DOPORUCENE SESTAVY - dotazy, namety a pripominky

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasar 17. 10. 2016 20:01

Já bych asi věděl, ale jedná se o OEM skříň Akasa (nebo Avance), které montuje Autocont. Vlastně se to vyrábí tady kousek od nás v Atcomp Ostrava. Velmi podobná Thermaltake Versa H15, ale pojme 165 - 167mm chladič Akasa Nero, místa na kabely mezi bočnicí něco přes 2cm, do kterých se dá ukrýt klubko hadů nemodulárního 500W Fotronu, čtveřice pozic pro 120mm, po odebrání horního koše na 3.5" disky (zůstanou dva spodní 3.5" + 1" 5.25) se vejde Sapphire R9 290X s chladičem Accelero Xtreme.

Nějaké gumové záslepky nenajdeš, jen otvory a přípravu pro prachové filtry, které jsou u čelního panelu i dole pod zdrojem. Zkusím opatřit detailní fotky, kamarád tu sestavu od Autocontu má a přidávali jsme do ní grafickou kartu R9 290X. Celkem pěkná škatule, nic nevibruje, disk se montuje na takové kolejnice a šroubky mají gumové silentbloky. Za kofiguraci s Fractalem by doplácel 500Kč, to by vycházelo na nějakých 700Kč.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karbarfly 18. 10. 2016 12:50

Zdravím,
koupil jsem doporučenou sestavu za 25k ale objevil se problém.
HDD je do slotu příliš malé, respektive úzké, takže nelze přišroubovat. Možná jsem ale jen jelito a dávám to tam špatně, co s tím?
Karbarfly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 10. 2016 13:10

eeeeee...nebýt jelito a dát to tam správně?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2016 11:26

Mne ani nejak nenapada, jak spatne by tam ten disk mohl inteligentni clovek mit snahu napasovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 19. 10. 2016 17:58

Cpe SSD bez te plechove redukce do 3,5" pozice? Nebo 3,5" HDD do 5,25"? :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 19. 10. 2016 18:30

zdravim, mam dotaz na sestavu za 25k

-pouziti domaci pc, hry

mam dotaz na pouzity zdroj be quiet! Pure Power 9 400W, pouze takove ujisteni, jestli je v pohode? Na internetu o tomto zdroji moc napsano neni a jedine jsem nasel recenzi 600W varianty, ktera v testu moc dobre neostala.

Diky!
Paul Saunders
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 10. 2016 19:03

Kterej test? Ten jak tomu Behemoth naloží 600W crossload a ono to vyletí ze specifikace?

vklidu, ten zdroj nepojede ani z půlky :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 19. 10. 2016 20:24

Jo to bude ono :-)
Ok, diky za ujisteni, sestavu jsem objednal, jen jsem vyhodil case (necham si Define R3) a plotnu, tu uz mam :-)
Paul Saunders
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 10. 2016 20:32

Znamenitá volba ;)

Problém je že tady toho moc není. Teda je, ale prostě... SeaSonic G360, peckovní zdroj ale je hlučnejší, RM550X to už je overkill a jsme přes 2500kč, Seasonic SS-400FL2 F3 a to už jsme úplně někde jinda. Ona je to taková z nouze ctnost. Ještě tu máme Seasonic SSP-450 ale ten je prostě hlučnej, moc, ale jinak je to supr trupr zdroj.

nechci mluvit za Kina, ale takhle to vidím já.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 10. 2016 09:29

Ono to tak vice mene je. Pod dva a pul tisice clovek vybira z kompromisnich moznosti tu k danemu ucelu nejmene kompromisni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donald64 27. 10. 2016 03:57

K těm mATX skříním - celkem se mi zamlouvala CM N200, co na ni říkáš?

1) Sestava 5-6k: zajímalo by mě, kdyby tu sestavu někdo doopravdy zatížil, zda by se tomu nic nestalo? (slabší zdroj, horší odvod tepla) Po osazení chladiče už je mechanika neosaditelná že?
2) Celeron + RX 460: nebylo by vhodnější označit za herní minimum i3 vzhledem k tomu, že některé tituly nejdou bez 4 jader spustit?
3) Sestava 16-17k: nebylo by lepší zanechat 350W Seasonic, vzít SSD UV400 a grafiku RX 470 především kvůli větší paměti + lepšímu provedení? Asi bych i v případě 6GB verze dal přednost RX 480 4GB, kde se značně ušetří, ačkoliv jsou obě karty výkonem srovnatelné. Mohu se zeptat, proč ses rozhodl, raději pro GTX 1060?
4) Zdroje: proč neosadit kvalitnější Seasonicy, když se jedná o sestavy, kde příliš nejde o hluk? Není škoda kvůli tomu volit horší osazení?
5) Sestava 50k: zajímalo by mě, proč zde není volen už lepší chladič jako Scythe Ninja 4?
6) Popřemýšlel bych i nad tím dávat do sestav zdrojový kabel (pokud není se zdrojem) a splitter (pokud se ventilátory nevejdou do konektorů na desce), ale je to jen taková drobnost.

Dotaz k LN: chápu, že jsou sestavy neaktualizované, ale stejně se zeptám, proč není osazen odhlučňovací box na HDD, ale chladič na grafice se vždy mění? To dělají i ty nejtišší verze GPU větší hluk, než točivý disk?
Donald64
Junior

Odeslat příspěvekod Duir 27. 10. 2016 08:11

1) samozřejmě, že ta sestava není určená pro dlouhodobou zátěž.. Funguje ale zázraky nečekat. Protože je to lowcost.. Něco ve stylu koupit si 7" tablet za 1500.
2) všimni si, že v sestavě za 13-14k už ta i3 je (to je ten rozdíl ceny procesorů) ani ta i3 v těch 4 jádra vyžadujících hrách nebude excelovat.. Samozřejmě za 11k nedostaneš herní dělo, které rozběhne všechny náročné tituly. To už je na každém, aby si napsal dotaz, nebo se podíval na minimální požadavky toho co chce hrát.. Ale jsou zde i lidé, co za to prostě víc dát nechtějí a je to pro ně na 100% lepší než hotovka za 11.
3) se nevyjadřuju
4)všechny levnější zdroje jsou kompromis.
5)protože freezer13 to v naprostém klidu uchladí i po OC, není zde požadavek nižšího hluku. (To už bych radši osadil kvalitnější zdroj.)
6)spíš bych to dopsal do popisu, že to bude potřeba.
Duir
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 10. 2016 08:29

Ty otázky, Duire, nejsou adresovány Tobě!
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Duir 27. 10. 2016 08:31

Napsal to tam? :) nikdo nebrání i Kineczkovi aby se vyjádřil.
Duir
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 10. 2016 10:50

Ad 1) čím to chceš zatížit? To buď pojede nebo se sekne. Zdroj? Vidím nějaký obyčejný trafo do zásuvky.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků