Sestava od KineCZek

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bellian 5. 9. 2011 11:33

// nevím kde přesně takovéto téma založit, tak to kdyžtak přesuňte

Jen chci vyjádřit poděkování KineCZek
Nechal jsem si skládat tuto sestavu 31.415,-

Vše proběhlo v pořádku a do 14 dnů jsem měl po objednání PC doma. KineCZek přijel ke mně domů, skříň mi ukázal, vysvětli údržbu, PC zapnul předvedl, poučil a pokecali jsme o starých dobrých Starcraft :-). Cenu za práci, kterou si řekl předem dodržel, takže 100% .
PC mám teprve krátce, ale zatím spokojenost, UNL je krásně tiché, ale HDD 2TB co používám na data se ozývá na můj vkus docela dost, příště bych volil 2,5" HDD + 2x tlumící rámeček.
Uvidíme časem, jak na tom budou ventilátory, ale vzhledem k jejich konstrukci pevně věřím, že min.5let musí fungovat stejně tiše.

Zde přidávám pár fotek PC:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bellian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bellian 10. 5. 2017 08:34

Ahoj, řekl jsem si, že napíšu po cca 6 letech používání PC jak jsem spokojen.

2 měsíce po záruce mi odešel pevný disk. Bylo to krapet k zlosti, ale s tím se nedá nic dělat. Koupil jsem 1TB a v průbehu času jsem PC osadil dalším SSD diskem a koupil NAS (umístěná mimo pokoj) která vyřešila hlučnost pevného disku.
Jednou za rok vyčistím prachové filtry a stlačeným vzduchem vyfoukám chladiče. Ve vnitřku skříně je minimum prachu.
Jinak PC běží stále naprosto tiché bez žádných poruch či drnčení. Na hraní nových her mě nějak neužije, ale hrál jsem na něm FarCry Primal a vše v klidu. PC běží cca 10hodin týdne, občas ho nechávám přes noc kde spím a není problém. Nejhlučnější je monitor, ten občas vrčí jak pes.

Takže za mě i po 6 letech maximální spokojenost a věřím že i další roky budu spokojen. Při uvažování o nové sestavě bych opět oslovil KineCZek.

Díky a ať se ti daří.
Bellian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bellian 7. 1. 2020 08:38

Ahoj, tak další info po letech a zároveň jen takový menší dotaz.

Tichost PC stále dobrá, proběhl update na WIN10 + SSD Samsung 850 2x500GB a +16GB RAM + Monitor iiyama 25" 1920x1080.
Při zátěži je nějaký větráček hlučnější, mám podezření, že jak na potvoru ten, co je mezi chladičemi procesoru :-(.

Problém ošem nastal s grafickou kartou, odešla na věcnost. Psal jsem KineCZek a doporučil mi 1650 Gaming od MSi. Prý bude docela tichá i bez úprav, což by mě docela potěšilo.
Ale chtěl jsem se vás zeptat, zda mám brát

MSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4G
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000004RZJ

MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007K0BXGLA55R5

Cenový rozdíl 500Kč ale nvm, zda frekvence paměti má takový význam, abych vzal tu SUPER.

Největší zátěž asi Euro truck simulator 2, při něm už se větráčky trochu probudí. Pak jěště 7Days to Die, ale tam jsem to hrál na nízké detaily, jinak se to nehratelně trhalo. Skyrim a Witcher III.
Tak to bude asi vše, díky za informace a ať se vám tu daří :)).
Bellian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2020 09:06

Bez super, pokud chceš tiché chlazení. Hlavní rozdíl je v typu jádra, ta super používá jádro z 1660 a to tak tiše neuchladíš. Krom toho super má úplně zcela konstrukčně jiný chladič s bohužel horšími, hlučnější ventilátory.

Je to dočasné řešení před plánovaným nákupem nového počítače, tak upřednostňuj ticho před výkonem, neboť do nového stroje karta stejně nezůstane.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bellian 7. 1. 2020 14:51

Dobře děkuji, karta objednána.
Bellian
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků