Výměna grafické karty.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zafrin 14. 1. 2019 07:30

Zdravicko,

presne tohle mi delala moje RX480 na chipsetu H61. Updatni BIOS :-) z nejakeho duvodu si RX rada nerozumi s temi deskami, ktere byly ma prelomu ery BIOSu a UEFI.
Ale ten zdroj beztak radsi vymen. Jen se vyhnu rade VS, kterou tu “nabizi” prof.j.v. Reknu to rovnou: Moc tomu nerozumi, ale radi broukpytlikovsky rad.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod zadzi1 14. 1. 2019 10:25

Na ty desce se zobrazuje kód 97 (Console output devices system)
zadzi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malay 14. 1. 2019 11:07

Ten kód může znamenat problém s napájením desky nebo grafiky.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadzi1 14. 1. 2019 11:15

Snažím se sehnat někoho kdo už dělal update BIOSU,ale není to zrovna běžná operace. Já to nikdy nedělal. A podle návodu mi zamrzl obraz,ale po restartu normálně naběhl systém tak jsem to raději nechal být. Ale je mi jasné že to bude buď ten BIOS nebo zdroj. Tak díky za rady, pokusím se to dát v brzké době dohromady. Už mám kartu doma skoro měsíc a zatím jsem si nezahrál nic :D
zadzi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malay 14. 1. 2019 11:27

Update biosu na Sapphire deskách je porod :-\
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2019 12:59

Jo jo. Zlaté A(u)šus ... :-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadzi1 16. 1. 2019 23:43

Tak hlásím že zdrojem to nebylo. Včera se mi nějak povedlo flashnout ten BIOS a teď je tam ten novější co jde ovládat i myší. A grafika šlape jak hodinky. Neřekl bych že to bude až takovej problém. Ale je to tak. Díky za pomoc a rady lidi.

-- 17. 1. 2019 00:45 --

Jinak je to docela slušná sestava mám na fullHD Far Cry 5 všechno na nejvyšší krom stínů a s tou i7 2600k to běží na 70-80FPS. To jsem ani nečekal.
zadzi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 17. 1. 2019 01:05

malay píše:Update biosu na Sapphire deskách je porod :-\

jaký porod?
stačí nabootovat z flešky dos a zadat flash.bat
je to běžný postup
u nových asus desek už jen přes ezflash v biosu, předtím se to také dělalo běžně z dosu
u ostatních to bylo donedávna též z dosu = gb,msi
jen asrock nejlepe z biosu přes m-flash
kdybych si všiml tématu dříve, napsal bych ti přesný návod
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadzi1 17. 1. 2019 10:09

Mě to třeba z flashky nešlo. Nakonec to šlo přes Windows
zadzi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 17. 1. 2019 10:33

taks dělal něco špatně, ale hlavně že se to povedlo
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 18. 1. 2019 01:16

Tak nakonec se potvrdila moje teorie, že to může bejt BIOSem :-) opravdu na této konkrétní desce to BIOS může hodně ovlivnit. Né vždy za tím může bejt zdroj :-) jsem rád, že si to ale vyřešil a grafika ti hezky funguje. Mám radost za tebe, že se ti to podařilo zprovoznit. :tleskani :tleskani ;-)
:)
prof.j.v
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků