Domácí multimediální centrum

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mochr 19. 12. 2014 09:36

Dobrý den,
mám jeden atypický dotaz na sestavu. Pokud se téma nehodí sem prosím o přesun do správné kategorie.
Doma se rozšířilo docela hodně zařízení s magickým slovem "smart", tudíž bych všechno nějak propojil. Představu mám něco jako domácí server, který by jel 24/7. jelo na něm stahování filmů - ne torrenty, a zárověn sloužil jako xmbc pro jednu ne-smart TV.
Zařízení doma:
1 PC - Win 7
1 NB - Win 7
1 NB - Win 8
2 Smart telefony - WP 8.1
1 Smart telefon - Android
1 smart TV - LG - fullHD
1 ne-smart TV - LG - fullHD
1 externi HDD 1 TB
sít po domě wifi

Požadavky:
Nějaká chytrá krabička co bude připojena k ne-smart tv a pobezi tam xmbc nebo neco podobnyho - aby na te TV byl pristup k datum. Ke krabicce pripojen externi HDD jako uloziste, na kterem budou filmy, hudba. Ona krabicka by mela bezet nontop, pripadne da se to udelat tak ze kdyz prijde pozadavek na zapnuti po siti tak se probere?
je mozne mit tam system aby se data z externiho hdd dala streamovat v telefonu?DLNA nebo tak neco? ovladani bude pres BT klavesnici.

Prvni napad bylo Raspberry PI, nebo vykonejsi varianta Banana Pi. teoreticky by to mohlo fungovat ale nemaji v sobe Wifi. druha moznost je nejaka zakladni deska s atomem?
Cena co nejnizsi - odhaduju ze to bude kolem 2000?

Prosim kdo ma doma neco podobneho nebo nejaky napad at se ozve,
Dekuji:)
Alcatel 303-> Nokia 3120->Nokia 6151-> Nokia 5230->Nokia E7 Belle->Nokia Lumia 920->Redmi 4X->Poco X3
Felicia 40kW -> Passat B5 85kW -> Octavia II 77kW
mochr
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2014 09:47

Kolik máš na "krabičku"

Jinak NE smart TV + rPi = Smart TV. jednoduché levné řešení. WiFi je otázkou 250kč - elektroword a nějaký kompatibilní edinmax (pozor out of box umí jen 64znakové heslo ;) rPi)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zboj 19. 12. 2014 10:17

K tomu wifi - USB dongle stojí cca. 200 Kč a s RPi funguje bez problémů (já mám teď kabel v RPi, ale v jednom projektu jsem dongle používal dokonce jako hotspot).
Streamovat se z Raspbianu dá. RPi může běžet neustále i přetaktované (bez ztráty záruky). K tomu ovládání - osobně preferuju ovládání přes mobilní aplikaci, ale klávesnice taky není problém.
zboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2014 10:19

Nejlepší je ovládání přes dálkový ovladač TV - CEC

A stremovat z rPi no ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 19. 12. 2014 19:56

Z osobní zkušenosti jakýkoliv dongle nekupovat, pokud máš fullHD televizi, přes wi-fi si fullHD film v dobré kvalitě nepustíš.

já bych volil řešení s NAS + k TV koupit nějakej streamer.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2014 20:03

Ale prosimte.... rPi + edimax WiFi dává FHD YT koncerty v cajku, stejně tak stream z notesu/nasu Sh!tsung Oceán demo ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hippo 19. 12. 2014 20:07

rPi to sice zvládá, to je fakt, ale dneska bych koupil něco výkonnějšího...třeba nějakou android krabičku od 2k...mám doma rPi, zkoušel jsem openelec, raspbmc i xbian, ale prostě je to pomalý. Pořád na něco čekáš, pohyb v menu, stahující se aktualizace...všechno vytíží CPU na max a je to otrava.
Hippo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 12. 2014 21:06

rpi B+ k tomu usb WiFI a na raspi hodit raspbmc
Bez problemov mi to funguje na plazme LG (tupy tv :-) )

@Qefik nesuhlasim, Raspi na rozdiel od malych dongle je OK (a mam otestovany aj Rikomagic 802 MK2 (1GB DDR3) bez problemov s Ubuntu aj s Androidom ale davam prednost raspi

Inak raspi mam n 2miestach v byte na tv B+ a klasicke B v pracovni na testy s vlastnou upravou rasbianu a nestalo sa mi aby mi pri streame videa aby to robilo problem (bez problemov 1080p mkv, subor cca 3.34GB)
anonymni

Odeslat příspěvekod Frosty27 19. 12. 2014 21:09

Hippo píše:rPi to sice zvládá, to je fakt, ale dneska bych koupil něco výkonnějšího...třeba nějakou android krabičku od 2k...mám doma rPi, zkoušel jsem openelec, raspbmc i xbian, ale prostě je to pomalý. Pořád na něco čekáš, pohyb v menu, stahující se aktualizace...všechno vytíží CPU na max a je to otrava.


Já teda nevím jak to máte nastavené, ale já na rpi mám Raspbmc a jede to naprosto plynule, jak v menu tak při přehrávání [oc super + kingston microsdhc class 10 + flashdisk + usb hub 2A].
It's time put a heart into it!
Frosty27
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mochr 19. 12. 2014 21:48

Diky za reakce, to Raspberry vypada slibne. Z vasich odpovedi jsem moc nepochopil, jestli se da raspberry provozovat nonstop jako sitove uloziste a zaroven byt pripojeny k TV.
Alcatel 303-> Nokia 3120->Nokia 6151-> Nokia 5230->Nokia E7 Belle->Nokia Lumia 920->Redmi 4X->Poco X3
Felicia 40kW -> Passat B5 85kW -> Octavia II 77kW
mochr
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 19. 12. 2014 21:56

Pod sitovym ulozistem se predstavuje cokoliv, treba flash zastrcenou do nejakeho routeru, az po klasicky storage, ktery se whipupuje pres ECC RAM jako cache a porad se tam neco pocita, checkuje a provadi. No a dost dobre by to splnilo podminku domaciho multimedialniho neceho.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod remet 19. 12. 2014 22:24

Kazdemu co jeho jest, ale ja bych volil neco na bazi x86, zvlast pokud by to melo delat uloziste pro mnoho TB dat.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2014 22:38

Python.p píše:
A stremovat z rPi no ...



Je asi jako chtít objet svět na kole s vypuštěnýma gumama.

Limit USB 2.0 s velkou režii, pro CPU které stačí tak akorát na přehrávání doplněné malou RAM a limitem 100mbps síťovou kartou a nebo směsným 54mbps donglem.


No furt nevíme limit, ale router s externím diskem by bylo špatné, ale pořad lepší řešení.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mochr 19. 12. 2014 22:45

ulozistem si predstavuju externi hdd pripojen pres usb do raspberry. prevazne na filmy, vetsinu mam v klasickem dvdripu, par v HD. predpokladam ze pocet zaroven pripojenym klientu nebude vic jak 2.
cenovy limit byl napsan v prvnim prispevku - 2000Kc. Na poradne reseni to bude malo, ale aby to nejak fungovalo by to mohlo snad stacit?
Alcatel 303-> Nokia 3120->Nokia 6151-> Nokia 5230->Nokia E7 Belle->Nokia Lumia 920->Redmi 4X->Poco X3
Felicia 40kW -> Passat B5 85kW -> Octavia II 77kW
mochr
Junior

Odeslat příspěvekod Qefik 19. 12. 2014 22:47

Python.p píše:Ale prosimte.... rPi + edimax WiFi dává FHD YT koncerty v cajku, stejně tak stream z notesu/nasu Sh!tsung Oceán demo ;)

Videa z YT jsou něco jinýho, než když si pouštíš 30Gb film s pořádným obrazem a zvukem :) Ale záleží co preferuješ, já jsem radši za kabel, nemusíš řešit, že někdo jiný něco dělá na Wi-Fi a dongle nestíhá. Zrovna s Edimax produkty nemám dobrou zkušenost, sice to byly starší modely a nyní to může být jinak, ale když si koupím router a je to šunt, tak si nic dalšího od dané značky nepořídím. Já mám takovou zkušenost, ty možná jinou, od toho fórum je.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků