Varování uživatelům před sestavováním v CZC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 4. 2011 13:54

VELMI DURAZNE NEDOPORUCUJI uzivatelum fora nechavat sve nove PC sestavovat "zadarmo" u diletantu ve firme CZECHCOMPUTER, tedy v eshopu CZC.cz! Jak byste mohli dopadnout, to si prohlednete na nasledujicim odkazu a v nasledne diskuzi.


ODKAZ NA FOTOGRAFIE A DISKUZI


Zaroven Vas vsechny timto chci pozadat: Pokud MATE doma pocitac, jenz byl sestaven v CZC.cz, OTEVRETE levou bocnici a PODIVEJTE SE, zda skutecne mate pripojeno a fyzicky ve skrini pritomne vse, co v ni byt dle objednavky pripojeno ma! Pokud se Vam valeji nezapojene kabely od ventilatoru po skrini podobne, jako v odkazovanem topicu, napiste mi, prosim, SOUKROMOU ZPRAVU a pridejte do ni odkazy na sve vlastni fotografie. Vasi zkusenost posleze do tohoto vlakna PRIDAM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 4. 2011 19:24

Tak ubehlo jen pouhych nekolik hodin a uz mi ve schrance pristala prvni fotogalerie od uzivatele, ktery mel PC poskladano taktez z CZC.cz. Na obrazku muzete videt chladic s vylomenymi heatpipes, ktery sice MOHL byt krivy "uz od dodavatele", ale CZC jej hlavne NIKDY nemel osadit do pocitacove sestavy. Odpovednost lezi samozrejme na CZC.cz.

Fotogalerie chladice: http://img850.imageshack.us/g/p1100396.jpg/

Jedna vybrana fotografie zde:
Obrázek
Vsimnete si i vedeni kabelaze. Proste pra.sar.na.

Fotografie pochazeji od uzivatele N3RF
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 4. 2011 12:07

Neubehnul ani den od me vyzvy a dorazily mi dalsi fotografie pocitace skladaneho v CZC.cz, tentokrate od uzivatele Borin7.

TAKTO sklada sestavu do Fractal R3 CZECHCOMPUTER:

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Ventilatory postradaji JAKOUKOLIV REGULACI, napriklad Gelid Tranquillo jeden na 1400(!!!)rpm v idle! Opravdu PODARENA koupe sestavy v odhlucnene skrini...

- - -

A takto nejak MA vypadat PC ve skrini Fractal R3 (skladal KineCZek):


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Ktera sestava je poskladana lepe, profesionalneji a kvalitneji, o tom si udelejte obrazek sami. Ve druhem pripade bezi ventilatory pod AUTOMATICKOU DYNAMICKOU REGULACI, bez zateze 250(!)rpm, naprosto tise.


- - -

Ma vyzva vsem z Vas, kdo mate doma PC skladane firmou CZECHCOMPUTER, nadale trva! Otevrete bocnici, vyfotografujte tu hruzu a podelte se s ostatnimi! Kdyz jsem videl ten prvni pripad, rikal jsem si: "To je jen nahle zakolisani, jeden pripad". Kdyz mi ale behem jednoho dne prisly hned dalsi dva pripady, nabyvam dojmu, ze takovahle pra.sar.na je u CZC bohuzel NORMALNI!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 4. 2011 16:07

Dostal jsem dalsi stiznost na CZC od uzivatele Caderom, bohuzel zatim bez fotografii.

Dale jsem take dostal velmi "peknou" marketingovou zpravu od spolecnosti CZC, jejiz PR oddeleni, resp. jeho reditel osobne se sice snazi o to, aby firma ve vysledku vypadala nevinne, nicmene take doslovne lze v tom, ze firme CZC neposkytuji moznost situaci resit.

Prave z toho duvodu jsou v kazdem prispevku uvedeny odkazy na ty z Vas, kdo mi dane fotografie s popisem problemu poskytli. Nikdo z CZC nevynalozil jakoukoliv snahu resit situaci s poskozenymi uzivateli. Jedina snaha ze strany CZC byla PR marketingova omacka a "kecy v kleci", to jedine se slusi na tomto miste podotknout.

- - -

Zaroven Vas timto chci pozadat o trpelivost. Zitra odjizdim a nadale tedy NEBUDU mit moznost zverejnovat Vase dalsi fotografie atd. Vse samozrejme zverejnim po svem navratu, ihned prvni kvetnovy weekend. Sve fotografie proto prosim urcite posilejte dal.

-- 18. 4. 2011 17:44 --

Se svymi pripominkami a reklamacemi, pripadne s podnety a vytkami vuci praci "techniku" z firmy CZC se muzete take obracet na adresu:

brablec@czc.cz
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 2. 2012 10:18

Aby toho nebylo malo, mame zde jeste cerstvou zkusenost s REKLAMACEMI u CZC. Pro blizsi info ctete nasledujici vlakno:

viewtopic.php?f=928&t=1161351&all=1
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 4. 2013 09:10

A pokud byste si nahodou mysleli, ze slo opravdu o problem ojedinely, nebo snad vyreseny, pripomenu situaci z dubna 2013:

viewtopic.php?p=9442287#p9442287


Muze se to zdat jako malickost a pro cloveka, ktery pocitacum rozumi, to asi malickost i je. Nicmene se osobne domniva, ze clovek, ktery PC rozumi, by si pocitac sestavoval od zakladu sam. Sluzbu sestaveni PC chapu jako vychodisko pro zakazniky, kteri pocitacum nerozumeji.


  • Spatne provedeny cablemanagement
  • Z duvodu spatneho vedeni kabelu skrin nesla zavrit
  • Nezapojeny SSD disk, nebo (mozna) kabely vypadly cestou. U toho vypadnuti se mi ale moc nezda, ze by vypadly oba kabely zrovna z SSD a nic jineho se neposkodilo. Ze by se neutrhl chladic z CPU, zepovysunula graficka karta ze slotu, nebo nevypadl jeste i jiny kabel. Spise to nahrava nevhodnemu vedeni kabelu, ktere nejspise byly nevhodne sepnute a tudiz kabelaz od SSD celkove odpadla. Postup, jakym probihala stavba a doprava konkretniho PC, se ale nikdo z nas jiz nejspise nedozvi.


Citace z odkazovaneho prispevku:
K sestavení: Vesměs OK, snad díky komentáři větráky a chladič CPU zapojili. Sám nepoznám, jak moc vypadá správná/zprasená kabeláž, bočnice casu u jednoho rohu nebyla teda zacvaklá, neb to přes samý kabely na tý straně nešlo. SSD disk ležel našroubovanej, nezapojenej úplně dole, veprostřed bedny. Dlouho jsme se s kámošem snažili vyřešit problém softwarově, nainstalovaly windows na druhej disk,ect., až nás napadlo podívat se dovnitř. Na daný pozici se nedal pořádně zapojit, takže se ani nedivím, že vypadl
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Walky 9. 8. 2013 09:19

Je to zhruba 5-6 let co jsem si nechával sestavit PC (kromě grafiky) od CZC. Za sebe můžu říct, že jsem byl spokojený. Fotku nemám a současný stav pc vypadá jinak :-)
Walky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A310 9. 8. 2013 12:13

Tak já mám zase podobné zkušenosti s jedním nejmenovaným obchodem v Ostravě. Je to asi o náhodě, ale raději tam již nenakupuji.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod mojmax 31. 8. 2013 12:00

Taky tedy musím trochu oponovat. Nechal jsem si u CZC postavit už 3 sestavy (ne pro sebe, ale pro kamarády), vždy jsem pak otevřel bočnici a kontroloval, zda je vše v pořádku a vždy bylo vše příkladně zapojené, kabely vyvázané, ventilátory správně zapojené.

Samozřejmě se může stát, že se někdy stane chyba, rozhodně to ale není pravidlo. Taky se vždycky ozve ten, kdo je nespokojený, stovky a tisíce dalších, kterým byl počítač sestaven v pořádku a neustále funguje, nemají zapotřebí to ventilovat na fóru.

Takže za mě můžu sestavení u CZC jenom doporučit.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 31. 8. 2013 12:05

od založení vlákna měli přesně 28 měsíců na nápravu...

jenom retardmeni mají dost síly vzdorovat takové pověsti na nejnavštěvovanějším IT fóru; alespoň částečná náprava stavu byla nevyhnutelná...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 9. 2013 21:05

Máš důkaz ? :) Foto ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaJa51 3. 9. 2013 01:19

Na těch foto je práce czc.cz nebo je to podvrh s nějakým cílem?
Já bych si nenechal stavět počítač od žádného prostředníka.
Natož když mu čtu z duše na dálku proč to píše.
DaJa51
Junior

Odeslat příspěvekod Shallow 3. 9. 2013 19:14

Tak já sem si u nich něco objednával a přes to že namám v plánu si u nich nic sestavit nedalo mi to a zeptal sem se co říkají na ty fotky. Odpovědí mi bylo.. Naši kolegové na montážním oddělení jsou proškolení ohledně sestavování počítače.
Shallow
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2013 19:15

Oni ho sestaví, on funguje jak má, ALE ....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků