DOPORUCENE SESTAVY - dotazy, namety a pripominky

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 2. 2017 10:18

Aspoň v něčem jsem dobrej ;)

Jediné štěstí, že je mi tvůj názor víš kde. Nick který si někdo založí jen proto aby mohl rejpat, kohopak mi to jen připomíná.

Ale když, už jsme u toho, můžeš mi to tvrzení vyvráti. Neboj fyzice, termodynamice a hydromechanice taky celkem rozumím.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 314159 21. 2. 2017 10:58

To vlákno se jmenuje "dotazy, naměty ...". Padl tady naprosto legitimní dotaz na použití chladičů i30, i32. Jako dospělou reakci od člověka, který má s těmito chladiči zkušenosti, bych čekal, že dá nějaký konkrétní příklad teploty současně s důležitými údaji o napětí, frekvenci a dalších úpravách CPU.
314159
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 2. 2017 11:03

Jaj, kdepak máme to vysvětlení?

Však to tu padlo, bez delidu je to jedno.

Po delidu jde o to jak moc chci ticho a kam až chci jít s OC :) Protože i ta i32 těch 100W odpadního tepla sfoukne, jen né potichu. Pokud chci ticho je tu Ninja, Grandis, nebo ještě lépe NH-U14 či větší NH-D14/15
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod QW.7 21. 2. 2017 15:47

Nevím proč, ale odpovědi od Pythona mi z některých jistých filmů a knih připomínají postup při výslechu "problémových" jedinců u NSDAP...
QW.7
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 2. 2017 17:50

Protože neumíš odpovědět ? Nebo protože tomu nerozumíš?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod QW.7 21. 2. 2017 18:00

Já jsem se jen normálně zeptal!!! Na tvou otázku - Co je nejdůležitějším faktorem při OC CPU bylo odpovězeno - DELID. I když ho sám nepovažuji za nejdůležitější faktor!
QW.7
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 21. 2. 2017 19:46

jenže .. on má v tomto doopravdy pravdu.. v čem ti tak moc pomůže obrovský a drahý chladič když se teplo nezvládne dostat efektivně na IHS? a o tom to celý je.. python si.. nikdy nebral servítky a tady spíš vypustil to, co už všechno viděl v tvých ostatních příspěvcích..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 2. 2017 22:51

Kaulík, dostává zlatého bludišťáka ;)

Ono je toho víc co je na tobe divného QW.7, stejně jako některé tvé "rady" a tohle byla prostě eskalace.

Fyzika je platná pro všechny a stejně, v IDLE budeš mít s větším chladičem o něco lepší teploty, ale IDLE zaprvé nikoho nezajímá a za druhé je to nepodstatné.

Další fakt je snaha řešit záruku a delid, pokud se delid nepo..re není co řešit. Vadné CPU se projeví většinou hned při instalaci, když né při instalaci tak při zátěžovém testu. Za svou karieru jsem reklamoval 2, i5, slovy dvě !

Takže argument nepovažuji za správný. A až teď jsem si všiml data tvé registrace, takže je to opět nadslunce jasné ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 17. 3. 2017 15:46

Bude potřeba najít náhradu za skříň Zalman A1 do levných PC, posledních 6 kusů jsem vykoupil z Alzy a už nikde nejsou.. je to škoda, byla to dobrá skříň.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 3. 2017 16:44

Je to škoda. Největší škoda byla S10/20/30. Žádnou malou skříň aktuálně nemám vyzkoušenou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 3. 2017 17:59

Na to že dobré věci už se nedělají, si začínám tak nějak zvykat. Bohužel.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 4. 2017 12:15

Zkratka a dobre, je "to tu zas" ... probiha dalsi vlna uprav rozcestniku. Pokud vsak cekate Ryzen ... neobjevi se. Dostupnost je prozatim spatna jak u desek, tak u procesoru, tak u chladicu. Davat linky na komponenty zvlast do ruznych eshopu nebudu, neni to pohodlne. Navic na deskach pro Ryzen nefunguje SpeedFan, coz pro mne je prekazka. BIOSy jsou nevyladene a platforma je cerstva.

Pokud mate chut mi za toto vynadat, prosim vzpomente si, jak jsem si prvnich asi devet mesicu nedovolil Vam doporucit tehdy cerstvy SkyLake ... neni to ani trochu o tom, ze "toto je produkt AMD".


Diky za pochopeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hit.man 12. 4. 2017 20:46

Proč jsou v doporučených sestavách stále desky s chipsetem Intel B150? Co desky s chipsetem B250?
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 12. 4. 2017 21:10

Na intel 200 nefunguje speedfan.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 4. 2017 22:19

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků