Nespolehlivé kopírování souborů v Hamachi

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 10. 7. 2017 19:32

Máme několik vzdálených PC připojených do virtuální LAN přes Hamachi. Včera jsem do jednoho vzdáleného PC klasicky přes průzkumníka Windows 7 kopíroval soubor a všiml jsem si, že zhruba v půlce kopírování okno průzkumníka s průběhem náhle zmizelo. Soubor v cílovém PC měl správnou velikost, ale pochopitelně nebyl kompletní (video). Překvapilo mě, že nevyskočila žádná chybová zpráva. Dnes jsem zkusil tuto situaci nasimulovat. Dal jsem kopírovat soubor, nechal přenést pár MB a pak jsem se z Hamachi odpojil. Sledoval jsem přitom okno průběhu kopírování. Graf průběhu během vteřiny dosáhl 100% a okno zmizelo. Prostě se to tvářilo, jako že se kopírování dokončilo korektně. Když jsem tento pokus několikrát opakoval, občas skutečně vyskočila hláška, že je cílová cesta nedostupná, ale občas to udělá toto. Takže se na to prostě nedá spolehnout a ani porovnáním velikostí souborů se nedá ověřit, že skutečně k přenosu došlo korektně. Kopíroval jsem z Windows 7, cílový PC je s Windows 8.1.
Netuší někdo, jak tuto situaci řešit? Mohl bych sice použít třeba Total Commandera, tam by to třeba fungovalo spolehlivěji, ale jde mi spíš o to kde je zrada.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků