Herní PC do 100k?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pixbo71 25. 9. 2018 15:52

Dobrý den, zdravím.

Po doporučení jednoho mého kamaráda se na Vás obracím.

Po 8 letech si chci koupit a nebo sestavit počítač.

Moje nároky jsou takové:

Hlučnost PC: by neměla být vysoká, takže dejme tomu: LN nebo klidně i ULN. -> Bydlím v domě s rodinnými členy, nechci je v noci při hraní nebo práci do školy rušit ;)

Účel pořízení sestavy: Hlavně pro hry, jsem náročný hráč. Takže spíše 95% hry, ale i 5% na editaci videí, programy na vytváření map a statistické programy (jsem student VŠ).
Sice nejčastěji hraju World of Tanks, ale kupuji si i jiné hry, které občas mívají extrémní nároky, pokuď si chci zahrát v "realistické grafice". Chtěl bych, aby daný PC zvládal hry ve vysokých detailech MINIMÁLNĚ DALŠÍCH 5 LET! Ale opravdu minimálně.

Finanční limit: Do 100k CZK, s tím, že bude i možnost splácení.

Operační systém: Rozhodně Windows, 7 nebo 10.

Sestavím si PC sám?: Určitě ne, potřeboval bych jednu hodnou duši, která mi pomůže s koupením PC nebo rovnou ho sestaví sama :-) Záleží na tom, jaké nabídky budou. Za práci jsem schopen připlatit.

Budu taktovat?: Ohledně nastavování PC nejsem žádný expert. Záleží na tom, jestli by mi ta daná osoba řekla, jestli je to potřeba nebo ne. Kdyby to bylo nutné, požádal bych někoho.

Monitor a jeho rozlišení: Větší než 1920 x 1080, mám rád ten pocit toho, jakobych se uvnitř té hry nacházel. A aby hraní bylo jemné, hladké, bez zpozorovatelných kostiček nebo sekání se.

Co bych dále chtěl: Do PC bych chtěl všechny základní věci, harddisk, atd...
-> jediné, co NEPOTŘEBUJI je klavesnice a myš!

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Jsem neslyšící, tudíž bych preferoval ZVUKOVOU KARTU, která mi poskytne tu možnost s mým postižením slyšet i mluvenou řeč v hrách nebo například i ve filmech.

Děkuji Vám moc

Těším se na Vaše návrhy a případnou spolupráci!

Pixbo71
Naposledy upravil Pixbo71 dne 26. 9. 2018 09:25, celkově upraveno 1
Pixbo71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doggg 25. 9. 2018 20:50

Hele já jako nechci rejt a jsem Na takovou sestavu zvědav. Nicméně nedá mi dotaz - na co ti je uln sestava (což laickým odhadem bude třeba +20k), když jsi neslyšící?
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 9. 2018 21:05

Pět let minimálně na vysoké detaily nevydrží ani 2080Ti v nVlink.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 9. 2018 21:21

Doggg píše:Hele já jako nechci rejt a jsem Na takovou sestavu zvědav. Nicméně nedá mi dotaz - na co ti je uln sestava (což laickým odhadem bude třeba +20k), když jsi neslyšící?


+1

A další co mě odradilo, je poslední odstavec, který mi přišel fakt směšný.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixbo71 26. 9. 2018 09:20

Jestli Ti přijde směšný od neslyšícího člověka vyžadovat dobrou zvukovou kartu, tak to je smutný :-)

Vysmívat se přes internet neslyšícímu umí každý "keyboard warrior", ale co takhle si to podat osobně :)

Proč vyžaduju ULN? Kvůli spolubydlícím v domě, nechci, aby je to výrazně rušilo.
Pixbo71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 9. 2018 09:43

Po tom editu to vypadá trošku jinak než předtím... a rozhodně se nikomu nevysmívám. To by vypadalo jinak.

"keyboard warrior" rozhodně nejsem, lidi kteří mě znají a ví co dělám ti možná prozradí, že empatie je mi docela vlastní. Jestli mi vyhrožuješ osobní konfrontací, nemám rozhodně žádný problém. ;)


Pokud je někdo hluchý tak dle několika stránek na internetech:
sluchová vada je takového stupně, že je znemožněno (i s využitím technických kompenzačních prostředků) přijímaní akustických signálů v míře a kvalitě nezbytné pro komunikaci prostřednictvím mluvené řeči.


A z toho jsem vycházel. Pokud jsi nedoslýchaví a jen si to blbě napsal, pak to chápu. Jinak si za svým tvrzením stojím.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixbo71 26. 9. 2018 09:58

1. Je vidět, že se v tomto oboru ohledně sluchového postižení nevyznáš :D

Nedoslýchavý - má ztrátu sluchu do 99,9%.

Hluchý - má 100% ztrátu sluchu a zbývá mu jen jediná cesta - a to kochleární implantát.

2. Nic Ti není po mých osobních detailech, to jsou velice citlivé údaje. Jediné,. co můžu sdělit je to, že mám oboustrannou 97% ztrátu sluchu, nosím sluchadla a jsem pomalu a jistě kandidátem na kochleární implatntát.

3. Osobní konfrontací nevyhrožuji, jen píši to, že bych radši slyšel urážky osobně.
Přijde mi od experta hodně dětinské urážet na internetu. Na to se fakt zmůžou jen 12 leté děti nebo chlapci, co ještě nepobrali mužnost :-)

4. Stůj si za čím chceš, můžu se obrátit na někoho jiného, nejsi jediný na světě...
Pixbo71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 26. 9. 2018 10:10

Nezlob se ale tento tvůj požadavek:

"DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Jsem neslyšící, tudíž bych preferoval ZVUKOVOU KARTU, která mi poskytne tu možnost s mým postižením slyšet i mluvenou řeč v hrách nebo například i ve filmech. "

Je fakt BLBOST!!!!!

Tím se nechci navážet do hluchých lidí. Ale co si pod tímto mám představit?

Ano existují různé zařízení co umožní slyšet či vnímat zvuk kůží - tělem ale to žádná zvukovka nemá!!!!

Takže můžeš pro zvukovku definovat nějaké vlastnosti - kmitočtový rozsah a že to musí mít nějaký typ výstupu aby se to dalo propojit s tvým zařízením atd....

Ale tak jak si to napsal je to nicneříkající údaj...

Nikdo nepotřebuje znát tvé diagnózy ale musíš specifikovat konkrétně.

Jinak aby PC vydržel 5 let na max detaily je taky blbost už včera to bylo zastaralé prostě jak budou vycházet nové hry budou mít i nové nároky. Jinak samozřejmě PC vydrží 5 let.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 9. 2018 10:12

Nejsem odborník na nedoslýchavost.

Nikoho jsem neurážel, jen mi ten požadavek, PŘED EDITACI přišel směšný. Kdyby jsi radši upřesnil co má daná zvukovka pro tvé potřeby splňovat.

Urážky? Kde?

To doopravdy nejsem a ani se tak neprezentuji. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixbo71 26. 9. 2018 10:19

soban píše:Nezlob se ale tento tvůj požadavek:

"DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Jsem neslyšící, tudíž bych preferoval ZVUKOVOU KARTU, která mi poskytne tu možnost s mým postižením slyšet i mluvenou řeč v hrách nebo například i ve filmech. "

Je fakt BLBOST!!!!!

Tím se nechci navážet do hluchých lidí. Ale co si pod tímto mám představit?

Ano existují různé zařízení co umožní slyšet či vnímat zvuk kůží - tělem ale to žádná zvukovka nemá!!!!

Takže můžeš pro zvukovku definovat nějaké vlastnosti - kmitočtový rozsah a že to musí mít nějaký typ výstupu aby se to dalo propojit s tvým zařízením atd....

Ale tak jak si to napsal je to nicneříkající údaj...

Nikdo nepotřebuje znát tvé diagnózy ale musíš specifikovat konkrétně.

Jinak aby PC vydržel 5 let na max detaily je taky blbost už včera to bylo zastaralé prostě jak budou vycházet nové hry budou mít i nové nároky. Jinak samozřejmě PC vydrží 5 let.


1. Zmínil jsem, že nejsem expert na PC součástky.

2. Mě jde o to, že já mám zkušenosti s různými PC, které měly různé zvukové karty. Každá svým způsobem měla svoji maximální hlasitost. Některé byly skutečně slabé a nemohl jsem si to po sluchové stránce užít :)

3. Potřebuji, aby to klidně dosahovalo 120dB. Jestli je to možné, protože taková sluchadla nosím (dodávají mi tu sílu, ale na tu ztrátu to nemá tak extrémní vliv jako to papírově vypadá), a stejně s nimi slyším tak 15% reálného lidského sluchu.

4. Nepsal jsem MAX detaily, ale vysoké detaily, je mi jasné, že studia, které vytvářejí hry, zvyšují rok co rok nároky. Ale neříkejte mi, že není reálné aby to nezvládalo hry na aspoň vysoké detaily (NE ULTRA) minimálně dalších 5 let? Nebo to je ten skok v technologiích a nárocích tak vysoký?
Pixbo71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 9. 2018 10:47

Lepší je udělat PC za 50 v LN specifikaci - nebude to rušit pokud bude v domácnosti běžný ruch. A zbytek nechat na upgrade za 2 až 3 roky na novou GK.

Pokud má někdo např i7-2700k sice nemá top CPU výkon, ale na druhou stranu na hry to "stačí" i dnes s tím, že vymění jen GPU. Pokud vše ostatní stíhá.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 26. 9. 2018 10:47

K zvukovce:

Pokud potřebuješ nějakou úroveň hlasitosti tak to ti žádná zvukovka nezajistí!!!!!

Totiž už dávno skončily doby kdy zvukovky měly NF zesilovač pro sluchátka či pasivní bedýnky.

Dnes by měl být na zvukovce linkový výstup který má definované parametry - které se u levných zvukovek šidí....

Jenže tvůj problém nevyřeší ani profi zvukovka, ta má sice správné parametry na line out ale pokud tam připojíš zesilovač který je taky šizený tak to zase degraduješ a nedostaneš z toho ten výkon.

Tady asi pomůže jedině někdo kdo se v tom vyzná který ti pomůže s návrhem zesilovače a příslušných sluchátek.

Prostě nezáleží pouze na zvukovce, ale na celém řetězci co je do zvukovky připojeno.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zafrin0 26. 9. 2018 10:53

Skoro OT:
Hoši, evidentně se jste neslyšícího nikdy nepotkali a nemáte nikoho, kdo by vám to vysvětlil. Tak to spolkněte, zachovali jste se teď jako burani, omluvte se, a jede se dál. (Ano, koukám na tebe, Sobane.)
OT^2: Mám neslyšící kamarádku (~99%), pouští si věčně rádio, protože jí je příjemné, že aspoň ty basy občas zaslechne/cítí.

@Pixbo71: KineCZek a Python.p jsou tu asi největší odborníci přes sestavy ;-)
Zafrin0
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 9. 2018 10:56

Ale setkal, moje reakce byla na věc která už je editnutá. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixbo71 26. 9. 2018 11:00

Python.p píše:Lepší je udělat PC za 50 v LN specifikaci - nebude to rušit pokud bude v domácnosti běžný ruch. A zbytek nechat na upgrade za 2 až 3 roky na novou GK.

Pokud má někdo např i7-2700k sice nemá top CPU výkon, ale na druhou stranu na hry to "stačí" i dnes s tím, že vymění jen GPU. Pokud vše ostatní stíhá.


Díky moc, takže tudíž vyhazovat 100k za PC je teď více méně nesmysl?

A dejme tomu, kdybych chtěl mít nejnovější grafiky (třeba od Nvidie RTX) a procesory - vyplatilo by se to? Vaše rady by mi moc pomohly :-)

K té zvukovce - dejme tomu, že sluchátka od Razeru dokážou mít hlasitost zvuku až 120dB, ale to jim musí poskytnout zvuková karta, ne? Protože jsem si je bral všude. Výsledkem bylo to, že na jednom PC zvuk zněl jako poloviční, na jiném naplňoval danou hlasitost 120dB... atd.... Ovlivňuje to tedy zvuková karta nebo jaké věci konkrétně ovlivňují tu maximální hlasitost?
Pixbo71
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků