ULN v praxi - Vase dotazy, navrhy, nazory, pripominky...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!
Libi se Vam nove clanky o ULN problematice?
Ano 123 %  95%  [ 123 ]
Ne 6 %  4%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 129

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 6. 2016 21:06

Nekoupil jsi náhodou celou sadu těch ventilátorů za výhodnou cenu? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Pro každého tazatele -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

DELID na přáni. Více SZ.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Bumerang 10. 6. 2016 21:11

ja som si myslel ze ked su to 4pinove porty tak su PWM a nie DC lebo vsetke 4 porty vratane CPU_FAN su 4pinove.

-- 10. 6. 2016 21:12 --

Python.p píše:Nekoupil jsi náhodou celou sadu těch ventilátorů za výhodnou cenu? :)

nie, nakupene v ALZE, tam sa tieto FANy nepredavaju v sade
Bumerang
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 6. 2016 21:26

Já jen že někdo prodával sadu těch fanů na bazoši...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

DELID na přáni. Více SZ.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Bumerang 10. 6. 2016 21:35

nie, nastastie nie som odkazany na nakup pouzitych veci:) mozno este jedna otazka. asi to chapem zle ale zaujimalo by aky je rozdiel v dB ked porovnam A14 PWM a A14 ULN na povedzme 600RPM?
Bumerang
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 6. 2016 21:37

Na stejnych rpm maly. Ale hluk na 600rpm neni vubec dulezity, protoze 600rpm je proste moc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Bumerang 10. 6. 2016 21:52

dakujem, tak ze preco potom A14 PWM je NAPROSTO nevhodny pre ULN zostavu ked na rovnakych RPM dava skoro rovnake dB ako A14 ULN? chapem ze 600 je vela to som dal ako priklad, ale ked oba pustime na 300 tak ten rozdiel dB bude naozaj maly, tak potom preco je jeden vhodny na ULN zostavu a druhy nie?
Bumerang
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 6. 2016 22:08

Komentar o nevhodnosti sice nebyl uplne "politicky korektni" a psal jej kolega, ale i tak se Ti pokusim nejak odpovedet. Koupil sis ventilator, ktery ma ve Tvem pripade 600rpm jako minimum (a pri pokusu jit nize se Ti zastavi).

V takovem pripade takovy ventilator bohuzel vazne neni uplne vhodny, nebot jej fyzicky nelze odladit tak, abys dosahl na ULN.

Jinym slovem receno, ventilator pro ULN vhodny by byl schopen dosahnout cca polovicnich otacek, cimz by doslo k poklesu hlucnosti prave na tu ULN uroven.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 6. 2016 09:44

Jak chceš politicky korektně napsat že koupil klump :D

DELID na přáni. Více SZ.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod plesgo 25. 8. 2016 13:50

Ahoj. Na bazaru jsem koupil 2 ks A14 PWM, protoze do budoucna planuju tizsi PC nez mam ted. Z predchazejici diskuze jsem pochopil, ze i pres to, ze maji nejnizsi otacky na 300 rpm, tak je tam neni mozne dostat. KineCZek ve svem rozcestniku doporucuje ULN serii od Noctua, ale u nich jsou v popisu nejnizsi otacky 600 a 650 rpm. Ted uz je mi z diskuze jasne, ze jsem udelal prehmat. Kde je tedy zakopany pes, prosim?

Dovolim si zde napsat moji sestavu, abych neudelal vic prehmatu...
CPU: i5 750
MB: p55a-ud3
Skrin: Corsair Carbide Series™ 300R
CPU chladic: Coolermaster Hyper 103
RAM: 8 GB
GPU: Asus GTX660 DC2OG-2GD5
Zdroj: Fortron FSP500-60EPN 500W

Muj cil je do budoucna takovy:
FD D R5, Noctua NH-U12S a Noctua fany do casu a rm550 zdroj. Casem lepsi grafika a pretaktovani CPU. Az po te bych pak resil novou desku a CPU.

Na obcasne hrani BF 4 to ted staci, ale je mi jasne, ze je to dedecek (tesne pred smrti).

Jaky by byl Vas co nejlogictejsi postup, pls? Vim, ze to spis patri jinam. Omlouvam se a budu vdecny za kazdou odpoved. Dekuji
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2016 13:58

PWMka klidne nech, ale pak musis koupit desku, ktera je bude umet rozumne ridit. A kup jich vsech 6ks. Dame tomu Z170A SLI PLUS ma 2x CPU_FAN, tj 2x PWM rizeny konektor. Na jeden das opravdu procesor, na druhy tech 6ks casefanu.

Z toho co mas ted je to na vymenu celku. Kde zacit je pouze otazka penez a rychlosti jejich prisunu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod plesgo 25. 8. 2016 14:10

Dekuji za odpoved. Soucasna deska ma 2 x 4piny. Na CPU 4pinu jsem se ucil ridit rpm CPU chladice a jde to, ale pri vyssich otackach je to stihacka. Na tom druhem jsem zatim ridit PWM ventilatoru zatim nezkousel.

Deska, kterou jsi zminil je sice draha, ale asi se vyplati. Vsiml jsem si, ze ji davas do drazsich sestav.

6 ks na jeden? Videl jsem roznosku max. na 5. Uniklo mi neco?

Ty osobne bys uprednostnil vykon a nebo ticho? Ocekavas, ze by nektere z komponent mohly jit cenove dolu? (ted nemyslim Noctua ani FD D R5) Jedna se mi prave o desku, procesor a grafiku.

Dekuji za odpoved.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2016 14:14

Letos moc dolu nic nepujde. Nejlevnejsi ceny jsou kazdorocne prave v zari. Od rijna pak je vanocni nastup a na rijnove ceny to sleze tak v unoru, nekdy az v breznu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod plesgo 25. 8. 2016 14:20

Dekuji za odpoved. Mozna, ze se vyplati pockat az na jaro a pak bych se sem ozval se zadosti o sestaveni, abych neco nezmastil. Skoda, ze jsem tenhle web neobjevil driv. Usetril bych nejaky penize na nesmyslnych nakupech. Kazdopadne dekuji moc za rady!
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 8. 2016 15:12

Na GB P55A-UD3 umí SpeedFan řídit dva výstupy (CPU_FAN a SYS_FAN2). Otázkou je, zda mají všechny revize stejný IO ITE IT8720F.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2016 15:57

Ted druhy ale neni PWM.

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor