Malý server

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fido+ 7. 2. 2012 11:28

Co se týče zdroje, jsou nějaké 12 V? Tedy pro napájení z baterie?
Fido+
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 2. 2012 14:39

Sáhl bych po desce s AMD E-350. Mala spotreba, solidni vykon.
dj.kure
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 2. 2012 14:48

Intel má lepší výkon v tomto segmentu ! jediné větší plus AMD je grafický výkon

edit: beru zpět pochomtal jsem to :-[
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Faramir 7. 2. 2012 16:13

Já jsem si postavil domácí server s AMD Sempron 145 (odemknutý na dvoujádro včetně cache), deska MSI 880GM-E41, zdroj Seasonic 350 W, case Eurocase (toho teď lituju, měl jsem vzít lepší), 2x1TB WD Green a 2x2 TB Samsung F4 Eco (oboje mirrorované), 8 GB DDR3 a OS jsem použil Windows Home Server 2011 (vzhledem k ceně to byla jasná volba, nevím kolik stojí teď, ale v říjnu jsem za něj dal 912 Kč). RAM je možná zbytečně naddimenzovaná, ale už jsem ji měl a rozhodně se neztratí. Server slouží hlavně jako NAS, mám na něm uložené filmy a hudbu (přístup z PC, Mac, a Eaget X5R), zálohuji na něj dokumenty a fotky. Proto také mirror disků. Server mám připojený na gigabitovou síť a je na UPS Eaton AVR 625.
Pro případnou změnu nastavení používám klienta pro vzdálenou plochu, bez problémů funkční z Windows, OS X i z iPadu. Při běžném provozu je spotřeba 35 W (čtení z disku ze dvou různých míst), nejvíce jsem se zatím dostal na 50 W, když jsem ze dvou míst současně zapisoval na disky a z dalších tří míst se četly různé soubory. Procesor obvykle jede na minimální frekvenci. Zdroj je aktuálně zbytečně výkonný, takže jeho účinnost není moc dobrá, ale v budoucnu plánuji doplnit další disky (opět po dvojicích kvůli mirroru, teď čekám až klesne cena alespoň na 2.500 Kč za 2 TB, hodilo by se to), takže se výkonnější zdroj rozhodně neztratí.
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liion 7. 2. 2012 16:30

Mam postaveny domaci server (resp. NAS) na platforme AMD Zacate:
deska ASUS E35M1-M
2GB DDR3 kingston
1x 120GB 2,5" disk fujitsu (na system, "z pozustalosti")
zatim 1x 2TB WD20EURS disk (na data, koupeny tesne pred zdrazenim - dalsi jsem jiz nestihl, cekam az ceny zas klesnou)
zdroj seasonic 350W SS-350ET
3x 120 ventilator
Cele je to vestaveno do case domaci vyroby

Jako OS na nem v soucasnosti provozuji Openmediavault http://www.openmediavault.org jenz je postaveny na Debianu.

Momentalne vyuzivane sluzby jsou SMB/CIFS, FTP, Mediaserver (Minidlna).
Server se prakticky flaka a jeho spotreba je v idle 24W (mereno zasuvkovym wattmetrem) a v zatezi se omoc nezveda. Jen pro predstavu jak dulezity je kvalitni zdroj - ve stejne konfiguraci vcetne disku a systemu to se zdrojem Eurocase 350W, ktery tam byl jen docasne na testovani, zralo v idle 36W.

prenosove rychlosti pres sambu jsou primo ukazkove, uzkym hrdlem jsou disky ve stanicich. Pri kopirovani z a na RAID0 diskove pole ve stolnim PC neni problem plne vytizit gigabitovou sit, ze solo disku cca 60 - 70 MB/s

V pripade zajmu mohu poskytnout dalsi informace vcetne fotek
Liion
Junior

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 7. 2. 2012 17:12

Ty fotky by mne velmi zajimaly - predevsim case domaci vyroby ;-)
SpaceExplo
Junior

Odeslat příspěvekod bigboban 7. 2. 2012 17:21

Já mám už pár let jako server Intel Atom v miniaturním casu kam jsem narval dokonce 2 HDD, tedy jenom proto že zbyly. Výkon je naprosto dostatečný pro zmiňované účely, tedy pokud "sdílení" neznamená že tam poleze 30 lidí najednou. Já to mám na Gb síti a v pohodě to zvládne servírovat data na 30-40MB/s což je podle mě naprosto v pohodě. 8-)

Jakýkoliv rychlejší CPU je podle mě naprosto zbytečný.

P.S. Jo a mám tam Win7 a jen 1GB RAM.. :-D
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 7. 2. 2012 17:30

30-40MB/s není zase nějak moc...já po síti kopíruju tak kolem 90MB/s, víc nedávaj disky :-D
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Liion 7. 2. 2012 18:37

SpaceExplo píše:Ty fotky by mne velmi zajimaly - predevsim case domaci vyroby ;-)


Tady jsou:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Rychlosti kopírování přes Sambu:

ObrázekObrázek


Je to foceno mobilem, neni to tak krivy jak to muze vypadat :-))
povrchova uprava neni uplne dokonala, ale na to ze to stoji v komore....
Naposledy upravil Liion dne 7. 2. 2012 23:41, celkově upraveno 3
Liion
Junior

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 7. 2. 2012 18:53

Moooc hezky - congrats. Jsi dalsi, kdo mne utvrzuje v myslence, ze deska nepatri do stejneho prostoru (chlazenim) se zdrojem a diskama.
PS: mohu-li doporucit - nahod to do ovlakna http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=938&t=1017573&st=0&sk=t&sd=a&start=675
SpaceExplo
Junior

Odeslat příspěvekod randomofamber 7. 2. 2012 18:54

Mám datový server s těchto komponent:
základní deska: ASUS E35M1-M PRO
paměť: Kingston 99U5471-012.A00LF 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM
disky:
systém:WDC WD800BEVT-00ZCT0 ATA Device (74(80) GB)
data: 2x WDC WD20EARX-22PASB0 ATA Device (1863(2000) GB)

Case je Cooler Master Elite 340.

PC mám zabarikádovaný, takže neřeknu zdroj, jen že když byl režimu spánku, tak bral "0" (neměřitelné <1W). Při běhu mám odběr mezi 35W až 45W dle zatížení, při náběhu PC vyskočí zatížení na 75W, ale rychle spadne.

Zatím plná spokojenost.
u disků si dělám 1 denní mirror pomocí aplikace FBackup, kdy 1,5TB dat zkontroluje za 3 minuty.
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 7. 2. 2012 19:22

Liion: pěkná krabička

Já tam mám teda 4jádro, deska P5Q-E tuším, zdroj seasonic 430W
Není to jen NAS ale mám tam virtualizovaný mašiny tak proto tam mám výkonnější CPU....a stejně mě ve všem brzdí ty disky :-D
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod kymlalu 8. 2. 2012 09:06

Mel jsem kdysi postaven na PIII takovy domaci server. Uziti nasel i na LAN parties.
Byl na nem Debian.
Disky byli pres NFS ( rychlejsi nez samba :) ), Q3A a Enemy Territory server. Plus torrent klient apod..
Po case odesel systemovej disk a nejak jsem uz nenasel silu to znova instalovat a nastavovat takze jsem rozmyslel na celou novou sestavou ( postavene na AMD Zacate s tim ze by tam sel WIN server ). Nakonec jsem dospel ke koupi NASu od QNAP.

Komunita kolem je velka, balicku ( i ten neofiko ) je celkem dost. Bezi to na linuxu a v podstate to splnuje vse co potrebuji, plus mraky veci ktere nejspis nikdy nepouziju.
kymlalu
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků