* * Vyber PC +FeedBack (od 3. strany) ULN za 4o.ooo,- Kc * *

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod raven_kix 3. 11. 2010 22:04

Zdravím,

během listopadu mám v plánu koupit nový počítač. Líbí se mi vaše zdejší hodnocení sestav a proto jsem se rozhodl vašich služeb také využit :).

Moje představa je asi následující: košík

Obecné poznámky, které by se mohly hodit:

1) Budu kupovat v místní prodejně, takže nemusíte kontrolovat dostupnost
2) Budu kupovat pouze bednu bez periferií
3) Mám 2 monitory - DELL 30" + PHILIPS 20"
4) Počítač jsem do teď měnil vždy kompletně a to zhruba jednou za 4-5 let (kromě ramek jsem nikdy nedělal žádný upgrade).
5) Budu přecházet z aktuálního Core2Duo, 4GB RAM, ATI X1950, 2x320GB
6) Využití - 95% času budu na PC pracovat (programování, úprava fotek a grafika především v photoshopu, příležitostně zpracování videa), zbylých 5% filmy. Hry si zahraju vyloženě jen když je počítač nový, abych ho pořádně otestoval. Pak už vůbec.

Poznámky a dotazy k nové sestavě. Mám toho víc, tak snad vás to neodradí:

1) Cenový limit přes který bych nechtěl jít je 45000Kč.
2) Snažil jsem se, aby byl počítač maximálně tichý. Proto Cosmos, Noctua, Vapor-X a Enermax (něco jsem si tady už přečetl :))
3) Dlouho jsem uvažoval i o bedně. U Silea jsem měl strach z teplot. Rozhodl jsem se tedy pro Cosmos s tím, že si ho při dalším upgradu nechám a na starý PC koupím nějakou levnou bednu. Stejně tak to možná udělám se zdrojem. Je to dobrá úvaha? Nebo budou z bedny a zdoje za 4-5 let veteráni, kterých bych se měl radši zbavit? Cosmos koupím tak i tak, jen bych měl lehčí svědomí, že by mi taková drahá bedna vydržela déle :).
4) Je výkon zdroje dostatečný? Pokud ne, bude stačit Enermax PRO82+ 625W? Pak už cena Enermaxů docela výrazně poskočí.
4) Rozhodl jsem se pro 1156 socket hlavně kvůli spotřebě. Počítač mi často běží od rána do noci a mám strach, že 1356 by se na spotřebě dost projevil oproti současnému Core2Duo (jeho spotřeba se pohybuje okolo 100-110W během programování, je to skoro jako v klidu). Kdyby nebylo té spotřeby, tak bych do 1356 asi šel. Cenový rozdíl už není moc velký. Co by bylo podle vás lepší i s ohledem na to, že třeba 5 let nebudu PC měnit?
5) Ramky jsem tam střelil jen tak. Nevyznám se v tom časování. Jaké by byly pro takovou sestavu asi nejlepší? Samozřejmě za co nejlepší cenu :). Pokud by mi někdo vysvětlil časování nebo mě odkázal někam, kde je to pěkně vysvětleno, budu rád a předem děkuji.
6) Zvolil jsem grafiku 5850 Vapor-X kvůli hluku a takový výkon především kvůli 30"LCD, protože na mé x1950 se dost citelně projevil. Nejsou už někde nějaké informace o 6870 Vapor-X? Kdyby se během listopadu objevila, tak bych si na ní asi počkal.
7) SSD disků na alfě moc není. Chtěl bych spíš Corasir Force 120GB. Jaká je podle vás nejlepší volba pro 120GB SSD za cenu max 6500Kč?

Myslím, že pro zatím stačí. Pokud mě napadnou nějaké další dotazy přípíšu je později. Prosím o zhodnocení sestavy a případné zodpovězení mých otázek. Budu také vděčný za každé doporučení na vylepšení sestavy.

Děkuji mnohokrát.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 3. 11. 2010 22:11

je to dlouhe a reagovat na celek nebudu, jen bych vyhodil nesmyslnou 5850, koukej po nvidii, photoshop to oceni .)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod raven_kix 3. 11. 2010 22:18

Klidně bych bral Nvidii a možná ještě radši než Ati, ale je nějaká opravdu tichá? Na úrovni Vapor-X? Četl jsem rady zde na fóru a tady Nvidia nebyla.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod Vrbik15 3. 11. 2010 22:22

neznám žádné tiché gtx 470 :) s tím ti poradí KineCZek
Lenovo T430s + 120 Corsair Force GT3
BlackBerry Q5 10.3.2.516, Note 8.0 CivZ_FlexNote KK 4.4.2
Vrbik15
Junior

Odeslat příspěvekod raven_kix 3. 11. 2010 22:24

Právě od něj jsem všechny ULN tipy načerpal, tak proto jsem sáhl po 5850. V čem konkrétně je tato karta nesmyslná?
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 11. 2010 22:24

Pokud používáš nový Photoshop s CUDA, pak rozhodně GTX470, která je jedna ze dvou karet (druhá je GTX285), která je přímo od Adobe podporovaná pro CUDA.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=79433
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SmokeMan 3. 11. 2010 22:27

presne tak, 470 je podporovana a funguje, ticha ale neni
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 11. 2010 22:30

- kdyz tam bude SSD tak je FAEX imho zbytecny a vzal bych radsi 2TB EARS
- jak je to s hlukem nedokazu posoudit, ale v principu na "prace, adobe" mi nejvic sedi ta 470ka (zde mnohokrat probirane tema)
- jinak moc pekny pracovni stroj a bedna urcite nebude mit za 5 let "po sezone"
- 1156 je podle me z tohoto pohledu jednoznacne spravna volba
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod raven_kix 3. 11. 2010 22:34

O té podpoře jsem už kdysi četl. Chci ale hlavně tiché PC. Teď mám Ati x1950 a je to šílenost. Bez softwarového zpomalení větráku bych u PC celý den nevydržel. KineCZek radil 5850, tak jsem na něho dal. Pokud tedy neporadí nějakou podobně tichou 470, tak podporu od Adobe asi kvůli tomu tichu oželím. Primární činností je u mě stejně programování.

-- 3. 11. 2010 21:46 --

karlos00x píše:- kdyz tam bude SSD tak je FAEX imho zbytecny a vzal bych radsi 2TB EARS

Mám dost místa na externích discích, takže 2TB bych ani nevyužil. Často budu na tento velký disk kopírovat fotky a videa někdy i v řádu desítek GB a pak je přesouvat právě na externí disky. Neprojeví se nějak výrazně ten pomalejší EARS? Jinak bych dal na tvou radu a v 1TB verzi bych ho vzal. První úspora by byla na světě :).

karlos00x píše:- jak je to s hlukem nedokazu posoudit, ale v principu na "prace, adobe" mi nejvic sedi ta 470ka (zde mnohokrat probirane tema)
- jinak moc pekny pracovni stroj a bedna urcite nebude mit za 5 let "po sezone"
- 1156 je podle me z tohoto pohledu jednoznacne spravna volba

Díky za názor, především to o té bědně slyším rád :).
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 11. 2010 22:48

odkud ty fotky a videa budes kopirovat a pres jake rozhrani? a pres jake rozhrani ven?
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod raven_kix 3. 11. 2010 22:57

Udělám si jeden 40GB oddíl z toho SSD na práci, takže budu provádět přesuny i mezi SSD a HDD, ale nejčastěji a největší objemy kopíruju z externích disků WD USB2.0 a flashek (30mb/s). Za rok třeba přejdu u disků i flashek na USB3.0. Bude to mít nějaký vliv? Pokud ne, tak v tom EARS nevidím problém a vezmu ho.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 11. 2010 22:58

Tak to s klidem vem EARS ;) Těch 35MB/s u USB2 je asi třetina rychlosti toho EARS.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod raven_kix 3. 11. 2010 23:20

Super, takže HDD už nebudu dál řešit, vezmu EARS. Výběr bedny a socketu už mi karlos00x taky schválil, tak předpokládám, že ostatní taky nemají nic proti.

Teď už jen jestli mi schválíte výkon zdroje, volbu Corsair Force jako SSD, ramky a ještě jestli nemám zvolit nějakou tu Nvidii, pokud existuje tichá a bude to vše :).

Zatím díky všem co se do diskuze zapojili.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod lama 123 3. 11. 2010 23:25

Ja bych tu GF 470GTX vzal asi tuhle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BT0BX116Q podle me vypada ze by mela bej tissi nez obycejna usuzuji ale jen podle konstrkcce chladice a toho ze kdyz jsou tam 3 vetraky tak nebudou muset mit takove otacky. Jinak bych vzal nejakou nejlevnejsi variantu a koupil k ni nejake chlazeni uz jsem par bloku na GF 470 videl.

predtim jsem zapomel vlozit odkaz :D tak jsem ho doplnil
Naposledy upravil lama 123 dne 3. 11. 2010 23:41, celkově upraveno 1
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod raven_kix 3. 11. 2010 23:30

Je fakt, že vzít klidně hlučnou grafiku a vyměnit chlazení by bylo taky řešení. Jen teda nevím kterou 470 a které chlazení :). Uvidíme co kineCZek :)
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 4. 11. 2010 00:06

jj, a myslim ze kineczek taky rekne "to ssd vem ten vertex"
jeste drobna rada: na "pracovni partition" na SSD se vybodni.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wena_F 4. 11. 2010 07:18

za mě: na SSD bych se vykašlal.. FAEX bohatě postačí.. SSD celkem zbytečnost
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod raven_kix 4. 11. 2010 08:33

No takhle, řekl bych, že to zase až taková zbytečnost není. Problém je cena, to určitě ano, ale na systém musí mít ta rychlost dobrý vliv, ne? :)

Co je špatného na pracovní partition? Klidně ji vytvářet nebudu. Pak by mi stačil jen 80GB SSD disk na systém, ale nebude načítání všech fotek a PSD souborů z EARS pomalejší a nebylo by teda lepší vzít aspoň ten FAEX? Jsem hroznej, já vím :)
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 11. 2010 09:58

Vcera jsem tu vecer nebyl.

Problem je v tom, ze proste ZADNA GTX470 neni ULN.

Reseni existuje. Koupit libovolnou GTX470 a primo od techniku v dane prodejne si nechat na tu grafiku namontovat Accelero Xtreme. Jinudy cesta bohuzel nepovede.

SSD urcite vezmi. Sam mam OCZ Vertex 2 a je to asi jedina komponenta, ktere bych se ze stavajiciho PC nevzdal. Prekousnul bych treba o dve jadra mene, ale k HDD pro system bych se nevratil. A jine SSD bych ani nechtel. Mel jsem Intel 160GB, no Vertex 2 je rychlejsi. Objektivne i subjektivne, tzn. poznatelne. (hlavne zapis)

Taktez NH-D14 a CM Cosmos 1000 mam doma. Cosmos je sice lehce modifikovany, ale pokud bys mel otazky na rozmery, nebo cokoliv, klidne se ptej. Bedna jako takova Ti vydrzi klidne deset sestav. Cosmos ano, je to v soucasnosti zrejme nejlepsi PC skrin na trhu, resp. alespon myma ocima.

Zdroj vezmi radeji 625W, ona ta GTX470 docela zere a u 525W by mohla narustat trochu hlucnost. Datovy disk vezmi EARS, bohate postaci a za stejne penize muzes mit vyssi kapacitu.

U pameti MUSIS dodrzet 1,5V limit. Takze vymena. 1,65V jsou od Kingstona CL8 a CL9, vyber je na Tobe. Rychlejsi jsou CL8, take jsou ale drazsi.

Desku doporucim spise P7P55D-E PRO, kvuli PLX bridgi. O taktovani na ni nemej strach. Mimochodem proc nepriplatis u procesoru par penez za "K-cko"?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod raven_kix 4. 11. 2010 10:05

KineCZek píše:Problem je v tom, ze proste ZADNA GTX470 neni ULN.
Reseni existuje. Koupit libovolnou GTX470 a primo od techniku v dane prodejne si nechat na tu grafiku namontovat Accelero Xtreme. Jinudy cesta bohuzel nepovede.

Zkusím se poptat přímo v obchodě, jestli by do toho šli a udělali to tak. Díky za tip. Nvidie jsem vůbec nesledoval. Jakou 470-ku bys doporučil? Jsou v nich kromě chlazení taky najaké rozdíly?

KineCZek píše:SSD urcite vezmi. Sam mam OCZ Vertex 2 a je to asi jedina komponenta, ktere bych se ze stavajiciho PC nevzdal. Prekousnul bych treba o dve jadra mene, ale k HDD pro system bych se nevratil.

Pro SSD jsem rozhodnutý. Díky za utvrzení.

Ještě se zeptám na výkon toho zdroje. Bude Enermax 525W dost?

O ramkách jsem si přečetl ve vedlejší diskuzi tvůj příspěvek, že v časování žádné velké rozdíly nejsou, takže ty už taky nebudu nijak dál vybírat.

A co když budu z HDD načítat fotky, PSD a soubory na programování. Vyplatí se pak FAEX? Nebo mám i tak zůstat u EARS, jak radil karlos00x?
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 4. 11. 2010 10:07

mrkni na zive, dneska je tam nejaky porovnani ssd - raptor - ears. podle me to neni tak hrozny. ono pri te kapacite uz to davno nejsou ty strasne pomale brzdici 5400rpm disky jak to muze nekdo vnimat z notebooků - natrhnou zadek starsim 7200rpm diskum.

narozdil od weny bych v teto celkove cene a pri pouziti "neherni - pracovni" o SSD vubec nevahal!
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 11. 2010 10:11

Editoval a podstatne rozsiril jsem mezitim svuj predchozi prispevek. (!)

GTX470 doporucim vybrat dle ceny, jsou to vsechno referencni karty a lisi se pouze barvou krabice a nalepkou na karte. Pokud Ti nedovedou nasadit Accelero Xtreme, kup pocitac u nekoho, kdo to dokaze. Pripadne si nech PC slozit od nekoho, kdo by to dokazal. (Jeden takovy tu treba dela administratora, v pripade zajmu mu posli SZ.)

FAEX se nevyplati, viz muj rozsireny minuly prispevek. Vsechny ty sve pripominky se pokusim vmestnat do jednoho kosiku.

-- 4. 11. 2010 09:27 --

Takze to mame ACCELERO, k nemuz ale je potreba jeste montazni kit pro GTX470, na to pozor. Ten Alfa nema zalistovany, musi se objednat zvlast - viz recenze produktu na PCTuning.cz. Samotne Accelero stoji okolo ctrnacti set, ten kit pro GTX470 kolem tri stovek. Tzn cca 1.700,- Kc.

A potom mnou upravena, opripominkovana sestava: 42.419,- Kc

Dohromady i s tim Accelerem se vejdes okolo 44k. Plus neco za sestaveni, SW ... atd. S tim, ze procesor pojede bez nejmensiho problemu dame tomu na 4GHz pouze pomoci zvyseni nasobice, mozna lehce VCore. Pameti zustanou na 1600MHz. A jako celek to bude velmi prijemne tiche.

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 4. 11. 2010 10:43

Super díky. O tom procesoru jsem taky uvažoval a asi máš pravdu. Za pár let by se taktování mohlo hodit.

Ještě se zeptám na 2 věci.

1) Jak je to tedy s tím SSD? Proč né oddíl na práci? Napadá mě, že by to asi snížilo životnost SSD. Budu mít tedy pracovní data na EARS a vtom případě bych mohl vzít jen 90GB SSD. Teď mám na systém 80GB a mám stejně skoro 40GB volných. 64GB verze už je s výhledem do budoucna málo a radši bych měl víc volného místa i pro systém.

2) Neumím si představit ten výkonostní rozdíl v photoshopu mezi 5850 a 470. Má to cenu koupit kartu za 5500Kč + 1700 za tiché chlazení (jo a bude tak tiché jako Vapor-X?) a navíc mít ještě vyšší spotřebu? Počítač běží klidně i 15 hodin denně, takže každý watt dobrý. Nebylo by lepší přecejen zůstat u té 5850 Vapor-X případně pokud se objeví tak vzít 6870 Vapor-X?

Nechci aby to vypadalo, že si nenechám poradit, jen potřebuju pro správné rozhodnutí asi ještě nějaké argumenty :).
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 4. 11. 2010 10:56

- tak 120GB neni zadna velka hitparada - tak akorat na system, programy a trochu k tomu. Kdyz si to striktne omezis tim ze udelas partition tak se lehko na jedne nabo na druhe budes blizit k jejimu zaplneni zatimco na druhe bude prazdne misto. chci tim rict: pracovni slozku ano, ale neoddelovat natvrdo partition.
- nedokazal jsem to najit presne pro photoshop, ale ma taky dost veci akcelerovanych grafikou a ma to byt v dalsich verzich jeste vice. tady je to pro premiere: http://www.adobe.com/products/premiere/ ... tonSubmit= a 470ka je jedina pro tebe zajimava z tech ktere maji akceleraci.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod raven_kix 4. 11. 2010 11:04

Díky za vysvětlení, nějak jsem z toho pochopil, že SSD pro práci vůbec. Moje chyba. OK, nechám tedy 120GB verzi.

S tou grafikou budu ještě chvíli bojovat :). Ale asi do té nvidie půjdu, radíte mi to vlastně všichni. S tou Ati bych si to hodně ulehčil :)
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 4. 11. 2010 11:20

rozhodnuti musis udelat ty, jsi (zrejme) svepravny :) ale je jasny ze do herniho PC by ji tady nikdo nedoporucil, stejne jako do kompu za 20.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod raven_kix 4. 11. 2010 17:47

Takže sestava, kterou upravil KineCZek už bude zřejmě i finální. Ještě jsem vyměnil BDrom za DVDRW, stejně bych blueray nikdy nevyploval. Na zálohy mám externí disky. 2TB disk jsem vyměnil za 1TB. Na disku nechávám data jen dočasně, nic tam neskladuju, takže 1TB bohatě stačí.

Cena se zastavila na 39981Kč + ještě asi 1700 bude stát to lepší chlazení na grafiku. Do limitu se tedy vejdu ještě s rezervou.

Děkuju všem za pomoc s vylepšením sestavy, myslím, že na tom budu líp, než s tou, kterou jsem původně navrhoval. Nejvíc se mi asi líbí změna na ten káčkový procesor a nakonec se těším i na tu Nvidii :).

--

Precejen mám ještě jeden dotaz. KineCZek mi psal, že koupit jen ten chladič Accelero Xtreme Plus nestačí, že je potřeba ještě nějaká montážní sada? Takže k tomuto je ještě něco potřeba? Kde to najdu? Není to náhodou už hotová sada přímo na 470-ku?

--

A tak přece ještě něco. Nebude v Cosmosu problém se zdrojem? Někde jsem četl, že některé zdroje mají kratší kabely. Navíc některé jsou určeny pro montáž jen nahoru. V Cosmosu bude zdroj dole. Hodí se pro to ten Enermax?
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 11. 2010 19:46

Enermax ma kabely dlouhe dost. Montazni sady jsou popsane i v recenzi na PCTuning, na niz jsem Te odkazoval. Ohledne montaznich sad si napis dotaz emailem do Alfy. Ze by meli chladic i vcetne VSECH TRI (nebo kolik jich je) sad za 1300,- Kc? To se mi fakt nezda.

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 4. 11. 2010 22:12

Mají tam právě samotný Arctic Cooling Accele​ro Xtreme Plus za 1322Kč a pak 5x Arctic Cooling Accele​ro Xtreme Plus + VR001 až VR005 každý za 1464Kč a pod každým jsou napsané jiné karty. Samostatnou montážní sadu tam nikde nevidím. Troufám si tvrdit, že to bude včetně té montážní sady (v recenzi jich popisovali taky 5), pak by to znamenalo, že ji nabízí za 142Kč :).

--- edit

Promiň, teď koukám, že v předchozím příspěvku jsem poslal odkaz jen na ten samostatný za 1322Kč.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 4. 11. 2010 22:30

vsak u toho VR... mas jasne napsane ktera bije

Výkonný chladič pro high-end grafické katy, kompatibility kit pro nVIDIA GeForce GTX 470 a 465...(VR003)
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod raven_kix 4. 11. 2010 22:32

Ano, vidím to tam, jen mi neseděla ta cena. Díky.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 11. 2010 00:29

OK, tak musis vzit tu sadu ke GTX470. Ty sady se DAJI objednat samostatne. Ze je treba Alfa nenabizi, je jina vec.

Ta cena byla pri uvedeni v CR opravdu 280Kc, ted je to 142, coz je jedine dobre.

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 8. 11. 2010 13:05

Ještě mě napadla jedna věc. Kvůli rozšíření ramky, bych možná raději sáhnul po 2x4GB, abych měl ještě 2 sloty volné.

Která z těchto ramek je nejlepší nebo mám vzít úplně jinou?

Corsair XMS3 8GB (2x4GB) DDR3 1600
Corsair Dominator 8GB (2x4GB) DDR3 1600
Corsair XMS3 8GB (2x4GB) DDR3 2000

Vím, že zatím je 8Gb dost, ale snad do každého PC jsem ramku průběžně dokupoval.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 11. 2010 13:36

Potrebujes dodrzet maximum 1,65V. To splnuji dvoje. 2000MHz budou vykonnejsi o jednotky procent (cca 3%), sam zvaz, zda se priiplatek vyplati.

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 11. 11. 2010 18:54

Takže po všech radách zde na fóru, za které všem děkuji, se sestava zastavila na stavu, který vidíte na obrázku. Při všech těch číslech je to opravdu obrovská náhoda, že se cena tak pěkně zakulatila :).

Obrázek

Od pondělí jsem chodil za známým do obchodu a sháněli jsme, největší problém byl zdoroj a ramky. Část věcí neměl známý u svých dodavatelů, takže jsem musel objednávat z internetu. Nakonec se ale vše podařilo a zítra bych mohl mít PC doma.

Dnes už mi přišel Cosmos a musím říct, že to je opravdu nádherná bedna. V reálu mnohem hezčí než na obrázcích. Taky mi dnes přišly 4 noctuy a už jsou v bedně. Víc toho nemám, takže pokračování zítra :) Až bude PC kompletní, tak sem zkusím hodit pár fotek a po nějakém čase napsat feedback.

Ještě jednou díky všem za pomoc.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod raven_kix 15. 11. 2010 14:50

PC jsem si dovezl domů už v pátek, ale přes víkend jsem se k němu moc nedostal. Navíc accelero jsme montovali až dneska dopoledne. Napíšu zatím jen pár prvních postřehů:

1) SSD je opravdu perfektní a všem ho na systém doporučuju. Už na první pohled jsou windows svižnější a věřím, že SSD na tom má větší zásluju než i7. Například obrazovku vítejte jsem na starém PC viděl vždy na dost dlouhou dobu. Na novém jsem ji viděl snad jen po instalaci aktualizací :).

2) Komu vadí hluk na Nvidii, tak Accelero opravdu pomůže. Bez něj byla grafika i v klidu hlučná a teplota byla okolo 70-75°C. Nyní s Accelerem nejen, že není grafika slyšet v klidu vůbec, ale teplota se snížila na 43-48°C. Po SW zrychlení Accelera na 100% je hluk zhruba na stejné úrovni jako na originál chladiči při 40% výkonu.

3) Zapojení a nastavení PC pro ULN není zase taková sranda, jak jsem si představoval a samotné tiché komponenty nestačí. Bez pomoci odborníka se prostě asi neobejdu. Sice jsem už teď s hlukem na takové úrovni, že mi začíná vadit trafo z reproduktorů, ale KineCZek slíbil, že to bude ještě lepší. Věřím mu a těším se na to :).
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 11. 2010 15:43

1) Ano, opravdu ma.

2) Ano, vime. 8-P Proto jsem Ti jej DURAZNE doporucil. Je ale VELMI DOBRE, ze jsi to zminil. To kvuli ostatnim - feedback pro forum.

3) Neboj, bude. :)) Vice v SZ a osobne.

Pro ostatni: Jedna se o reproduktory REDSTAR. Od teto znacky jsou zdroje nekvalitni az nebezpecne, dokonce i reproduktory mizerne. Prosim, vyhnete se jim.

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 8. 12. 2010 00:09

Dneska mě už to trafo v reproduktorech začalo opravdu štvát. Rozhodl jsem se podívat dovnitř subwooferu a po 10 minutách je po problému :-). Trafo bylo prošroubované do dřevěného dna. Sice sedělo na pěnové podložce, ale přes šroub se přenášely vibrace. Odšrouboval jsem ho a postavil pro jistotu ještě na starou pěnovou podložku od myši co jsem měl doma a je po problému. Bzučení je zcela pryč. Trafo je teď sice navolno, ale je pořádně těžké, takže při posunování subwooferu po podlaze se ani nehne.

Jiné pohyby s ním zatím nemám v plánu, po této úpravě si repro určitě nechám až do konce jejich živostnosti :-). Se zvukem jsem byl vždy maximálně spokojen.
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2010 14:39

Vidis to, treba tohle by mne nenapadlo. (ze vyrobce udela takovou prasarnu)

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 18. 12. 2010 12:03

Zdravím, chtěl bych zde veřejně poděkovat místnímu adminovi a Přeborníkovi roku 2009. Po jeho návštěvě je moje sestava opravdu ULN a s její tichostí jsem maximálně spokojen. Zároveň mi nataktoval procesor, od kterého jsme oba čekali víc, ale bohužel můj kousek se nedostane při zachování rozumných teplot přes 3,8Ghz. Teď jsem dokonce kvůli teplotám podtaktoval na 3,6Ghz. Ale to je prostě smůla na kus.

Aby si někdo nemyslel, že ULN je nějaká sranda, tak bych rád shrnul co jsem pro to musel všechno udělat:

1) Nákup ULN komponent za cca 15000Kč (bedna, zdroj, chladič, větráky, accelero, hdd box - stejné ne ULN jsem mohl mít možná za míň než za půlku)
2) Už po přinesení počítače domů jsem musel řešit bzučení trafa v reproduktorech, už tak byla sestava tichá, o ULN ale zatím nemohla být stále řeč.
3) Nahánět KineCZka, kterého jsem se nakonec dočkal a stálo to za to! Sledovat jeho práci byl opravdu zážítek a musím říct, že tak jako s ním, jsem se nad otevřeným casem snad ještě nikdy nepobavil :-D. Opravdu skvělý pokec o PC.
4) Po jeho návštěvě musím dokonce řešit reklamaci mého Dell 3008WFP monitoru, protože počítač už není vůbec slyšet. Bzučí mi teď doma jen monitor. S tím si ještě užiju, protože už jsm měl doma od Dellu novější model U3011, ale pořád to není ono, takže poputuje zase pryč.
5) No a nejen to. Po zpomalení větráků se začal FAEX v boxu zahřívat až na 52°, takže šel pryč a místo 1TB FAEX už mám 2TB EARSe. Omlouvám se všem, kteří mi to zde radili a já je neposlechl.

Možná jsem na něco zapomněl, ale vše podstatné jsem snad napsal. Ještě jednou bych tedy chtěl KineCZkovi poděkovat. Je to opravdu odborník a poradil mi se vším na co jsem se ho zeptal.

-- 18. 12. 2010 11:47 --

Jen mě ještě napadlo, že bych se mohl pochlubit, jak vypadají 2 třicítky a 3 klávesnice na jednom stole :-D. neumím si představit, že bych měl 2x30" napořád. Ani nevím jak bych je postavil. Mimochodem, která si myslíte, že má věrnější podání barev na té první fotce (obě jsou na factory settings).

Obrázek

Obrázek
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 12. 2010 13:46

Opravdu krásná práce! Ještě bys mohl udělat fotku vnitřku PC, ať se můžou chudí moderátoři pokochat. :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 12. 2010 13:52

No, uvnitr je P7P55D-E PRO, na ni D14, GTX470/Accelero, jeden Vertex, jeden EARS v Darkdisku (a Cosmos s lehkym hammermodem, aby se Darkdisk nedotykal - prenasely se vibrace).

Kabliky jsou trochu postahovane paskami. : )) A to vsechno vim, protoze jsem to cele rozebiral a cele znovu skladal, pod procesorem bylo asi pul kila pasty (skladal to jeden "takyprodejce") a v zatezi letela teplota ihned na devadesat...

Noctuy byly *****, protoze "tyhle gumovy blbosti potrebovat k tem vetrakum nebudes" ... holt to skladal "odpornik" ... na prvni pokus.

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 18. 12. 2010 14:13

Ale no tak. Musím se ho zastat. Je to kamarád a už měl po zavíračce a já tam nad těma komponentama smutně stál až mi to nakonec složil :-). Skládali jsme to s tím, že to bude KineCZek dolaďovat, takže to asi taky trochu flákal :-). Ta pasta tam ale měla být pořádně napoprvý to je pravda.

Fotky jsem nějaké připravil, nechtělo se mi to teď odpojovat, takže jsem jen strčil foťák pod stůl. Samotnýho mě překvapila ta změť kabelů, ve skutečnosti to tak hrozný není. Je to pěkně uspořádaný. Asi blbě fotím :-).

Obrázek

Obrázek

Obrázek
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 12. 2010 14:21

K tem kabelum: Delali jsme to v jednu rano...

K tomu chybejicimu, resp. nahrazenemu sroubu u Silenceru: Ja ho neztratil, puvodni montaz byla na tri srouby a cely Silencer vibroval...

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 18. 12. 2010 14:33

Ještě KineCZkem zmiňovaný hammermod. Zajímavé na tom je, že v mém podání byl provedený za pomocí kleští :-D. Ale píchlo mě u srdíčka když jsem do Cosmosu musel takhle zasáhnout :-).

Obrázek Obrázek
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 12. 2010 14:40

tise zavidim...
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 12. 2010 14:42

Ja k tomu hammermodu jeste dodam, ze u Himura by nebyl potrebny.

KineCZek

Odeslat příspěvekod raven_kix 18. 12. 2010 14:45

Ano, na Himuru je jasně vidět, že to žebrování je od šroubů cca 0,5cm zapuštěné. Na Acutaku je to téměř v rovině. Příště bych vzal taky Himuro. Ale už jsem si cosmose pokroutil, tak je to jedno :-).
raven_kix
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 12. 2010 15:16

Prejmenoval jsem vlakno na feedback. I proto zminuji to Himuro.

KineCZek

Odeslat příspěvekod kevin a perry 18. 12. 2010 16:38

Pěkná práce, krásné PC, ale s těma kabelama bych si ještě pohrál ;)
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý