PC na střih full HD videa za ± 35000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 10. 2011 14:44

Ja si ty VR popletl, v puvodni sestave byl VR pro 460, my potrebujeme VR pro 480. 460=560 a 480=580=570.

Pokud delas upravu, NAPIS DO PRISPEVKU, ceho se tykala, at nemusi clovek otevirat dva kosiky a hledat to v nich jak steblo sena ve stohu slamy.

Vidim upravu na UD4. Vidim vyhozenou dockinu pro disky. Mam videt jeste neco jineho? Celkove schvaluji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burticek 7. 10. 2011 15:20

Já jsem tu úpravu sestavy popsal, ale v předchozím příspěvku
Edit: v té tvojí sestavě bych změnil desku: Gigabyte GA-Z68XP-UD4 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000186L

Tu dokovací stanici bych vyhodil. Externí disky mám všechny v boxech. Možná bych ji dokoupil časem.

Jinou úpravu jsem tam nedělal. Jinak co s tím posledním dotazem?
Dá se Scythe SQD2.5-1000 nahradit nečím jiným? V CZC, Alze ani Mironetu to nemají v nabídce a nechce se mi z Alfy objednávat pouze jednu věc.

A tu GK Gainward nebo radši EVGA?
burticek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 10. 2011 15:23

Grafiku klidne EVGA, ale SQD nahradit nelze. O zadnem produktu s podobnou funkci nevim. Proc neobjednas na Alfe vsechno?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burticek 7. 10. 2011 15:42

Alfu neznám - nemám s ní zkušenosti navíc je na Moravě - problémy s případnou reklamací a EVGA je u nich nedostupná.

V CZC mají dvě verze:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=84530
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=93464
burticek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 10. 2011 15:51

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burticek 7. 10. 2011 16:22

Takže snad konečně finální sestava vypadá takto:
sestava.JPG


+ v Alfe dokoupit Arctic VR Heatsink 4 a Scythe SQD2.5-1000 (v CZC nemají).

Má někdo ještě nějaké nápady či připomínky?

-- 7. 10. 2011 18:50 --

1) Je potřeba dokupovat Arctic VR Heatsink 4? Podle http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... ce?start=2 chladič obsahuje všechny potřebné pasivy.

2) Teď jsem si všimnul, že u R3 mají dobu dodání neznámou. Je FD XL oproti R3 o tolik horší, že mi KineCZek radši doporučoval CoolerMaster COSMOS PURE?
burticek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 8. 10. 2011 11:33

Když bereš Accelero Xtreme II, tak VR kit brát nemusíš - měl by být v balení.
Arctic Cooling změnil politiku prodeje hliníkových pasivů k chladiči Accelero Xtreme Plus a nyní už tak není nutné automaticky kromě chladiče přiobjednávat také sadu pasivů. V balení s chladičem jich dostanete doslova moře
viz. http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... ce?start=2

Fractal XL je špatný díky hornímu velkému ventilátoru. Když ho odpojíš, budeš mít vysoké teploty, ale nahradit ho klasikou v podobě fanu Noctua S12 prostě nemůžeš. I P14 je málo, leda bys ji tam nějak nabastlil.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 8. 10. 2011 11:38

Proč to nevezmeš celé v Alfě?

-- 8. 10. 2011 12:40 --

Nebo Cosmos 1000.
skype

Odeslat příspěvekod The Shitman 8. 10. 2011 11:50

Pure Black a CM 1000 jsou v podstatě stejné bedny, takže výběr jen podle vzhledu.

Obchod rozmlouvat nebudu. Jestli to tam vychází líp cenově, nebo máš pobočku v okolí, tak se ti ani moc nedivím.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 8. 10. 2011 12:11

CM 1000 je levnější ;)

Když už bere SQD v Alfě...:)
skype

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 10. 2011 13:03

burticek píše:Alfu neznám - nemám s ní zkušenosti navíc je na Moravě - problémy s případnou reklamací
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2011 10:00

Tazatel je z Prahy a na CZC bere jen komponenty. To jen pro uvedeni na pravou miru. A jen tak mimochodem, uz jsem opet pritomen. A dalsi nepritomnost bude az 20.11. > 31.11. 2011.

BTW: Ten VR kit tam v kosiku zustal omylem, ze ten se omlouvam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burticek 10. 10. 2011 13:12

Pure Black se mi líbí, ale dávat za bednu 6k se mi fakt nechce. Navíc jsem na youtube viděl ne moc lichotivou recenzi. Zůstanu radši u R3.

Bohužel se mi o víkendu odporoučel monitor do křemíkového nebe, takže budu muset ještě vybrat nějaký monitor. Podle přívětivé recenze http://extrahardware.cnews.cz/asus-pa23 ... tou-zajasa jsem koupil Asus PA238Q, ale bylo to šlápnutí vedle. Asi měl recenzent štěstí na kus, ale já mám zkušenost stejnou, jako je v diskusi pod článkem - nerovnoměrné podsvícení (levý dolní a pravý horní roh silně prosvítá), černá je modrošedá (to jsem ale četl snad u všech IPS), ale co je nejhorší - při snížení jasu pod 87 děsně píská. Takže vracím.

Požadavky na monitor - 24", 1920x1200, HDMI, DVI, DisplayPort, VGA. Z toho mi vychází Asus PA246Q nebo Dell 2410 (podle recenzí plichta).

Když už jsem u těch konektorů, tak PA238Q umí PIP, ale pokud je PC připojeno přes DVI, tak monitor nenabídne DVI+HDMI (předpokládám, že PA246Q to bude mít stejné). MSI N570GTX Twin Frozr III ale DP nemá. Našla by se nějaká jiná GK, která by byla srovnatelná s MSI a měla zároveň DP? Kukal jsem, že ho má Asus a Gainward, ale každá má jinak nastavené frekvence.
burticek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2011 13:30

Ja sam Cosmos mam (stribrny, tzn. tisicovku) a je to NEJLEPSI SKRIN, jakou jsem kdy mel tu cest i jen videt. Pokud by byla lepsi libovolna jina, ihned bych si ji koupil, o penezich to v mem pripade az tolik neni.

Je pravda, ze ja jsem hodne na (ne)hlucnost pocitace, a ze mam Cosmos lehce upraveny.

- - -

Piskani by se nemelo tykat LEDkovych monitoru. Bohuzel to neni pripad Tebou koupeneho, ten mel CCFL a ty proste piskaji. VSECHNY a VZDYCKY, jde jen o to, jakym tonem a jak moc nahlas. (!)

Ja bych sel cestou treti, a to DELL 2412.

- - -

ASUS grafika je DC2, ma slabsi napajeci kaskadu, hur se taktuje. Nad Gainwardem ani nepremyslej, ten ma jine PCB a nepasuje na nej Accelero. Nevim, jestli na tento konkretni, ale na vetsinu neref GW nepasuje, maji jinde otvory pro chladic. (!!!)

Celkove vzato bych nevymyslel kolo, koupil HAWK a k nemu DELL 2412. (ma LED, tzn nepiska)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burticek 10. 10. 2011 13:51

PA238Q má LED podsvícení. Btw. Já vím, že píská spousta věcí - řešil jsem to i ohledně ntb, ale tohle je jak plašák na krysy.

Na Della 2412 jsem taky koukal. Českou recenzi jsem zatím neviděl, ale v zahraničních na něj pějí jen chválu. Bohužel mu nedali HDMI a ten potřebuju (kamera, foťák, xbox). Projde přes redukci HDMI -> DVI i zvuk?

Další varianta je počkat na HP ZR2440w. Měl by mít stejný panel, HDMI a měl by přijít během října. Zatím jsem vyšťoural starší 19", takže mám na co koukat.

HAWK je N560GTX a my vybrali N570GTX.
burticek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků