UPGRADE PC do 5000, hry, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tyckacz 16. 11. 2018 18:04

Zdravím,
rád bych si upgradoval stávající PC. Jeho komponenty jsou:
RAM: 8GB DDR3
Zdroj: Fortron AX550-60APN 550W
CPU: AMD FX-4350 4,2GHz QuadCore
MB: GA-970A-DS3P
GPU: nvidia GeForce GTX 550 Ti 1GB

Upgrade plánuji hlavně na grafickou kartu, která výrazně pokulhává a už má asi 6 let za sebou. Nejsem si úplně jistý, která by se k mé sestavě nejvíce hodila, jak velkou roli hraje procesor značky AMD atp.
Chtěl bych, aby grafika byla plus minus na podobné úrovni, spíše o trochu vyšší, než jsou ostatní komponenty a aby se na tom dali hrát novější hry, např. zaklínač 3. Cenovou relaci grafiky si představuji okolo 3000.
Pokud je třeba, vyměnil bych i zdroj, pokud nebude stačit, ale rád bych se tomu vyhnul. Dále case, pokud by se grafika nevešla. Bohužel si nejsem jistý, jaký mám model ani jak ho zjistit. Takže až sem hodíte nějaké grafiky, tak case asi budu muset ručně přeměřovat :) Pokud byste tedy hodili i nějaké tipy na skříně, byl bych vám vděčný.
Mockrát vám děkuji za pomoc s výběrem.

A ještě takový hloupý dotaz - plánuju si komponenty nadělit k ježíškovi. Kdy jsou nejlepší ceny pro koupi? Nebo je to jedno? Jsou nějaké povánoční slevy, nebo se to komponent netýká?
Ještě jednou díky.
tyckacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 16. 11. 2018 23:30

Aby to mělo nějaký smysl tak teď tohle https://m.alza.cz/sapphire-nitro-radeon ... 263470.htm

pak poznáš několik se ti vejde do skříně nebo ne ale z 90% by se ti vejít měla.
Křišťálovou kouli jestli budou nějaký komponenty po Vánocích levnější nemám. Za posledních 5 let není nic pravidlem.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 11. 2018 23:59

Slevy se většiny komponent nedotknou. Skříň stačí zevnitř vyfotit. Zdroj dokud funguje, nech fungovat. I kdyby měl vzít něco s sebou, aspoň by Tě dotlačil k většímu upgradu.

RX570/580, klidně i použitou, ovšem pokud bude SE ZÁRUKOU.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tyckacz 17. 11. 2018 10:32

Mockrát děkuji za rady. Vzhledem k cenové kategorii ostatních karet mi tedy nejlépe vychází tato: https://www.alza.cz/sapphire-nitro-rade ... 263470.htm. Příkládám tedy fotky skříně, doufám, že to z toho bude poznat, když tak přiložím další :-]
skrin-1.jpg
skrin.jpg
tyckacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 17. 11. 2018 14:53

OK, prvním krokem bude dodat tam ventilátory (vzadu to vypadá na 120mm pozici, vpředu těžko říct co se vejde) a udělat pořádek v kabelech, aby se nepletly, kde nemají. Pak klidně tu RX580, ale změř si, jestli se tam fyzicky vejde.

Ideální by bylo vyměnit skříň za něco moderně řešeného a podstatně líp chlazeného a ještě vyměnit chladič na CPU, ale chápu, rozpočet není nafukovací.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2018 19:57

Uprimne, tohle je nocni mura presne tak, jak jsem doufal, ze to nedopadne (ale obaval se, ze ano).

Zbytek jak rika Shitman. Uklidit draty, doplnit vetraky a idealne vymenit ten CPU chladic i skrin.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tyckacz 18. 11. 2018 20:55

Dobře, díky za reakce. Dělal jsem takový menší průzkum a teploty při zátěži PC v programu HWInfo jsou:
CPU - 80°, GPU 71° a základní deska má nějaké 3 teploty, teplota 1 - 43°, teplota 2 - 90° a teplota 3 - 78°.
Pak jsem zkusil sundat bočnici a testoval PC při zátěží - teploty se znatelně snížily, konkrétně na hodnoty:
CPU - 60°, GPU - 66°, MB - 38, 73, 61°.
Předpokládám, že ventilace a chlazení skříně opravdu bude hrát svou roli. Zároveň s bočnicí (bez ní ještě nemám odzkoušeno) se mi občas stává, že při plné zátěži se mi PC úplně freezne a musí se resetovat. Měl jsem za to, že na vině je stará grafika, na kterou je to "moc", ale možná že bude problém jen v teplotách.
Je tedy má úvaha o teplotách správná?
Zároveň jakou skřín (a k ní případně ventilátory) byste mi doporučili a jaký chladič (je opravdu nutný pokud bude nová skříň a ventilátory?)
Děkuji moc za odpověď!
tyckacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 19. 11. 2018 01:26

ta case co máš by mohla stačit, jen dozadu dát 12cm ventilátor
co je to za značku? můžeš ji vyfotit zepředu, a pohled zevnitř case směrem k hdd, jestli se tam vejde další větrák
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tyckacz 19. 11. 2018 09:06

Snad ty fotky něco dokážou říct. Model bohužel nevím, nikde jsem ho nenašel a nemám ponětí, jak ho najít.
Posílám tedy fotky, přičemž jsou v pořadí od spodu nahoru jak ve skříni jdou a nakonec zvenku.
Díky.
Přílohy
skrin-pod-hdd.jpg
skrin- nad-hdd.jpg
skrin-pod-mechanikou.jpg
skrin-nad-mechanikou.jpg
skrin-zvenku.jpg
tyckacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 19. 11. 2018 09:32

Kancelářská kasle bez jediného větráku, já bych to vyhodil. Za 1000 pořídí lepší.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 19. 11. 2018 11:05

určitě vyhodit, kde jsi k tomu pc přišel?
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2018 11:15

Jak psali kluci, je to na vyhazov.

Regnum RG4 je proti tomuto luxusni vila pro komponenty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tyckacz 19. 11. 2018 16:38

Přemýšlím teda o koupi skříně Zalman Z3 Plus, jen proto, že se mi líbí designově více než regnum, byla by v pohodě? (https://www.alza.cz/zalman-z3-plus-d471634.htm) Koupil bych k tomu grafiku tuto https://www.alza.cz/sapphire-nitro-rade ... 263470.htm a tím bych upgrade ukončil. Je to teda za 6000, ale co už. Bylo by to teda takhle v pohodě? :)
tyckacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2018 16:48

Muze byt.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 19. 11. 2018 20:19

Dokonce 4 ventilátory, hezkyyyyy
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků