Herni pc, videa - max 15 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 15. 9. 2014 14:19

Skříň si vyber dle libosti.
Problém s revizemi je ten, že u rev. 2.0 je jiná napájecí kaskáda. U rev. 1.0 je lepší! Koukni na obrázky co jsem sem vkládal a zaměř se na oblast kolem socketu. "ty kostičky".
Taktování je easy, v BIOSu zvedneš pár hodnot a je to. Na netu je milion tři zadnice návodů. A mazáci zdejšího fóra ti taky rádi poradí.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 15. 9. 2014 14:33

To nahrávání a hru najednou ten procák moc neutáhne, jentak BTW...
Ubral bych na grafice a hodil tam aspon ctyrjadro od AMD (ackoliv jsem jinak Intelak, tohle je situace, kdy bych opravdu sel radsi do AMD).
Naposledy upravil satikcz dne 15. 9. 2014 14:38, celkově upraveno 1
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 15. 9. 2014 14:38

Pokud bude nahrávat těch pár rozmazanejch pixelů - minecraft tak v pohodě.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 15. 9. 2014 14:44

No, pokud by chtel nahravat fullHD, tak s jakoukoliv hrou, ktera aspon trochu pouziva procak bude mit celkem smulu, ona ta komprese pri nahravani dokaze zamestnat procesor a zase uncompressed to je pri 30fps nejakych 200 MB/s, coz obycejnej disk uz moc nedava.

Muze pak teda samozrejme nahravat v nizsim rozliseni, ale tim zase zamestna vic grafarnu/procak (podle toho, cim a jak planuje nahravat).
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sponge5 17. 9. 2014 08:44

Zdravim, budu stavet tu loleczkovu sestavu a potreboval bych se ujistit.

1. Predpokladam, ze ty ramky tam muzu mrsknout dve?
2. Pokud budu taktovat, staci mi tohle chlazeni?
Sponge5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2014 10:10

Pokud tam pridas alespon SilentiumPC Spartan LE, tak ano. Ostatne i skrin bych vzal od SilentiumPC a nemusel bys dokupovat ventilatory.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sponge5 17. 9. 2014 10:44

Gladius M40 muze byt?
Sponge5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2014 11:13

Ano, klidne i 30.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin_cz 30. 9. 2014 19:44

Zdravim,
tak pomalu bude naspořeno a viděli bychom to takto (http://www.czc.cz/9u7l7gvpcmh7b9uv9uosdr70ed/seznam). Není tam zatím OS. Proto je ta cena nižší.

Mám jen dvě otázky:
1. Vzhledem k tomu, že výhledově bychom možná do taktování šli. Tak jak moc by se měla změnit sestava? Předpokládám, že zdroj to utáhne? Jenom jste psali, že by to chtělo lepší chladič. Tento tedy http://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-l ... 58/produkt ? A nechím tedy v sestavě jednou ten Zephyr 120 a jednou tenhle? OK? Nějak se trochu ztrácím v tom počtu větráků.
2. Je opravdu nějaký kardinální rozdíl mezi revizi 1.1 a revizi 2.0, jak jste tu zmiňovali? Raději zkrátka nakupuji na CZC a přeci jen 2.0 je již novější. je to problém, když tam nechám tuhle revizi?
jirin_cz
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 9. 2014 20:10

Jeden vetrak tam je( tichej) kup jeste 2 ks 120mm , bud das oba nahoru, nebo jeden dozadu a druhy nahoru podle toho kde bude skrin stat. Pokud mas na chladic FERA na procesor, vem ten misto SPARTAN. Desku opravdu s revizi 1.1 ( ta 2. je slabsi) jinak budes muset koupit nejakou (drazsi) B85- gaming. Za sebe bych vzal zdroj 450w.
Naposledy upravil polda dne 30. 9. 2014 20:16, celkově upraveno 1
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 30. 9. 2014 20:14

Mno, jak vidim lets play, tak jsem si jist, ze pentium je VYLOZENE SPATNA VOLBA.

A tvoje sestava je pak nic moc. Napriklad bezpecne vim, ze CZC ti dnes uz nedoda rev. 1.x te desky a to je pro OC problem.

Jinak dle prvniho odstavce vidim to na Amd FX. Pentium to fakt neukociruje. Dale kdyz je to skolak, navic chudej, tak OS ziskejte skrze pet prstu. Ta cena v sestave bude znat.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirin_cz 30. 9. 2014 20:53

No já tu sestavu moc nevybíral, jako jsem opravil tu co mi doporučil loleCZeQ . Do toho taktování se nijak neženu, zezačátku jej ani dělat nechci, spíše v budoucnu, když nebude výkon dostačovat. Takže možná by mohl stačit i BOXový chladič, ne?

Jinak te revize hraje roli v podstatě jen u taktování, to by asi až tak nevadilo. Já totiž koukám, že revize 1.1 je sice k dispozici u Alfy, ale nejak nevidim moznost, aby mi sestavili PC, to nenabízí? A nabízí jen CZC?

cernakus: a mas nejaky lepsi tip? Jako nejsem nejak vyhraneny, jestli AMD nebo Intel, myslim si ,enajk podvedome, ze Intel je lepsi, ale rozumim tomu prd. Nicmene ten limit je fakt 13tis. bez OS...
jirin_cz
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 9. 2014 21:14

Alfa taky sklada. Pokud bude PC vetsinou na hrani tak by AMD cenove mohlo pomoct.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 30. 9. 2014 21:16

Tohle je maximum co jde za 15 vytlacit:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 5I012LXE01

Da se jen orezavat. Nutno podotknout, ze tato sestava umozni hrat ve fullhd vetsinu her NaMax. OC potencial tam je po prikoupeni cpu chladice, ale v podstate to muze jet i takto (diky odlisnemu airflow je i box AMdcka na teto sestave snesitelny). Z cpu bych kvuli streamovani z her neustupoval. Je to totiz absolutni minimum. Takze uspory jsou uz jen na grafice a RAmce (ovsem 4GB s novymi hrami a videem? To neni to pravy orechovy).

Na legit zapomen, krvaci se pro to prilis a sestava by nesplnila zadani.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirin_cz 30. 9. 2014 22:02

polda: a kde to mají napsané? Já našel jen tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 60000000BN

a tam je, že už "se neprodává"


cernakus: díky, no budu to zvažovat ještě, jsem v podstatě na začátku jeslti intel nebo amd:-). RAM bychom vzali zpočátku asi 4gb, a pak dokoupíme v budoucnu další, tam problém nejde, to jde celkem bez problémů rozšiřovat. A grafiku bych mozna sahl spise po te r9 270. Jinak není ten zdroj 600w až moc naddimenzovaný?
jirin_cz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků