Mobilní aplikace čtou SMS - přístup k účtu

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2017 17:15

Potřebuji poradit,
přistupuji na můj bankovní účet u ČSOB-ERY přes tzv. přihlašovací i autorizační sms.V mobilu mám program ESET, který mě zkontroloval bezpečnost mobilu. Vše dobré, jen se mu nelíbilo, že některé aplikaci mají přístup k sms zprávám. Konkrétně třeba aplikace Záchranka ( tam mi to vůbec nevadí), ale také Facebook či Masenger.

Což mi nepřijde moc bezpečné. Je nějaký způsob, jak daným aplikacím zakázat přístup k sms zprávám.
( facebook)
Na můj mobil mi totiž chodí bankovní sms. Ještě zvažuji, že si pořidíl ještě jedno číslo, které budu mít výhradně pouze pro bankovní sms v tzv. hloupém mobilu.
Jinak do chytrého telefonu nic neznámého nestahuji, jen se bojím trochu Facebooku.

Díky za radu
anonymni

Odeslat příspěvekod jAY 7. 5. 2017 18:24

Při instalaci aplikace by mělo vyskakovat okénko ve kterém je napsáno ke čemu všemu žádá přístup (alespoň můj telefon se zatím ptal). Případně to dohledat v seznamu aplikací. Nevím jak je to u různých typů androidu (jak jsou na tom iOS a další netuším), ale na 6 jde zakázat aplikacím co můžou používat, ale některé pak prostě nespustíš. Ale vzhledem k tomu, že facebook je spárovaný s telefonním číslem tak se ani nedivím, že má přístup k sms.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků