Ebay.com - poštovné z USA do ČR...

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod labid 24. 11. 2005 23:18

Zdravím, chtěl jsem koupit přes Ebay.com sedlo na poníka, což se mi podařilo za super cenu 19$. Bohužel moje radost trvala jen do té doby, než mi přišla výzva k platbě 19$ za sedlo + 71,50$ (!!!) za poštovné do ČR. Tak jsem nic neplatil, přece nedám za poštovné skoro čtyřnásobek než za samotnou věc ne? Neexistuje nějaká levnější varianta dopravy z USA? A nevíte jak je to s cenou dopravy do ČR na Německém ebay.de? MOC děkuju předem za rozumné rady...
labid
Junior

Odeslat příspěvekod Gigi 24. 11. 2005 23:23

Doprava vetsich veci z USA hodne draha, s tim nic neudelas. Nakupovat na ebay.de je vzhledem k cene dopravy mnohem vyhodnejsi, ale zase vyber veci na ebay.de mnohem mensi :-(
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 25. 11. 2005 00:14

No a ked si to na eBay vyberal, to si nevidel cenu za postovne? Tou sa vzdy riadim. Inak na nemeckom som prave preto este nic nekupil, tam maju vsetci postovne akesi vysoke. Uprednostnujem anglicky, daju sa tam najst ceny pri malej zasielke trebars £2,50. Ale sedlo... no to neviem.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza K. 25. 11. 2005 00:31

Zkuste se s prodávajícím domluvit na jiném způsobu dopravy. Třeba považuje za normální posílat vše prostřednictvím UPS nebo podobné služby - kdyby to poslal jako normální balík poštou, mohlo by to vyjít levněji. Ale je to jen teorie.
Honza K.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaromir 25. 11. 2005 07:04

75 dolarů je ještě nic moc!
třeba doprava receiveru stojí skoro co nový receiver (300 babek), takže se ho nevyplatí ani kupovat

měl jsi si přečíst podmínky dopravy, už jen CDčka stojí hodně, natož něco podobně těžkého, asi jsi si udělal na ebay i špatné jméno, ale to je jen tvoje smůla, měl jsi si zjistit dopředu kolik stojí doprava z USA do ČR
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 25. 11. 2005 07:07

Honza K. píše:Zkuste se s prodávajícím domluvit na jiném způsobu dopravy. Třeba považuje za normální posílat vše prostřednictvím UPS nebo podobné služby - kdyby to poslal jako normální balík poštou, mohlo by to vyjít levněji. Ale je to jen teorie.A/quote]


levněji u takhle těžké věci? těžko...
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod labid 28. 11. 2005 12:12

jaromir píše:měl jsi si přečíst podmínky dopravy, už jen CDčka stojí hodně, natož něco podobně těžkého, asi jsi si udělal na ebay i špatné jméno, ale to je jen tvoje smůla, měl jsi si zjistit dopředu kolik stojí doprava z USA do ČRj/quote]


Jasně, jsem kretén, to teď vím taky. Ale jak teď z toho ven? Pořád mi tam visí nezaplacená položka, co se stane když to nezaplatím, zruší mi hned účet nebo to jednou tolerují?
labid
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 28. 11. 2005 12:22

labid píše:
jaromir píše:měl jsi si přečíst podmínky dopravy, už jen CDčka stojí hodně, natož něco podobně těžkého, asi jsi si udělal na ebay i špatné jméno, ale to je jen tvoje smůla, měl jsi si zjistit dopředu kolik stojí doprava z USA do ČRj/quote]

Jasně, jsem kretén, to teď vím taky. Ale jak teď z toho ven? Pořád mi tam visí nezaplacená položka, co se stane když to nezaplatím, zruší mi hned účet nebo to jednou tolerují?j/quote]
Heh zítra očekávej obsazení tvojeho baráku ozbrojeným komandem. Bushovi chlapci se nenechaj ojebavat nějakým lamakem z Evropy ....oni už ty prachy z tebe vytlučou :P
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod labid 28. 11. 2005 12:31

Oops! píše:Heh zítra očekávej obsazení tvojeho baráku ozbrojeným komandem. Bushovi chlapci se nenechaj ojebavat nějakým lamakem z Evropy ....oni už ty prachy z tebe vytlučou :P-/quote]


Kdybys radši napsal nějakou seriózní radu vtipálku...
labid
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 28. 11. 2005 12:58

Tak je jasné, že se na tebe vyprdnou, když nezaplatíš ....akorát budeš na "černé listině", že jsi neplatič.
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 28. 11. 2005 13:04

Nejake odkazy na precitanie:
http://pages.ebay.com/help/policies/unpaid-item.html
http://pages.ebay.com/help/tp/unpaid-item-process.html
Odporucam to predavajucemu priamo cez e-mail vysvetlit. Kazdy normalny clovek to snad pochopi.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mim0 28. 11. 2005 13:21

Na kolik by teda vyslo postovny z nemecka?Nemyslim, ted konkretne pres eby, ale treba nejaky obycejny eshop?Velikost a homtnost treba jako např. nejaky batoh.Diky
Mim0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blázen 28. 11. 2005 13:25

blázen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 28. 11. 2005 13:27

[quote="blázen";http://www.deutschepost.de/[/quote]

presnejsie:
http://www.dhl-produktberater.de/PPBDHL ... index.html
Je tam kalkulacka na vypocet.
SlovakSoft
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků