stolní počítač kolem 10 000,-Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mberi 19. 1. 2018 14:07

Ahoj všem,
prosím o radu,chci si koupit nový stolní počítač (svislá bedna). Můj deset let starý už dlouho šrotuje. Chtěl bych něco s
8 Gb RAM,disk alespoň 1 Tb,v procesorech se moc nevyznám,ale asi nějaký INTEL ? Moc se mi nechce nechávat to někde stavět, asi ne každý umí komponenty tak nějak sladit aby to dobře makalo.
Poslal by mi někdo odkaz na něco v podobné cenové relaci co třeba má už vyzkoušené a je spokojený?
Užití občasné,nákupy,filmy,yotube-koncerty, základní úpravy fotek a až si pořídím nějakou outd. kamerku tak nějaké amatérské stříhání videa. Hry nehraju. Monitor mám BENQ EW2440 -spokojenost
Díky za Váš čas M.
mberi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 1. 2018 18:17

Stříhání videa bude největší zátěž. Ostatní s prstem v nose. Proto buď vícejádrový Ryzen (ale za 10?) nebo Intel 4 jádra.
Uvedu odkaz na téma, kde Foxik88 navrhl sice za 14, ale když SSD vyměníš za HDD 1TB, bude to za 12000. viewtopic.php?f=932&t=1278004
Přidám ještě variantu od Kaulíka (ubrat SSD). viewtopic.php?f=932&t=1276366&p=11755129#p11755129
Jo a pozor, na nových CPU 8. generace nechodí W7. Systém z Aukro asi za 300, jinak.....
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod mberi 19. 1. 2018 19:43

Díky za pomoc,nevím co bylo myšleno tím jinak.....
Pobočku CZC mám kousek od baráku,možná kdybych tam dotáhl svůj starý pc,že by šla použít bedna zdroj,nebo ventilátory ale ještě musím zjistit jestli to takhle dělají.
Děkuju za nasměrování....
mberi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Foxik88 19. 1. 2018 20:26

otázka zní co to je za počítač. Ideálně foto vnitřku skříně. Ale pokud je vážně 10 let starý tak zdroj rozhodně nechceš použít a bedna s ventilátory nebude nejspíš taky vhodná k dalšímu použití...

Vzhledem k použití bych SSD doporučoval a s počítačem bych se insporoval u doporučených sestav. Vypadal by třeba takto: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... B101446201

Lepší varianta by byla ta sestava co jsem navrhoval výš a vyměnit tam SSD třeba za toto:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007HG9B0003O5A a přidat dočasně disk ze starého počítače než bude na nový....
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 1. 2018 20:36

Ty ... ja bych to udelal v malinkatem provedeni a cele odznova.


10.193,- Kc

Lze prisroubovat zezadu na monitor, montazni kit JE soucasti baleni. Bude to tiche, bude to rychle a nebude to vubec nikde prekazet, resp. vlastne ani videt. A protoze je to jen dvoujadro a chladic sice malinka, ale Noctua, myslim, ze (ne)hlucnost opravdu velice prekvapi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberi 19. 1. 2018 21:26

Moc děkuji pánové za za dobré nápady,teď už si to jen promyslet a rozhodnout se.
To bude asi nejtěžší :-) Přeju Vám hezký víkend
mberi
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků