Herní a pracovně komfortní LN PC do 22k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dvoka 30. 10. 2014 21:26

Zdravím,

Pořizuji nové PC, současný stroj má na krku 6 křížku a už jaksi nestačí mým nárokům. Chudák poputuje do garáže.

Chci tichý, rychle startovací, herní, pracovní, komfortní, kancelářský stroj do 22k :) Prostě nový počítač, který zvládne nové hry na slušně detaily a při kancelářské práci bude tikat jak hodinky a to vše mu nějaký ten čas vydrží. (je mi jasné, že za rok to bude zase starý krám, ale s tím už asi nic nenadělám).

Nějaký ten návrh jsem vyplodil a chci požádat o kontrolu zda je to v cajku: http://www.czc.cz/bdrnm19qtihf7baihp11sqnspd/seznam

Pokud by to mělo být k věci nějakou tu tisícovku bych i přihodil. Hlavně si nejsem jistý tím diskem, zda to není levný krám a potom jak je to s chladičem u procesoru. Zda nechat box, nebo koupit něco specializovaného. Zda se vyplatí přidat 500 na i5-4690, nebo 800 na Crucial M550-128GB atd...

Předem díky za pomoc.
Naposledy upravil dvoka dne 30. 10. 2014 22:12, celkově upraveno 1
dvoka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2014 21:42

1. Doplň dle viewtopic.php?f=932&t=1132453
2. U tvého výběru už mne jako první věc praštil do očí vybraný zdroj.. zkusim něco naklikat, někdo bude možná rychlejší.
3. Na jakém rozlišení chceš hrát?
4. Za sebe bych to viděl takto: http://www.czc.cz/05on1sfef8ing92j8hv6unu82a/seznam - časem akorát vyměnit grafiku a mělo by to sloužit dobře zase nějakej ten pátek + dokoupit SSD, pokud momentálně tlačí rozpočet. Kin do tý sestavy to SSD možná i zvládne nacpat, pokud se ozve.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvoka 31. 10. 2014 07:11

Ještě tedy nějaké doplnění. Asi bych chtěl low noise, nemusí to být žádná extra třída, ale díky tomu že dost pracuji, tak by to mělo být rozumně tiché. Nativní rozlišení mám 1920x1080 a mám dva monitory, takže grafická karta by měla mít dual zapojení.

Jinak díky za návrh sestavy, je to tedy dost jiné než jsem měl původně. Není zdroj 600W málo?
dvoka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2014 08:02

Jinou case, jiné RAM (to jsou jen kosmetické detaily)

SPC Brutus M25 + http://www.czc.cz/silentiumpc-zephyr-12 ... 82/produkt a bude to i fajnově tiché.

600W není málo. Kvalitnějších 500W by taky stačilo ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2014 08:20

O jakou presne ma jit praci? To je vazne tak strasne moc tezke splnit toto?

viewtopic.php?p=10268560#p10268560


- - -

Pokud planujes vypocetne narocnou praci => R9 280X. Pokud planujes vykon grafiky kvuli hram => GTX970.

CPU bych bral 4570 v tray verzi, usetris. A usetrit lze i na B85-G43. Na CPU FERA 2 a pokud chces alespon trochu tissi sestavu, skrin 300R, nebo lepe Fractal R4, zdroj CS 550W. SSD urcite od jineho vyrobce, V300 nechces ani zadarmo. Najdi si Googlem jejich letni aferu. Pameti chces take jine, staci obyc Kingstonky a 500 je hned na svete.

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... 0R012RZT01
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvoka 31. 10. 2014 08:43

co se týká práce tak je to kancelářská, nic náročného na početní výkon... pracovně komfortní jsem měl na mysli rychlé spouštění systému, svižný chod programů na pozadí atd...

-- 31. 10. 2014 08:53 --



vypadá to dobře, dík :)

Ještě nějaké dotazy. Ty 4 větráčky jsou nutné? V case jsou pro ně nějaké pozice na uchycení? Mám starý Seagate Barracuda 7200 1TB, který tam chci dát jako slave. Je to v pohodě, nebo to může něčemu vadit? Ta grafika je už dost drahá, pokud nemusím hrát na max detaily stačí tedy ta Sapphire R9 280X TRI-X 3GB GDDR5 OC VERSION ?
dvoka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2014 09:10

Svizny chod = SSD. Hry ... GTX970 je ted lehce bezkonkurencni co se tyce hlucnosti (MSI a ASUS bez zateze maji vypnute ventilatory), spotreby ... a vykonem je na tom take velmi dobre.

Osobne bych vzal MSI R9 280 Gaming, pokud chces usetrit. Rozdil vykonu neni tak velky, jako ceny.

1TB HDD je ok.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvoka 31. 10. 2014 09:19

MSI R9 280 gaming je to tato? http://www.alfacomp.cz/product.php?eid= ... 0000002LXE

Dívam se, že má asi jen jeden DVI konektor. Půjdou zapojit dva monitory?
dvoka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2014 09:25

Ano a ano.

mDP -> DVI
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvoka 31. 10. 2014 09:33

takže finální verze http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... 56010GVS01

dal jsem MSI AMD R9 280 GAMING 3G a ještě přidal pastu ARCTIC MX-2 4g a systém Microsoft Windows 8.1 64bit OEM.

Je to tedy takto OK? :)
dvoka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2014 09:36

Disk bych volil ověrěný M500. A pastu nepotřebuješ měla by být na chladiči.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 10. 2014 16:59

Rozhodně zahodit to SSD od Trascendu a vzít něco ověřenýho.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 11. 2014 13:09

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků