Který cloud vybrat? Plně v češtině, jednoduché ovládání

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aldik7 10. 4. 2018 10:21

Uvažuji o využití placených cloudových služeb, primárně na fotky, ale ted přemýšlím kterou službu.. Není to pro mě nýbrž pro mamku takže požadavky aby služba byla komplet v češtině a lehce se ovládala. Mega.co.nz, dropbox, box.com tedy padají, zůstávají onedrive, google drive a irista od Canonu. Onedrive bohužel u nejnižšího tarifu má malý prostor a vyšší tarify s office 365 a volnými minutami na skype považuji za zbytečné, to se nevyužije nejspíš. Takže vážně uvažuji budto nad iristou (jde hlavně o fotky, zbytek dat se v poho vleze na bezplatnou část google drive), případně si zaplatit Google.

Máme sice i externí HDD, ale přeci jen do cloudu se to zálohuje automaticky, samo.. a člověk to má všude sebou ;)
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 4. 2018 06:09

Svěřit svá data někomu cizímu může jen ten, komu na těch datech nezáleží (nebo někdo těžce neinformovaný a který podlehl masivní reklamě). Nemám na mysli zneužití dat, to se dá celkem lehce vyřešit, ale nevíš, kdy cloud ze dne na den, bez náhrady a možnosti stažení uložených dat, skončí. Ty případy už tu byly.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 4. 2018 07:34

Pytlík:
marketingové vymývání mozků funguje naprosto spolehlivě. :-)
BFU si ani nepřečte licenční smlouvu dané služby. :-/
aldik7:
Je jedno, jakou službu vybereš, všechny jsou si ± podobné.
Je to použitelné jako druhá záloha pro šifrovaná data.
První zálohu musíš mít dostupnou vždy pod svou výhradní správou; standardně se používá NAS zapojený do centrálního switche a pohozený někde ve sklepě/serverovně apod.
aldik7 píše:Máme sice i externí HDD, ale přeci jen do cloudu se to zálohuje automaticky, samo.

Do NAS nebo do jiného externího úložiště se samozřejmě taky zálohuje automaticky.
Je zbytečné, aby se o to staral BFU.
Na rozdíl od automatiky není BFU spolehlivý. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 11. 4. 2018 10:01

Cloudová služba je pro hodně lidí lepší než NAS. Pokud se teda má dodržet pravidlo, že záloha má být také mimo bydliště(ochrana před vytopením či vykradením).
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 10. 5. 2018 17:13

Stále vybírám, ono je to všechno vice méně stejně sice, ceny se až tak neliší, kvalita více méně stejná, ale.. u OneDrive mi vadí že tam zbytečně bych si platil za Office a volné minuty na Skype (Office není třeba, stačí mi webová verze a volné minuty na Skype taky ne), bral bych třeba 1TB tarif, ale bez toho ostatního navíc (škoda, že je to nenapadlo ). A taky jestli se nepletu, tak v OneDrive nelze zvolit které složky se mají zálohovat do cloudu, vše musí být ve složce OneDrive na Céčku a to je na prd, když složka s fotkami je na druhé části disku (té nesystémové). O Googlu až tak moc neuvažuji, byt nic proti němu nemám. Tedy minimálně tady proti věci nemám.

U Iriisty mi trochu vadí, že se fotky nahrají bez původního rozdělení do složek a orientace je jen dle časové osy (byť mamce by to prý nevadilo), další rozdělení je až do alb na serveru.

Ještě mě napadá Wedos disk- jde používat jako normální disk, takže nakonec to bude asi nejlepší varianta.Byť mě štvou s těmi jejich cenami DPH/ bez DPH :D vidím krásnou cenu, ale pak vždycky zjistím že ta větším písmem jen bez DPH, takže k tomu ještě třeba přičíst něco :D

Jen by mě zajímalo, zda existuje nějaký program jako ten pro onedrive, google drive a snadné online zálohování, automatické (když nepočítám připojení jako další disk v pc).
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod aldik7 19. 5. 2018 14:27

Tak jsem právě zjistil, že lze změnit umístění složky OneDrive v PC, takže asi je rozhodnuto. Cenově totiž Microsoft vyjde nejlépe (teda pokud nezdraží).
aldik7
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků