Bezpečnost Paypalu pro mě jako příjemce peněz

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ondřej Chabr 31. 7. 2017 20:44

Zdravím. Mám kupce na horské kolo, píše mi anglicky a dožaduje se mi zaplatit na Paypal. Jeho velký zájem je mi podezřelý, plus fakt, že se k inzerátu dostal cizinec, jsem rozhodně na pozoru. Nicméně mě zajímá jak je to s tím Paypalem. Mám založený účet, ale kupci jsem oznámil, že ne a on mi ho pořád vnucuje.
Není to s Paypalem tak, že jdou odeslané peníze “stáhnout” zpět (zrušit transakci)? Tím myslím, že když já něco Paypalem platím a někdo mi objednanou věc nepošle, peníze si mohu zpátky “stáhnout” k sobě?
Případně, šlo by si peníze z Paypalu poslat na b. účet a zajistit si je před tím, než by je on mohl potencionálně získat zpět? Co si o jeho vyžadování Paypalu myslíte vy?
(Již jsem Paypalem platil, ale o nějaké zrušení transakce z mé strany jsem se nikdy nezajímal, nebylo to třeba)

Předem díky za rady
Ondřej Chabr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod narg 31. 7. 2017 23:25

az mu kolo prijde, tak napise ne paypal refund, ze si mu nic neposlal atd, paypal zablokuje platbu, nevim jestli mu i vrati penize nebo ne, ale kazdopadne se bude vysetrovat, ze si mu to opravdu poslal a on ze to opravdu dostal, tohle se da poresit tim, ze mu to posles se sledovanim zasilky, dokazovani je na tvy strane (jako odesilatel) kazdopadne po celou dobu ti budou penize za to kolo vyset blokovany u paypalu
narg
Junior

Odeslat příspěvekod curwe 1. 8. 2017 03:25

No to zas muze tvrdit, ze mu prislo neco jineho nez koupil, kdyz byla zasilka sledovana.
curwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haens 1. 8. 2017 06:05

to budeš jako posílat do zahraničí? nebo po ČR?

každopádně PP ti příchozí platbu zablokuje, myslím na 3 týdny nebo tak - jakože nějaká ochrana pro kupujícího, aby mohl právě vznést nějaký claim při potížích. další věc jsou PP poplatky, které nejsou zrovna malé. teoreticky by bylo možné i nějaké zneužíti PP účtu / odcizené karty kupujícím, myslím, že jsem taky o něčem takovém četl.

ale jinak co jsem četl, tak při problémech je PP spíš na straně prodávajícího a mělo by stačit prokázat odeslání a dodání (což ale u poslání do zahraničí může být problém). zkus když tak pogůglit , jaké jsou zkušenosti lidí na netu.
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod Ondřej Chabr 1. 8. 2017 07:26

Díky všem za odpovědi. Komunikace s prodejcem je taková, že na 2x položenou otázku “odkud jste” neodpověděl. Co se týče zaslání, vše, co mi napsal je:
Kód: Vybrat vše
I have arranged for a pickup agent( Shipper ) who will be coming to pick it up as soon as the payment is made


To se mi nelíbí. Třeba by to klaplo, ale kolo není nejlevnější a ten risk za to nestojí. Kupující se chová podivně a argumenty, že nemá internetové bankovnictví, ale Paypal spojený s b. ú. mi přijdou podezřelé.
Ještě jednou díky ;-)
Ondřej Chabr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 1. 8. 2017 08:25

na 99% je to šmé. Jdi od toho...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 1. 8. 2017 09:15

Já bych to klasifikoval jako starý známý Nigerijský podvod. Je splněno snad vše čím se to projevuje.
1) Hádám že jsi to horské kolo dal na nějaký ČESKÝ bazar typu bazoš. A ozval se cizinec. To je první splněný předpoklad podvodu. Protože proč by cizinec hledal horské kolo na českém bazaru? Myslím si že jsi to dal na český bazar, kdyby jsi to měl například na ebayi tak by to bylo něco jiného, ale to by asi celý obchod probíhal přes systém ebaye a tohle dohadování by ani nenastalo.
2) A ještě hádám že ti za to kolo nabízí až podezřele dost peněz. To je taky známka podvodu, ikdyž jsi to nenapsal, ale kdyby ti nabízel málo tak se s ním ani nebavíš.
3) To že ti nechce sdělit adresu, ale pošle si pro to nějakýho "shippera", to je taky známka podvodu. Ve výsledku to je tak že se nedozvíš ani jeho adresu, ale zato on zjistí tvojí adresu protože mu jí dáš, aby tam ten shipper mohl dojet. To je myslím také celkem jasná známka podvodu.

4) A ještě nejlepší na tom bude že on možná pro zaplacení použije nějaký kradený paypal účet.
Jediné co mu zkus navrhnout, tak pokud vím, po zaplacení by jsi jako prodávající měl na paypalu vidět jeho adresu, kterou má u jeho paypal účtu uvedenou. Kolo mu pošleš na tuto adresu a nikam jinam, tam ať si toho shippera klidně pošle, to je jeho věc.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod narg 1. 8. 2017 09:44

hele normalne mu napis, jestli souhlasi s drazsim postovnym se sledovanim zasilky, pokud je to podvod, na 100% bude chtit abys mu to poslal bez kvuli cene, ale aby si cizinec posilal sveho "shipera" je divny, kor pokud by to nebyl nejaky DPD atd.

btw pokud posila sveho shipera, tak uz muze ty penize dat von shiperovy a ten tobe, to mu napis :D co ti odpovi
narg
Junior

Odeslat příspěvekod MildaX 1. 8. 2017 21:05

Upřesním ta procenta co psal Doggg: Podvod na 100%. Neztrácej s tím čas. Pouze odhaduji že to kolo bude spíš dražší a prodáváš to přes někoho z trojboje Bazoš sBazar Aukro?
MildaX
Junior

Odeslat příspěvekod jjfb 1. 8. 2017 23:24

PODVOD!!! Takhle od nás "kupovali" nábytek...
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod MildaX 2. 8. 2017 00:09

Když si budu chtít koupit kolo z druhé ruky tak samozřejmě budu hledat na bulharských a finských bazarech, protože ty nejsou ani česky ani anglicky a ceny na nich jsou v přepočtu vlastně stejné a to se vyplatí. To dá rozum ne?
MildaX
Junior

Odeslat příspěvekod Ondřej Chabr 5. 8. 2017 19:05

Díky všem za odpovědi. Kašlu na to. Inzerát je na českém portále a cena je předem daná. Kolo má vyšší hodnotu, cizinec je ochoten ji bez problémů zaplatit.
Počkám na někoho důvěryhodnějšího ;-)
Ondřej Chabr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků