Herní počítač do 17k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CemCy 30. 8. 2014 09:59

Dobrý den, potřeboval bych poradit se složením herního počítače- 95% hry , 5% filmy,internet.
Monitor a windowsy nepotřebuji(obojí již mám,windows8).
Cena by se měla pohybovat okolo 17 000,- Kč.
Objednávat budu nejspíše z Alfacompu a složit bych si ho nechal asi také tam.
Chtěl bych tedy poradit nějakou slušnou sestavu co mi rozjede nové hry na slušně detaily.
Líbí se mi komponenty od Intel,Nvidia grafika, 8GB RAM paměť, harddisk velikost: maximálně 1TB (víc nepotřebuji).

Děkuji moc za pomoc a případné komentáře :-))

David
CemCy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 30. 8. 2014 10:11

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CemCy 30. 8. 2014 12:29

Není lepší grafika od Nvidie(geforce) ? Slyšel jsem že AMD na hry nejsou tak dobré jako ty od Nvidie, ale zase jestli mi tam bude pasovat do téhle sestavy?
CemCy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 8. 2014 12:33

Tys slysel, on vi :-)
U hernich pc to obvykle resime podle toho, co ma aktualne lepsi pomer cena/vykon a je vhodne do daneho rozpoctu.
V cem nvidie obecne opravdu jsou o neco lepsi, je spotreba v zatizeni /beres-li srovnatelne modely/.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CemCy 30. 8. 2014 12:39

Takže souhlasíš tady s touhle sestavou co kolega před tebou poslal ? Jestli to všechno sedí do sebe a bude to fungovat :D, hardwarově se v Pc tak nevyznám, softwarově už jsem na tom líp právě. :-)
CemCy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 8. 2014 13:56

CemCy píše:Není lepší grafika od Nvidie(geforce) ?



CemCy píše:hardwarově se v Pc tak nevyznám,



Hlavně nemyslet ! :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 30. 8. 2014 15:45

Tak ono záleží, co si kdo vybere. Já mírně tíhnu k Nvidii, ale musím uznat, že AMD má lepší poměr cena/výkon a nV aktuálně nemá v segmentu 4 500 korun, co nabídnout. Ano, je tam starší Geforce GTX660, ale Radeon 270 je výkonnější. nV by měla osvěžit nabídku...
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CemCy 30. 8. 2014 23:11

A utáhne mi to zdroj, našel jsem i s 500W za menší cenu, v čem je tento zdroj lepší a jestli to vůbec utáhne? díky
CemCy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 8. 2014 23:16

W nejsou ukazatelem spolehlivosti nebo kvality zdroje, a copak si myslíš že když ten zdroj bude levnější že bude kvalitnější ?

Kam by to měl táhnout ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CemCy 1. 9. 2014 11:20

Tak 17 000 není málo peněz, chci si být jistý, že vše bude v pořádku fungovat a je to dobrá sestava:) Jako jestli ten zdroj bude stačit na tyto komponenty?
Děkuji za odpověď
CemCy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 1. 9. 2014 20:33

http://www.czc.cz/10946ei62ci3g9hmhhcc6jjgn8/seznam 17 848,-

V sestavě není z důvodu úspory "lepší" chladič na CPU - můžeš kdykoli dokoupit a do té doby používat dodávaný BOX chladič. Sám na něm jedu, hlučnej není a teploty jsou OK - ještě jsem se nedostal přes 50°C, při masivním hraní.

Mechanika tam taky není - dle mě přežitek. Jestli ji vyžaduješ, přihoď si tam http://www.czc.cz/samsung-sh-224db-cern ... 75/produkt

Grafika je tam GTX 760, jelikož jsi psal že tíhneš lehce k Nvidii. Pokud bys šel do AMD, byla by cena nižší, výkon +/- nějaký procento stejnej.
AMD verze - http://www.czc.cz/5rr2hdbtu4i57aq6tr00hehsif/seznam 16 797,-

Osobně bych ale s koupí ještě chvíli počkal. Maj vyjít nový AMD grafiky, takže ceny aktuálních spadnou.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod jironer 2. 9. 2014 06:10

Vykon vyšší než všechny předchozi sestavy. Takhle bych si to poskladal i já. Je to v poho. S tim ze pokud bude hlucny dokoupis chlazeni procesoru za cca 600.
jironer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 9. 2014 10:57

Pokud někdo řeken že BOX není hlučný musí uvést při jakých otáčkách a nebo navštívit ORL....

Tom601:

sorry, ale na i5 + 280ku mi přijde jeden in a jeden out málo, teda za předpokladu že nechcu aby ty fany jeli furt na plný gule.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 2. 9. 2014 12:24

Python - večer Ti sem hodím otáčky.
Každopádně při hraní her máš na hlavě většinou sluchátka nebo jedou bedny, takže ten "hlučnej" BOX nemáš šanci slyšet. To samý platí u sledování filmu. A při práci, např. word či cokoli jinýho jede na tak malý otáčky, že taky není slyšitelnej.
Abych byl upřímnej, sám jsem nečekal takový "ticho". Mám jej v bedně Bitfenix ProdigyM a oproti BOXU na P 3420, který je u rodičů je to nebe a dudy. Takže zřejmě není BOX jako BOX. :)
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků