ULN v praxi - kvalita sestaveni ULN sestavy u Alfa.cz ???

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 3. 2012 13:17

K pročtení vlákna jsem se dostal až teď, ale svůj názor sem přesto napíšu.

Z mého pohledu si Qwertus za to, co mu Alfacomp sestavil a poslal, může sám. Kdyby uvedl, že chce původní CM ventilátory demontovat a jeden z ventilátorů chladiče CPU přesunout na grafickou kartu, nevidím důvod, proč by mu nemělo být vyhověno.

Samozřejmě tím neomlouvám pochybení technika, který nezapojil jeden z ventilátorů pro jistotu vůbec a u zbylých (nebo alespoň u CPU_fanu) nezajistil regulaci. Vedení kabelů pak může být přisouzeno tomu, že na rozdíl od KineCZka mohlo na toho člověka z Alfy čekat do konce směny dalších několik mašin a tedy prostě nemá čas a ostatně ani důvod se zabývat uklízením kabelů. Svázal je tak, aby ničemu nevadily, což je jeho práce. Estetický dojem, nebo o 1°C vyšší teplota procesoru v zátěži, díky překážejícímu drátu ho zajímat nemusí.

Nechci nikoho omlouvat, ani obviňovat. Jak už tu padlo, je to krásný důkaz toho, že jen nákupem tichých komponentů nelze tichého počítače dosáhnout.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 3. 2012 13:32

Umim si predstavit zakazanika, ktery dela dusno jen proto, ze mu bylo rozbaleno a pouzito X kusu ventilatoru. Proc? ... v case prece jsou, ne?

Chapu smysl vlakna, ale i tak bude pusobit pro nahodne zabrouzdatele jinak, nez-li melo. Ono zase tolik % posoudit nedokaze. Slozili to, fungovalo to ... oni splnili popis sluzby (s chybou nezapojenim). Spokojenost neco stoji.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 3. 2012 13:46

Přesně tak, Matýsku.

Pokud výslovně neuvedu, že chci tohle a tohle jinak, než jak to ve standardu je, nemůžu se pak divit, že standard dostanu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -b3h- 30. 3. 2012 14:24

Zdravim Vas,

prave jsem si procetl toto vlakno, ale otazka ktera me napadla je jak se obe sestavy lisili cenove? Za dalsi souhlasim s tim, ze Alfa se nespecializuje na ULN PC a ani nikde na netu jsem nic takoveho nenasel. Osobne se zajimam o tyto PC a sam je i stavim + ztisovani starsich PC, ale jedno se musi nechat, pokud se o neco takoveho snazite je na to potreba cas a podminky, coz technik urcite nema. A posledni vec ULN PC je opravdu individualni pojem ...
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod qwertus 30. 3. 2012 18:46

The Shitman píše:
Nechci nikoho omlouvat, ani obviňovat. Jak už tu padlo, je to krásný důkaz toho, že jen nákupem tichých komponentů nelze tichého počítače dosáhnout.


jj, presne o tom to je. To uz tady lidi psali driv, ze ty firmy to tak nesestavej idealne jsem myslel, ze to nebude takovej rozdil. Jako ja to te Alfe nejak nevycitam, ani jsme neuvazoval o reklamaci, ale proste pro to srovnani, ze ty jejich sluzby odpovidaj cene.

Cenovej rozdil? Asi tisicovka(ale je v tom i taktovani te grafiky, coz by asi nedelali vubec a ta osobni doprava-coz je taky vyhoda, ono se v tom pocitaci muze taky neco uvolnit pri tom, jak to hazou do kamionu atd., se mi taky stalo jednou, ze dorazil uvolneni chladic CPU), coz se ztrati u toho pocitace kolem 20. Asi to fakt dat radsi profikum jako Kin.
qwertus
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 3. 2012 19:23

Ja si myslim, ze ten priplatek za to KAZDEMU, kdo ma zajem o ULN, rozhodne STOJI. V pripade Qwertusovy sestavy byl priplatek opravdu cca tisic korun. A rozdil v kvalite prace, ale hlavne ve VYSLEDNE HLUCNOSTI je propastny.

A osobni doprava az domu, zapojeni, predvedeni, zodpovezeni vsech pripadnych otazek, pouceni o udrzbe ... atd. I to muze pro nekoho byt dulezite. Zkratka a dobre ... osobni pristup.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2012 19:57

Myslím, že existují dvě roviny posouzení. Zda jsem dostal to, co jsem žádal a zda vše fungovalo korektně. Samozřejmostí jest, že se musím vymáčknout jestli chci tohle dát dopředu a toto dozadu, či naopak. Prostě - když to napíšu, pak záleží na technikovi, zda čte nebo ne. Jestliže ne - mohu se zlobit.

Jasnou věcí zůstává, že kucí v Alfě prostě nemají časový prostor pro individuální přístup. Jejich primární činnost tkví v sestavení počítače ze zákazníkem zaplacených součástek a částečně i dle jeho instrukcí. Částečně z toho důvodu, že když klient do požadavků napíše jak touží po totálně odladěném PC s přetaktovaným CPU a GK ... asi mu v rámci ceny těžko může být vyhověno.

Osobně bych tedy byl spokojen, pokud veškeré díly budou na místě, PC bude zcela funkční a já obdržím VEŠKERÉ přebytky, které zůstanou ...návody, nálepky, kabeláž, stahovací pásky, krabice atp. Proč? Protože jsem si je zaplatil. A ano - dobrý technik, který denně skládá hodně PC a má zkušenost by MOHL nastavit alespoň automatickou regulaci pro ventilátory, čímž jistě přispěje k významnému snížení primární hlučnosti, bez nutnosti významně prodloužit časový úsek věnovaný jednomu PC. A ano - zapojeno musí být vše a díly namontovány dle požadavku zákazníka ... kdo nenapíše u něj bude platit -> líná huba, holé neštěstí.

Ne, nechci být proti Kinovi, ani se zastávat Alfy. Mé myšlenky směřují do roviny pochopení obou strany s jejich usměrněním, kdy vím - že sestava od firmy asi nebude mít ty „grády“, jako když jí někdo bude věnovat tři dny.

Na závěr ještě uvedu, že by samozřejmě společnost sestavující PC měla v ceně sestavení uvádět, CO vše zákazník za svůj investovaný peníz obdrží. Kecy, které jsem občas viděl u některých společností ... třeba ... o mnoha hodinách testování - MOHOU být považovány za určitých okolností za lživé (zde nemluvím o Alfě!!!)
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IQ37 23. 5. 2012 12:20

Ještě k tomu ventilátoru... Pokud se podíváte na specifikaci té skříně, tak je tam uvedený jenom zadní ventilátor! Kde se tam pak vzal ten přední? Technik prostě namontoval to, co bylo objednáno a nezapojil to, protože mu logicky asi připadalo, že dva ventilátory vepředu jsou naprd a nechal to na majiteli.

Mám sestavu montovanou v Alfě a jsem spokojený. Dostal jsem přesně to, co jsem si objednal. Kabely vepředu-vzadu - to je všechno subjektivní pocit. Já do skříně koukám tak jednou za půl roku, co ji profouknu a vyčistím. Někdo má průhledné bočnice a osvětlenej i ten tyátr uvnitř... 8-D
IQ37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2012 10:36

Drtiva vetsina zdejsich diskuteru bohuzel zcela nepochopila smysl tohoto vlakna. Jeho smyslem neni kohokoliv ocernovat, ani pokusit se o lez, ze PC sestavene Alfacompem bylo jakkoliv nefunkcni. To by skutecne byla lez - pocitac po zapnuti normalne nabihal.

Smyslem vlakna je poukazat na to, ze v pripade ULN pocitace Vam sestavu Eshopy, jako je napriklad Alfacomp, PC postavi pouze tak, ze "po zapnuti bude fungovat" ... zdaleka uz ale ne tak, aby PC splnovalo hlavni kriterium vyberu. A tou je u ULN sestavy prave ta jeji ULTRA LOW NOISE nehlucnost. Bohuzel.

Prestante proto, PROSIM, uz s obhajobou stylu "ale vzdyt se to zapnulo", protoze o tom tato diskuze neni a nikdy nebyla. Funkcnost po zapnuti tomu stroji nikdo nikdy neupiral. Jde tu jen o to, ze si priplatite nekolik tisic korun za to, aby byl pocitac tichy ... a po prvnim zapnuti zjistite, ze tichy NENI.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 5. 2012 12:30

Znáš nějakého běžného (velko)dodavatele, který je ochoten/schopen postavit ULN PC za katalogovou cenu? Já ne.
ULN se prostě platí navíc!, jako speciální služba.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 7. 2012 16:48

ULN vzdy bylo a vzdy bude o priplatku. A to nejen u tech komponent, ktere jsou drazsi tak, jako tak, ale hlavne jde o to ladeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michelllin1 31. 8. 2012 14:16

The Shitman píše:Nechci nikoho omlouvat, ani obviňovat. Jak už tu padlo, je to krásný důkaz toho, že jen nákupem tichých komponentů nelze tichého počítače dosáhnout.


S touto vetou nelze nez souhlasit. Osobne jsem radeji dal prednost sestaveni PC od uzivatele KineCZek a nelituju toho. Naopak - za me naprosta spokojenost. PC je tiche, odladene, nemel jsem s tim zadne starosti, poradil mi s vyberem vsech komponentu, dovezl mi ho primo domu presne na cas - kdo zna PPL a Ceskou postu, tak vi, ze i tenhle fakt vam usetri spoustu casu a starosti (nestane se vam, ze otevrete zasilku a PC po rozbaleni nejede).

Prece jenom, kdyz si kupujes zelezo za par desitek tisic, neni lepsi si zaplatit par kacek navic a ziskat navic tichy a vykonny komp bez komplikaci?
michelllin1
Kolemjdoucí



Odeslat příspěvekod RenoFucker 28. 7. 2013 21:13

Uz jsem jedno Pc bral od kineczka a budu brat brzo dalsi.

Neni to jenom o sestaveni a odladeni!
Za ty penize co si Kineczek vezme je opravdu hotove pc a tim myslim nejen po strance HW ale i SW. Ikdyz bych si to SW udelal bez problemu,dostat hotove pc do ruky ke kteremu jen pripojite mys klavensici a monitor, je luxus.
Dalsi vec je zahoreni. Kineczek nekolik desitek hodin necha pc bezet na plny vykon,kdy se mohou objevit pripadne problemy,ktere nikdo pred tim kdyz pc slozi,zapne a vypne,nikdy nezjisti! Tim samozrejme i monitoruje veskere teploty! Cili PC OPRAVDU FUNGUJE jak ma. Je rozdil funguje a FUNGUJE!
osobni pristup -na telefonu ,emailu. komunikace. upravovani sestavy. doporucovani (jen ten cas uz pri tomto!! )

A kdyz k tomu pridate zkusenosti lidi se vsemy obchody,kdy byla treba nanesena spatne teplovodiva pasta na procesoru...

mohl bych vyjmenovavat dalsi veci a treba i malickosti v rozdilech provedeni sluzby navic od kineczka! Ale za me jednoznacne KINECZEK! a to take doporucuji vsem ostatnim!
Ono jak se rika, nejsem tak bohaty abych mohl kupovat levne veci! a ta tisicovka navic- to je nic za to vse co dostanu navic!

Kineczku doufam ze se zase brzo uvidime ve ValMezu ;-)
RenoFucker
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků