DOPORUCENE SESTAVY - dotazy, namety a pripominky

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2011 17:23

Do tohoto vlakna prosim piste sve pripominky k DOPORUCENYM SESTAVAM.

NEPATRI sem diskuze typu "jakou grafiku vymenit, abych se vesel do xy tisic" atd. To uz by byl VYBER KONKRETNIHO PC a od toho si zalozte NOVE VLAKNO.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ustijuf 13. 1. 2011 00:02

Poddimenzovaná KLASICKA sestava do 4.000,- Kc:
Bola zvolená doska ASRock N68C-S UCC, ktorá disponuje hybridným pamäťovým radičom takže nevidím dôvod prečo by mal byť použitý o niečo drahší a pomalší DDR2 modul: Zeppelin Gold - Evolve 1GB 800MHz za 394,- Kč.

Obrázek

Podpora pro paměti DDR2: 533/667/800/1066 MHz ; DDR3: 800/1066/1333/1600 MHz.

Niekto však pri v Alfe uviedol Doplňující informace: zjištěna nekompatibilita s pamětí DDR3 ADATA (způsobuje rozpad obrazu, zatuhnutí po startu).

Takže Kingsto​n Value 1GB DDR3 1333 ​(KVR1333D3N​9​/1G) za 347,- Kč z CZC.cz

Táto zmena zvýši o niečo výkon pamäťového subsystému a prehĺbi výkonnostný odskok od zvolenej Intel Atomovej platformi.
PC: VIA EPIA M920 - VIA QuadCore E C4650 2.0GHz - 16GB SO-DIMM DDR3 - Nv GF GTX 1050 Ti OC 4GB - 2x 2,5" SSD - VIA VT2021 sound - 2x Realtek RTL8111G - FSP Aurum GOLD 400W - 25" ASUS VE258 - Win10 64bit - CM Elite 110; P.S. (ustijuf = Tralalák)
ustijuf
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 1. 2011 00:14

Vy jste ty sestavy předpokládám měli sestavený, čili myslíte, že by bylo možný, ke každé uvést výsledek nějakého 3D Marku? Databáze výsledků je tady http://3dmark.com/search?__utma=1.85265 ... =161615676 , ale tam často vámi doporučovaný hardware nejde najít. Ideální (pro mě osobně) by byl 3D Mark 06, protože tak nějak už mám představu, kolik která čísla opravdu znamenají výkonu. Díky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 1. 2011 00:28

Sasakr: trochu (dost) mi uniká smysl řešit 3D mark u sestavy určené pouze na práci ve Wordu a spuštění internetu, ale budiž... Je tam grafika 7025, v 3Dmark06 dávala tak 300-400b, jelikož je to jednojádro, počítal bych se spodní hranicí... Absolutně ale nechápu, na co ten údaj bude pro člověka, který spadá do cílové skupiny této sestavy.

EDIT:
aha, promiň, omlouvám se, zmátl mě příspěvek nad tebou, kde psal ustijuf o PC za 4k.
Asi je čas jít spát... :D
pls. Delete nějakým modem :) Díky
Naposledy upravil alfah4ns dne 13. 1. 2011 00:36, celkově upraveno 2
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 1. 2011 00:29

Myslel jsem samozřejmě u sestav, u kterých se počítá s hrami, tzn. ty od 10k výš.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 1. 2011 16:35

To uz bys chtel trochu moc. Nezapominej, ze veskera ta prace, a ze ji nebylo malo, je nikym neplacena. Pokud zaplatis adekvatni honorar, nemam problem cokoliv natestovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hit.man 13. 1. 2011 18:53

Měl bych dotaz ohledně klasické sestavy AMD a chladiče na CPU, je tam Arctic Freezer 13, četl jsem že nejde natočit větrák směrem doleva, že jde dát pouze foukáním nahoru a dolů, existuje nějaký v podobné ceně a kvalitě s kterým jde točit do všech směrů?
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod skype 13. 1. 2011 18:57

Ne. AMD má otočenej připevňovací rámeček... Vlastně Freezer 64 PRO to tak má, ale už se skoro neprodává :)
skype

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 1. 2011 21:48

To je zajimavy, freezer 64 dlouho nebyl a ted zase je celkem bezne. Ale nemam s tim foukanim nahoru u freezeru 7 jedinej problem, stejne to odtahuje zdroj. Pripadne mrkni na hyper 212 plus.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2011 12:52

Hlasim Freezer 13 ... UTRZENY ZE ZAVESU UCHYCENI - PC 90°C a vypinan termalni pojistkou. Nedelejte z toho HOAX, je to jeden kus. S PC se nijak nesetrne NEZACHAZELO, proste odpadnul.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibika 14. 1. 2011 13:03

Na AMD alebo Intel?
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2011 13:53

Je to uplne jedno. Odtrhla se plechova spona - ta je na chladici napevno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 27. 1. 2011 20:50

Update DS se mi moc líbí :)) Intelovská ULN sestava do 16,5tis. je celkem směšná oproti té od AMD. Ovšem cenovou politiku nasadil Intel, že :))
A když už jsem píšu, tak se rovnou zeptám... Barracuda 7200.12 má 750GB plotny? Ptám se proto, že si do kterési sestavy nasadil 750GB verzi :)
A ještě jedna... X6 1100T jsou kousky někde ze středu waferu, že jsi jím nahradil 1090T, nebo jen proto, že se bohatě vleze do limitu? Díky :))
skype

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2011 21:59

750GB = dve plotny, avsak pouziva tri povrchy. Tzn. tri hlavicky, jedna plotna jen z jedne strany. Plotny jsou 500GB.

1100T jen kvuli tomu limitu. Pokud nekdo nechce taktovat, neni duvod, proc tam ten procesor nemit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 27. 1. 2011 22:02

Seagate - jasně... uplně mi to vypadlo z hlavy - díky za připomenutí :)

Každopádně tvoji práci na DS oceňuju :))
skype

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků