Upgrade PC na hry a programování 7000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod raddino 31. 10. 2014 21:53

Zdravím,

mám cca 4 roky starý PC a rád bych ho trochu oživil, abych rozběhal nějaké novější hry a abych rozchodit emulátor Androidu při programování. Teď ho sice rozběhám, ale dost dlouho mu to trvá a celkově se při puštěném emulátoru nedá moc dál pracovat. U her mi jde hlavně o podporu Direct X11, abych rozběhal například Shadow of Mordor. Ideálně bych si rád zahrál i AC Unity, ale tam se obávám, že jsem dost mimo s rozpočtem. Rád bych i SSD disk. Je můj požadavej vůbec reálný a nebo si musím víc ušetřit? Budu rád i za návrhy variant.

- pořadavek nehlučnosti: asi moc nehraje roli
- účel upgradu: programování (android, java) + hry
- finanční limit: max 7000kč
- OS: Aktuálně mám WIN7, ale mám licenci na WIN 8.1
- sestavení: něco sám zvládnu, ale při stavbě tohoto jsem narazil na problém kdy měla grafika velké chlazení a bránila dalším věcem na desce, s čímž jsem si nevěděl rady a dořešoval to kamarád
- taktování: Nikdy jsem PC netaktoval, ale asi se tomu nebráním, pokud to není vyloženě vyšší dívčí a hlavně pokud je k tomu dostatek návodů (aj není problém).
- monitor: mám LCD monitor 22" ASUS VS228H LED

Aktuální sestava:
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00Ghz 2.67 GHz
RAM: 6GB DDR3
Grafika: ATi Radeon HD 3800 Series
Deska: Gigabyte S-series EP45T-DS3R
Disk: nějakej 500GB
Zdroj: nevím

Případně dohledám více podrobností.

Předem děkuji za rady.
raddino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _newman 31. 10. 2014 22:55

Tvůj požadavek je nereálný, jediný co se dá použít jsou ramky a hdd jako uložiště/odkladiště

pošetři:)
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 11. 2014 00:16

Za 7000,- Kč koupíš tak akorát grafickou kartu typu R9 280(X). Otázka, jestli by to tvůj zatím no-name zdroj rozchodil, ale jestli to je nějaká čína, tak bych do toho vůbec nešel. Procesor ale bude pro takovou kartu bottleneck.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quaker66 1. 11. 2014 01:03

za 7t asi nic moc, za 10t by se už o něčem dalo bavit (třeba nějaká slušná i5 a gtx 750), ale na SSD i za 10t zapomeň... za 7 koupíš desku s procesorem, RAM se dá využít, s grafikou zatím vydržet integrovanou a koupit něco později, ale samozřejmě záleží na tom, jak moc to potřebuješ.
quaker66
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2014 07:05

Cpu by šel vyměnit za Xeon E5450, X5460, ale chce to zásah do patice i do procesoru, ale nechaj se sehnat kolem litru, pak by zůstalo i na lepší kartu.

Jenže nás bude asi limitovat zdroj.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raddino 1. 11. 2014 10:03

Děkuji za návrhy. Zdroj mám tento http://www.tsbohemia.cz/fortron-zdroj-f ... 44448.html

SSD tedy vynechám a koupím případně až později. Jde mi tedy hlavně o výměnu grafiky, aby uměla DirectX11, ale otázkou je, jestli kvůli tomu nebude potřeba vyměnit i desku a procák.
raddino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 11. 2014 10:14

V první řadě vyměnit zdroj. Na cokoliv výkonějšího to bude stejně potřeba.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oasis 1. 11. 2014 10:49

Jinak jen takové menší OT k tomu emulátoru Androidu - ten je vždycky pomalý (možná SSD disk by ho trošku zrychlil, ale nemyslím, že nějak výrazně), takže i po upgradu by ti to přišlo hodně pomalé, a to nemluvím o tom, že je hodně ořezaný (např.: nepodpora Wi-Fi, BT, atd.), takže pokud bys chtěl kódit něco složitějšího a testovat nějaké složitější funkce (mimo klikaní někde v menu atd.), tak to musíš dělat přes připojené android zařízení k PC. Ten rozdíl je brutální - v emulátoru spuštění třeba 30 - 40 sekund, připojení přes USB třeba 2 sekundy.
Oasis
Junior

Odeslat příspěvekod raddino 3. 11. 2014 10:44

Díky za rady, asi se na to tedy vykašlu a počkám, až ušetřím na celou novou sestavu, ono bude stejně koukám potřeba vyměnit skoro vše. Nějak naivně jsem doufal, že bude stačit koupit za ~3500 grafiku a ~3500 desku a zase si zahraju aktuální hry (Shadow of mordor).

Jinak k android emulátoru. Aktuálně ladím přes připojené zařízení, což mi vyhovuje, ale občas bych pro simulaci rád využil emulátor.
raddino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 11. 2014 13:48

Uprimne receno ... to co mas doma bylo "k upgradu" vhodne tak pred peti lety. Ted je to uz strep na kompletni vymenu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků