. V MS Edge je to v pořádku. Čím by to mohlo být? (Win10, Opera)
Přílohy
text_fb.jpg
paja6387
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 8. 12. 2016 12:07

Z nejakeho duvodu v systemu chybi font, ktery se prohlizec snazi pouzit. Zkus na strance stisknout Ctrl-Shift-F5, to nacte celou stranku znova, vcetne pripadnych web fontu.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paja6387 8. 12. 2016 17:33

Obnovení stránky přes Ctrl-Shift-F5, nepomohlo. Ostatně problém přetrvává i po restartování prohlížeče a PC již několik týdnů. Kdyby chyběl font, tipuji, že by se některé znaky nezobrazovaly korektně, ale zde jsou pouze deformovány mezery mezi znaky :-)
paja6387
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 8. 12. 2016 17:35

Prostě ti chybí nějaký font a proto se použije jiný, předpokládám že použitý font nemá české znaky a OS nebo prohlížeč ho nahradí podobným.

Prostě skus nastavit v prohlížeči napevno jiný font který má české znaky.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paja6387 8. 12. 2016 17:55

Změna standardního písma v nastavení prohlížeče (Opery i Chromu) na Arial, případně jiný typ nic nevyřešila. Kdyby v systému chyběl nějaký font, proč by se to v MS Edge pak zobrazovalo normálně?
paja6387
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 12. 2016 18:27

jak se to chová bez DirectWrite?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja6387 8. 12. 2016 20:45

Bohužel nevím, jak DirectWrite vypnout. V opeře ani v chromu jsem nenalezl takovou položku v chrome://flags resp. opera://flags, byť jsem prostudoval několik návodů. Nějaká rada?
paja6387
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 12. 2016 23:17

položka už nejspíš není součástí novějších verzí...

jestli se ti chce, můžeš zkusit stáhnout nějakou starší portable verzi kvůli testu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků