Bittorent

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hlubovec 29. 4. 2018 11:35

Dobrý den,

Dnes jsem četl článek ve kterém bylo napsáno, že stahování torrentů je zákázáno jen tehdy, pokud při stahování provádíme i Upload tzn. že tento Warez nabízíme ostatním lidem. Tak mi vrtá hlavou otázka. Co když někdo stáhne nějaký Warez software při kterém provádí samozdřejmě i Upload a tento software je na webu třeba pár let. Dejme tomu 30 let bude stále ke stažení. Je nějaká možnost, že policie i po 30 letech dohledá viníka teda podvodníka, který stahuje warez a poté bude trestně stíhaný ? Nebo je to naprostá blbost ?
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 29. 4. 2018 11:53

Co mají torrenty společného s nějakým softwarem na web? Ale tak jako tak, nejpozději za 15 let by to bylo promlčené. Ale to jenom v případě velkých škod, jinak podstatně dříve.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlubovec 29. 4. 2018 12:15

A když už dříve stahovaný torrent nebude na internetu dostupný ?
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 29. 4. 2018 12:34

Nerozumím, na co se ptáš.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod postcd 28. 7. 2018 10:14

Hlubovec píše:A když už dříve stahovaný torrent nebude na internetu dostupný ?


Pokud nebude torrent dostupný na žádné www stránce, ale někdo ho bude stále mít aktivní v torrent klientu a bude to věřejný torrent (ne vytvořený pro privátní tracker), tak stále bude možné z DHT (což je jakási virtuální databáze v síti torrent) získat hash torrentu a informace o torrentu a začít ho stahovat pokud se najde člověk/peer který má tento torrent aktivní v torrent klientu. Pak už je teoreticky možné zjsitit Ip adresu člověka který to sdílí a agentura zastupující majitele autorských práv už může upozornit majitele IP (poskytovatele internetu sdíleče torrentu) a nebo možná i podniknout nějaké právní kroky. Každý kdo sdílí díla chráněná aut. právy bez povolení se vystavuje riziku, protože kdokoliv kdo stahuje torrent může vytvořit evidenci, že sdílíte ty a ty soubory (otázka je jestli to jsou přípustné důkazy, v česku teď ne pokud vím: https://ceskeforum.com/viewtopic.php?p=18708#p18708). Jinak podle zákona mají poskytovatelé povinnost uchovávat určité údaje o síťovém provozu po dobu snad několik let - takže by to teoreticky mohlo být použito jako důkaz. Ale nemyslím si, že by v česku běžné, aby dostala policie soudní povolení ke vstupu do baráku aby zajistila počítač a zjišťovala jestli je v něm torrent klient sdílící ty soubory.

Doporučují se takzvané VPN, které zajistí, že vystupujete pod IP adresou poskytovatele VPN, který může zaručovat určitou ochranu informací o člověku, který si VPN/IP pronajímá.
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 29. 7. 2018 20:23

postcd píše:stále bude možné z DHT (což je jakási virtuální databáze v síti torrent) získat hash torrentu a informace o torrentu

DHT není žádná databáze a pomocí DHT se nezískává hash torrentu. Hash torrentu (BTIH) už musíš znát. Princip je takový, že do bittorrentové sítě odešleš požadavek, že máš zájem o torrent soubor s určitým BTIH. Kdo jej má, tak ti pošle torrent soubor (hlavní věc takového souboru jsou hashe částí dat torrentu). Poté hledáš další klienty s tímto BTIH a odesíláš na ně požadavky na části dat tohoto torrentu a ti klienti ti je pošlou a ty data pak ověříš oproti hashi v torrent souboru.
postcd píše:Každý kdo sdílí díla chráněná aut. právy bez povolení se vystavuje riziku, protože kdokoliv kdo stahuje torrent může vytvořit evidenci, že sdílíte ty a ty soubory (otázka je jestli to jsou přípustné důkazy, v česku teď ne pokud vím: https://ceskeforum.com/viewtopic.php?p=18708#p18708)

Každý kdo sdílí něco co sdílet nemůže se vystavuje riziku. A platí to i pro ty, co je sdílí na privátních trackerech. Ten "expert", co to komentoval v tom odkaze, psal nesmysly. A ty nesmysly psal proto, že je nejspíš nějak svázán s privátním trackerem helltracker a oblbuje ovečky. Kdyby psal pravdu a hleděl na blaho stahovače, tak by prostě napsal to, že nejlepší ochranou při stahování torrentu je použít klienta, který neumí sdílet a umí pouze stahovat, ale to by se mu nelíbilo, ani z pohledu někoho, kdo je spojený s privátním trackerem (obvykle je dělaný privátní tracker proto, aby jednak oblboval hlupáky a dělal z nich ovečky, tahal z oveček peníze).
Já radím všem rozumným lidem, nesdílejte torrenty. Nechte lidi sdílet warez na torrentech a jen je pořádně dojte a dojte je na veřejných torrentech i na privátních. A pokud někdo potřebuje třeba ratio na privátních torrentech nebo seedbonus na vygenerování příslušné hodnosti, tak si to prostě uměle vygenerujte, všechno jde a to bez toho, aniž by se odeslal jediný B z dat torrentu. A existují i klienti, kteří neumí sdílet. Znám takové a jeden jsem si i naprogramoval.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod narg 29. 7. 2018 22:21

Pokud nebyl sw autorem uvolnen jako freeware, nebo abanonware, plati jeho autorské pravo 50 az 70 let PO smrti autora, a jeho šíření je trestné, navic u bittorentu je uplne jedno kdo ho siri nebo kdo byl prvni, dle zakona jsou vini všichni, což je rozdil proti tomu, pokud je soubor na ulozto, tam je viníkem pouze ten, kdo ho nahrál (a je jedno kdy), mimo sw, tam je trestne nahrávání i stahovani
narg
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků