KineCZek a jeho práce

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nasua 14. 4. 2013 11:50

Někdy koncem ledna jsem došel k rozhodnutí, že můj starý PC WinXP, AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ (2009MHz) x2 a GPU model Radeon HD 6570 6.14.10.7279 (2048MB) x1 ve spojení s 2 GB RAM přestává stačit.

Začal jsem tedy prohledávat diskuzní fórka ohledně stavby PC : prvotní rozhodnutí bylo, že si něco málo přečtu, objednám a následně doma složím.

Jaké mne však čekalo překvapení v podobě článků a nějakých LN/ULN sestavách zde. Vzhledem k umístění PC jsem se více začal zajímat o minimálně provedení LN sestavy.

Dotaz na forko mne nasměroval správným směrem, KineCZek silně poupravil mou sestavu. Ještě v tento moment jsem si stále myslel, že bych mohl zkusit PC sestavit doma. Po shlédnutí pár videí na YT ohledně výměny chladících prvků, po přečtení pár lidí na fórku s problémy po sestavení doma jsem se rozhodl nechat zformovat KineCZkem nabídnutou sestavu.

Jednalo se o tuto :
30.371,- kč

Po objednání a domluvě s Kinem následovala velká sprcha .....

KineCZek mi totiž dovezl celou sestavu, zapojil, zapnul a skrze zuby procedil : "njn vím, je to hlučný, ULN by na tom byla lépe". Jemné ševelení větráků mne utvrdilo v tom, že PC běží. Následovalo zatížení CPU/GPU, PC byl stále (dle mého ucha) neuvěřitelně tichý. Teprve když na zkoušku vypnul kompletní regulaci otáček, poznával jsem v tom to, co bych si postavil doma.

Největší zkouškou ještě sestava měla projít. Zavolali jsme manželku a nechali ji poslechnout. "Hustý" bylo to, co řekla.

A ano = sestava za x-desítek tisíc, neodborně sestavená a nezregulovaná neudělá dle mého názoru takovou radost, jako tahle OC tichá potvora.

Tímto bych chtěl vřele poděkovat KineCZkovi za jeho trpělivost a hlavně za to, co mi nyní jemně ševelí pod stolem.

Pár fotek udělaných Kinem v rámci stavby PC


Díky Kine!!!
nasua
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2013 12:06

Rádo se stalo. :)) Jsem moc rad, ze jste s manzelkou oba spokojeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarešek 14. 4. 2013 12:29

Krásná práce,tak si představuji slušně poskládaný kompík.Budu uvažovat ,že si v budoucnu nechám PC postavit od tohoto šikovného pána.Jinak ať PC slouží k plné spokojenosti. ;-)
jarešek
Junior



Odeslat příspěvekod ozzy2 14. 4. 2013 17:08

Nu tak se taky přidám k poděkování KineCZekovi a spol. Podle rad jeho i ostatních jsem stvořil tohle.
https://plus.google.com/photos/11001631 ... banner=pwa
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 4. 2013 21:01

Nasua: mozna jen spatne koukam, ale podle me chyba... komp za tricet tycek bez SSD?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nasua 14. 4. 2013 21:50

Yup,
možná by mu slušel, ale na druhou stranu 30k s OS, monitorem, keyboardem takže reálně za 24k ... než tam dávat 60-ku, tak to si raději počkám :)
nasua
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 4. 2013 07:24

to dava logiku...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mastegl23 16. 4. 2013 20:30

Nikdy jsem to nikde nenašel, možná je to tajné a podpultové info, ale kolik si za tuhle službu sestavení a odladění PC Kin účtuje? :-) V druhé půlce roku s příchodem nových CPU a GPU plánuji novou sestavu a tak bych možná místo Alfy nyní svěřil PC do rukou Kina, tak by mě to zajímalo :-)
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 4. 2013 20:50

To zalezi na obsahu komponent, na vzdalenosti k doprave, na pozadovane urovni tichosti. Tzn neexistuje jedna pausalni cena, vzdy jde o nabidku na miru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 4. 2013 21:07

Moudrý nápad:
Mastegl23 píše:místo Alfy nyní svěřil PC do rukou Kina

Odborná práce patří odborníkům. A práce špičkového odborníka má svou cenu.
V případě úspěchu se staneš členem VIP klubu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nasua 17. 4. 2013 06:53

Je pravdou, že jsem se nedomlouval nijak s KineCZkem ohledně mé mlčenlivosti co se ceny týká. Ale je mi jasné, že cena nebude jednoznačně dána, takže prostě nebudu tady sumu uvádět.

Taky jsem dlouho přemýšlel, zda zvolit Alfu (potažmo CZC), "samodomo" či Kinovu nabídku.

Nyní jsem jednoznačně spokojený s Kinovou prací a vůbec, ale vůbec nelituji vynaložených peněz (sestavení, dovoz domů, instalaci, předvedení, zodpovězení otázek, "VIP" klub), prostě dle mého za málo peněz hodně muziky.
nasua
Junior

Odeslat příspěvekod jinec 4. 10. 2015 17:47

Ahoj,
stal jsem se asi před 14 dni majitelem pc od KineCZka, který mi poradil sestavil dovezl ukázal. Ti kdo se rozmýšlí o koupi new PC velice doporučuji!
Jsem maximálně spokojen a vše probíhalo jak mělo.

Takže ještě jednou Kineczku ! veliké Díkec!!!
Jura
Moravská Třebová
jinec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 4. 10. 2015 20:31

Já jsem to absolvoval taky. :tleskani
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků