ULN v praxi - Vase dotazy, navrhy, nazory, pripominky...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Libi se Vam nove clanky o ULN problematice?
Ano 123 %  95%  [ 123 ]
Ne 6 %  4%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 129

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 10. 2010 20:10

EC je nekvalitni case, tu nevylepsis. Leda rozrezar, prenytovat, vyztuzit ... bambilion hodin prace.

Kup Sileo, disky dej OBA do Himuro boxu. A budes mit klid. LEDky muzes pripojit pres odpor, aby svitily mene, nebo nezapojit vubec.

Ventilatory zreguluj, pokud by Ti i tak pripadaly hlucne, sel bych rovnou do Noctuy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mg_surio 24. 10. 2010 21:29

Kdybych nezapojil ledky, nemůže se stát, že PC nezapnu vůbec? s těmi odpory by to bylo reálnější. Jinak díky oběma za brzkou odpověď :)
mg_surio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ReisRyos 25. 10. 2010 10:59

Mě by zajímalo, jestli se dá Scythe Himuro namontovat jenom bez záslepky, jako je to zde? Protože to by mě asi dost vizuálně vadilo.

Díky
ReisRyos
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 25. 10. 2010 11:21

jelikož má posuvné nožičky, můžeš si ho namontovat jakkoliv. Vystrčením boxu by jsi ještě k tomu popíral izolaci hluku, která je založená na uzavřené skříni.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 10. 2010 12:03

LEDky nejsou k funkci potreba, PC se, pokud vim, zapina tlacitkem?

AD Himuro ... nevim, co koho vedlo k tomu, ze nechal pred nim diru, nebo jej nechal dokonce vycuhovat ven z case, nicmene silentbloky, v nichz jsou zapustene otvory pro sroubky, lze libovolne posouvat dopredu a dozadu, takze box muze byt i hodne hluboko uvnitr skrine.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mg_surio 8. 11. 2010 22:56

podrobněji jsem se díval na Sileo, a není mi jasné, jak tam přepevnim 2 silentboxy od silentmaxxu - kvůli těm plastovým nesmyslům. dají se ty plasty vytáhnout a klasicky boxy přišroubovat?
mg_surio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 8. 11. 2010 23:32

Ty plasty jde vytáhnout, trochu nad tím budeš koumat a chce to trochu síly ohnout ten plat a pak vysunout. Jenže si nepamatuji, jak jsou tam pak díry na šroubky, jestli ve stejné rovině jako ty na druhé straně...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 11. 2010 12:32

Doporucuji radeji Himuro od Scythe.

Diry na sroubky jsou ale kazdopadne tak, ze jde prisroubovat i Silencer.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mg_surio 11. 11. 2010 15:03

Mám již delší dobu 2 silentmaxxy, nebudu pořizovat Himuro... Chtěl jsem objednat doporučené odhlučňovací materiály (kf25, vs330) na předek a zadek silea, ale jsou dlouhodobě nedostupné ve všech obchodech. Doporučili byste mi nějakého jiného výrobce s podobnými vlastnostmi nebo raději dlouhodobě čekat ;-] ? díky
mg_surio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 11. 2010 15:13

No, ono s temi Silentmaxxy je to dlouhodobe spatne. Zkus dat zavaznou (a predem zaplacenou) objednavku u TNTrade.cz, pobocky jsou HK a Praha. Oni jsou primo distributori.

Zadna jina hmota bohuzel ucinnosti Silentmaxxu nedosahuje. Rad bych poradil alternativu, ale napr. Akasa PAX je jen takova tretinova nahrazka, navic tri vrstvy na sebe se nedaji poradne nalepit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mg_surio 12. 11. 2010 19:36

Jeste bych měl jeden dotaz, věc, kterou jsem si neuvědomil ... mám HDD silencer silenmaxx a koupil jsem jednoplotnový disk seagate barracuda 7200.12 500GB, ale tendo disk má nižší profil o 5mm, což má za následek že neodpovídá otvor v silenceru pro konektory na disku. silencer je vylepen teplovodivou folii a když disk podložím kouskem molitanu, tak ztratí kontak a bojím se aby se nezačal přehřívat. prosím o radu. díky
mg_surio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 11. 2010 19:41

Disk se prehrivat nebude, dotypa se stenami. Overeno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mg_surio 15. 11. 2010 18:30

děkuji všem za rady,
kopupil jsem sileo, koš na disky pryč, mřížka vzadu pryč - nahrazena drátkovou. dioda zapnutí pc není zapojena, jen činnost hdd - je to velmi decentní. zapojen jen ventilátor vzadu. disky slyšet jsou slabě jen při čtení (v silencerech), je slyšet lehce zadní ventilátor a zdroj. teploty na desce 30C na obou discích 38C. (když otevřu dveře na chodbu je vše přehlušeno ledničkou :-D )
pokud kupujete sileo kvůli bezšroubkové instalaci, tak na to zapomeňte, stojí za velké HNĚDÉ ..., velmi křehké. zlomil jsem dvě packy uchycení přídavných karet (první bylo díky mojí imbecilitě, druhé asi vadou materiálu), pro přišroubování hdd silencerů musely jít plastové rychloupínáky do...pryč - bez problémů. žádné rezonance.
ještě jednou díky za rady.
mg_surio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 11. 2010 19:51

Neni za co a diky za feedback.

PS: Sam VZDY preferuji POUZE SROUBKY, ty zacvakavaci udelatka se totiz maji tendenci uvolnit (odcvaknout) pri transportu skrine.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rorda 17. 11. 2010 00:36

mg_surio píše:děkuji všem za rady,
kopupil jsem sileo, koš na disky pryč, mřížka vzadu pryč - nahrazena drátkovou.
Já dal koš na disky pryč kvůli nasávání vzduchu, na tu mřížku a náhradu za drátkovou se chystám už asi měsíc ... :) Jak to šlo?!?
Veškerá uchycení jsem také vyřešil přes šroubky ...

Mohu jen říct, že kdyby existovala tato sekce fóra před cca 3mi roky, ušetřil bych peníze, následně nervy po doručení hlučného PC a ještě by mě začalo bavit sledovat u PC i HW ... :) Takto to poznávám a učím se dodatečně ... :tleskani
rorda
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků