Cloud na vlastním PC

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 12. 11. 2017 10:43

Ahoj,
jde vytvořit něco, jako cloud na vlastním PC? Nebo nasdílet složku, na kterou se dostanu z venku? Líbí se mi, jak funguje třeba OneDrive, vyzkoušel jsem, ale nechci nahrávat vlastní data poskytovateli úložiště.
dík L.
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 12. 11. 2017 10:45

A máš veřejnou IP adresu?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 12. 11. 2017 10:59

Ano, mám.
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 12. 11. 2017 11:05

Tak to by mohlo stačit klasické sdílení složek, možná bude potřeba povolit příslušné porty ve firewallu. Pokud by to nefungovalo, tak FTPS či SFTP fungovat bude.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 12. 11. 2017 11:14

Je to bezpečné, nebo bys to nedoporučoval? Mohl bych poprosit o jednoduchý návod? Je nutné naistalovat nějaký SW, nebo vše ve Win (mám Win7)?

edit: Vygůglil jsem toto https://winscp.net/eng/docs/lang:cs
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 12. 11. 2017 11:24

Jakýkoliv přístup zvenčí je potenciálně nebezpečný, ale při správném nastavení a používání se riziko dá minimalizovat.
https://winscp.net/eng/docs/guide_windo ... ssh_server
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 12. 11. 2017 11:44

Ok, díky, zkusím..
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 13. 11. 2017 10:25

Kdo ti platí účty za elektřinu, když míníš nechávat běžet nepřetržitě nějaké PC?

Jinak další možnost bezpečného přístupu je zřízení VPN-serveru buď přímo na routeru, nebo na počítači nebo NAS serveru. Pak by ses přihlásil do VPN a mohl bys přistupovat ke všem zařízením ve tvé domácí síti (síťové disky, síťové tiskárny, IP-kamery,...) stejně, jako bys byl připojený přímo k domácímu routeru.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků