Upgrade: Hry, 7-9 tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod T0mica 4. 5. 2015 16:15

No zdroj mám dole, takže z toho to není, odmontovávat není potřeba je o dost tižší než ten zvuk z desky. Jde to někde z okolí procesoru, těžko poznat přesně odkud... Dělá to právě jen v klidu, když zatížím procesor (CPU Stability test) tak to přestane...když ten test vypnu tak to hned začne dělat ten zvuk, přijde mě to spíš jak bručení než pískání, něco jak dělá luční kobylka by se dalo říct :D

Díky za rady.
T0mica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 5. 2015 23:35

Napájecí kaskáda, zkus trochu poštelovat napájení, kolikrát stačí desetinka dolů/nahoru a je klid.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T0mica 5. 5. 2015 05:30

Nejsem v tomto moc sběhlý, byl by nějaký návod jak na to? Díky
T0mica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 5. 2015 06:57

hledej: OC-OverClocking/přetaktování
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T0mica 5. 5. 2015 20:27

Poštelováním napájení myslíš trochu pozměnit napětí procesoru? Já tady tomu moc nerozumím, jsem strojař :D Ptám se jen abych věděl co přesně hledat..
T0mica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 5. 2015 06:12

Ano přesně tak.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 5. 2015 13:22

No, abys to napájení nepošteloval natolik, až bys měl z procesoru zmetek. A vcelku drahej zmetek :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T0mica 6. 5. 2015 18:11

No ani jsem to štelovat nemusel, nainstaloval sem nový bios a je to klidnější, sice když je uplně klid, tak to jde trochu slyšet šustit, ale dobré:)
T0mica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T0mica 13. 5. 2015 12:46

Poslední dotaz, myslíte si, že se oplatí moji stávající základní desku vyměnit tady za tuto?

http://aukro.cz/zakladni-deska-asus-p8z ... 74313.html

Díky za odpovědi.
T0mica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 5. 2015 12:48

No to musíš zvážit ty.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 5. 2015 12:55

Papírově ta deska vypadá lépe, než ta co máš v současnosti. Z77 čipset, 8 napájecích kaskád (vs 6 u tvé současné desky), .. Ale v ruce jsem ty dvě desky (nejspíš) neměl, takže z praxe netuším.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 5. 2015 13:31

M PRO se na foru tocila hodne. Bohuzel je dost casto poruchova a nespolehliva, nejspise prave to bude duvodem jejiho prodeje v akuci. Je to jedna z desek, kvuli nimz ziskal ASUS povest firmy, ktera setri na nespravnem miste, tj. na kvalite pouzitych soucastek. Ano, mluvim o napajeci kaskade.

Ackoliv jsem v minulosti (po predchozich mnohaletych, vesmes pozitivnich zkusenostech) tuto desku do sestav doporucoval, nyni ji za doporucenihodnou rozhodne NEOZNACIM.

Jde o typicky priklad "time will tell", kdy zpocatku slibne vypadajici produkt clovek osadi na mnoha mistech, aby se mu to nasledne poradne vymstilo, coz se u tehle desky bohuzel do puntiku vyplnilo.

Poznamecka "nad carou" je, ze deska podporuje SF na dva nebo tri okruhy (z hlavy nevim, ale myslim, resp matne vzpominam, ze to snad bylo 1x PWM only + 2x DMI/PWM). Ovsem osobne bych vybiral radeji jinde.

= = =

RESUME: Nekupovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků