Poděkování stavba PC Python.p

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Tomaszapl 8. 1. 2016 19:06

Zdravím všechny,

pouze se chci tady s uživateli fóra podělit o svou zkušenost ze stavby PC. Popíši vše pouze body! V případě zájmu odpovím na soukromou zprávu.

- PC skládal po domluvě Python.p
- Skládalo se následující PC https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP021R5W012UAK012LEJ012D46011KXK012PBW012N000131ZR012XV001
- V průběhu zakázky Jiří komunikoval okamžitě na jakékoliv moje hloupé dotazy a vše mi vysvětlil
- AlfaCZ ve shonu zapomněla v balíku chladič na CPU. Vše si pořešil Python sám, nový chladič vyzvedl. Mě o tom pouze informoval.
- PC bylo hotové za 3 dny!
- Součástí zakázky je také předání, kde Vám vše ochotně vysvětlí a ukáže.
- Vzhledem k tomu, že před rokem touto dobou jsem skoro totožnou CASE nechal skládat CZC mohu naprosto objektivně zhodnotit cable management, který je v podání autora dokonalý. To co vytvořili v CZC je spleť ,,drátků v kterých se ani prase nevyzná,,!
- V PC jsou nastavené fany, aby pracovali v závislosti na teplotě.
- V PC je kompletní záloha pro obnovení Windows.
- Grafická karta po taktu.
- Nebyl požadavek LN a při běžném používání, ani nepoznáte, že PC pracuje.

Rozhodně Vám všem, kteří přemýšlíte o stavbě PC mohu tohoto člověka doporučit.

Tomáš
Tomaszapl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2016 09:57

Děkuji :)

Foto dodám, jak bude chvilka času.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod lubokubo76 9. 1. 2016 10:08

Thomas a testy by neboli? Napr. teploty, skús subjektívne porovnať hluk s bežnými (nie odborne lepenými) PC, na akých otáčkach to uchladíš, ako otáčky v zdroji...
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Tomaszapl 9. 1. 2016 12:46

Koukal jsem pouze zatím na teploty při Battlefieldu 4 HIGH detaily.
- GK max. 55
- Systém okolo 45
- Jádra max. do 50

Pokud koukám správně, tak cca fany 500-550 otáček v klidu a při práci na pc, hudba, internet.
Prozatím nejvyšší číslo log ukazuje 780 otáček (100% zatížené CPU).
PC opravdu nejde slyšet!

Toť výsledky, které jsem dneska schopen říct.
Tomaszapl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2016 16:59

Myslím že to není zas tak špatný ne? ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 9. 1. 2016 17:11

Tomaszapl píše:- Součástí zakázky je také předání, kde Vám vše ochotně vysvětlí a ukáže.

A to se vyplatí vozit takový PC po ČR? :-))
i7-8700K @ 5,2Ghz/5,2Ghz Cache + Fractal Design Celsius S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | MSI GTX 1080 ARMOR 8G @ 2060/11000Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 4100Mhz, CL18 | SAMSUNG 960 EVO | SSD 240GB | 2TB | Corsair RM650x | Bitfenix Aurora LED |144 Hz
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 1. 2016 17:19

Po ČR to určitě nevozil, spíš to měl v okolí.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 9. 1. 2016 17:23

Tak pokud si vybírá zakázky jen z okolí, tak pak jo. Ale předpokládám, že u zakázek zde z fóra je malá šance, že to bude z okolí.
Stejně tak u Kina jsem se nad tím podivoval.
i7-8700K @ 5,2Ghz/5,2Ghz Cache + Fractal Design Celsius S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | MSI GTX 1080 ARMOR 8G @ 2060/11000Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 4100Mhz, CL18 | SAMSUNG 960 EVO | SSD 240GB | 2TB | Corsair RM650x | Bitfenix Aurora LED |144 Hz
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 1. 2016 17:48

Kin jezdí (asi) všude, z těch lidí tady na fóru je v tomhle směru jediná vyjímka - jak to má sám nevím, nijak jsem se po tom nepídil. Python pak (po domluvě) řeší okolí Brna, já ve svém volném čase jsem schopen dělat "zakázky" v rámci jižních Čech. A pak jsou tu takový lidi jako např. Shitman, kterej bydlí tak dobře, že je schopen pokrýt hned tři kraje.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2016 19:04

Musíme to řešit tady?

Vždy je to o domluvě :) nemám problém ani s Olomouci, nebo Jihlavou či pardubicemi a Zlín, ale tam nejsem schopný ten pc zavést "na otočku" ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod sugg 11. 1. 2016 23:36

Po předchozí dobré zkušenosti se stavbou ULN od Pythona:
(viewtopic.php?f=932&t=1241961)
jsem opět využil jeho služby při stavbě PC do firmy a opět musím jen chválit.
Co se domluví, platí, super přístup a počítače šlapou jak víno.
Doporučuju :-)
Přílohy
WP_20151210_005.jpg
IMG_20151210_123754.jpg
sugg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 1. 2016 12:18

Děkuji.

BTW:: první suggovo PC -> viewtopic.php?f=932&t=1241961&p=10931311#p10931311
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod juh0o 12. 1. 2016 12:47

Fantasticky to vypadá :shock: tiež by som niečo podobné chcel skúšal som aj nejaké návody ale takto dobre mi to nikdy nevypadá.. škoda, že som z SK určite by som si nechal PC poskladať u niektorého z miestnych odborníkov. Super práca!
Intel Core i3 Skylake, MSI PRO, Kingston 16gb 2133Mhz DDR4, SSD Samsung Evo 250, MSI GTX 960 Gaming
juh0o
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 1. 2016 13:06

No to vylepení není úplně 100%, po domluve s majitelem jsem využil "zbytky" :)

Ad. Slovensko - není problém se domluvit, jak jsem psal před chvilkou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 1. 2016 13:13

Ja take na SK nekolik desitek spokojenych zakazniku mam. Domluvit lze ledacos.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kaharin 14. 1. 2016 20:41

Zdravím a pozdravuji všechny uživatele tohoto fóra !

Touto cestou bych velice rád poslal poděkování uživateli Python.p

Domlouvalo se sestavení , odladění , otestování a možné přetaktování pc sestavy.

Sestava : https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... XK0131ZS01

Skládalo se vše do Černé Perly : https://www.alza.cz/fractal-define-r4-b ... 51.htm?o=2

Ted k tomu důležitému!

To jak se vše domluvilo tak se i stalo !

Python.p vše poskládal,odladil,přetaktoval a otestoval.
Precizní práce hodná profesionála !
Po přivezení a předvedení velice ochotně odpovídal na moje dotazy.

V kompu jsou nastavené ventilátory (fany) tak , aby pracovali v závislosti na zátěži.
V kompu j i kompletní záloha pro obnovení Windows.
Na grafickou kartu jsem měl prý stěstí na dobrej kousek.
Šla v pohodě přetaktovat ale neptejte se mě na nárůst výkonu :mrgreen:
Neměl jsem požadavek LN a při běžném používání, ani nepoznáte, že PC pracuje.
Grafika bez zátěze jede pouze na pasivni chladič !

Každopádně Vám všem, kteří přemýšlíte o stavbě PC mohu tohoto člověka jen a jen doporučit.

Pár fotek ze stavby :

Uvidime jak dlouho tam fotky vydrzi.
http://imageshack.cz/album/vn
Můj dinosaurus :
Bedna už neznámá
Zdroj seasonic S12 520W 80plus
deska M2N-E
procik amd athlon 3800+ 2,01Ghz dual core
grafika msi GT610 2gb ram
ramka corsairy 2x 512mb + 2x 1gb , vše 800mhz
HDD seagate baracuda -1x 500gb + 1x 1tb
kaharin
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 1. 2016 03:22

Jen dodám ještě nějaký starší ref.

Univerzál, semi-LN, 30000
Semi LN herni PC, 28k CZK

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod kudlajz 1. 3. 2016 09:38

Zdravim,

pridavam se ke zdejsim spokojenym uzivatelum, kteri si nechali poskladat PC sestavu od Pythona.

Moje sestava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... GO0131ZS01 + Fractal R4

Cable management je na vybornou, nikde nic netrci, skrin je krasne cista.
CPU pretaktovano na 4.4 GHz stabilne, klasicke teploty, GPU taktez pretaktovana, ale v nekterych hrach byla trochu nestabilni, ale jako zkuseny uzivatel jsem si upravil frekvence :)

V idle je PC temer neslysny, vetrak na GPU se netoci vubec, vetraky ve skrini se toci minimalne a pri zatezi se hluk zvedne minimalne. Pri hrani v 11 vecer, kdy je v celem dome klid je i tak PC velmi tichy.

S Pythonem byla take skvela domluva, ve vsem mi poradil, po slozeni PC privezl, ukazal mi vse co je kde jak nastavene (OC, zalohy Windows atp.)

Nize prikladam par fotografii:

Obrázek
Obrázek

Za me tedy spokojenost a urcite bych doporucil :)
Macbook Pro 13" Retina
kudlajz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 3. 2016 11:11

Což mi nedá spát, protože PC trpěl 48h StressTestem GPU a CPU.

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod omualo 1. 3. 2016 12:04

Což mi nedá spát, protože PC trpěl 48h StressTestem GPU a CPU.

U grafik je to osemetnejsi, proste se najde souhra instrukci, kde to bude blbnou, zvlast kdyz je to ladeny k max vykonu. Navic prepisy pameti tam budou jine nez v klasicke ram - vetsi moznost ovlivneni vedlejsi bunky. A bude hur = dan za nizsi vyrobni procesy.
U CPU jsou instrukce lepe zdokumentovany, tak na nej jsou kvalitnejsi testy stability, ale kdyz se v navrhu objevi drobna chybicka ... Skylake s AVX2.

Jinak NADHERNA prace, to chce talent a par let cviku.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 3. 2016 12:16

Děkuji.

No fakt mi to vrtá už dlouho hlavou. Protože tohle se mi ještě nestalo a je to škrlaloup na mé pověsti :)

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod soap mactravish 1. 3. 2016 21:09

Stane sa. Ja som mal i5 2500K ktorá bola @ 4,6GHz a pri WOT mi vyhodilo raz za mesiac Bluescreen, inde všade rock stable. Neriešil som. Nejaká neočakávaná výnimka v jednom, jedinom SW nebol dôvod pre znižovanie.

Inak čo sa týka Slovenska, tak Stred a po dohode aj ostatné časti môžem vyriešiť aj ja, keby mal niekto záujem po SS pošlem referencie a vzorky práce :)
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 1. 3. 2016 22:16

Taky jsem měl "100%" stabilní i5 Haswell na 4,6Ghz. Pouze v jedné jediné hře a ještě pouze v jedné mapě a plném počtu hráčů na serveru to nezvládalo.

Ale 4,4Ghz je hodně málo.
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satikcz 2. 3. 2016 12:33

Mam pocit, ze Furmark u Maxwellu neni uplne idealni k testovani teplot a stability, pze s moji GTX 980Ti mam na grafice napr. ve hre Rocket League o 5-10°C vic nez ve Furmarku.
I kdyz k Furmarku pustim OCCT na CPU zatez, tak ta teplota uz skoro nestoupa, takze zatizenim procesoru ve hre to nejspis nebude.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), MSI GTX 1080Ti Gaming, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, Samsung EVO 840 500 GB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 2. 3. 2016 19:06

Na testování stability herního PC jsou kupodivu nejlepší hry. Stačí ARMA 3 nebo Battlefield 4 při plných serverech a hned je vidět, kde je problém.
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satikcz 2. 3. 2016 21:28

Tam tezko zaridis, aby byl nekolik hodin plny server, kdyz potrebujes nekolik hodin mit spustenou zatez :)
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), MSI GTX 1080Ti Gaming, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, Samsung EVO 840 500 GB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior

Odeslat příspěvekod michalsons4 24. 3. 2016 15:09

Zdravim všechny,

rád bych se také připojil s poděkováním Pythonovi za pomoc s výběrem, sestavením a přetaktováním mojí nové PC sestavy, jsem maximálně spokojen.

Sestava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... MM082NNA01

Jinak sestava je podle mého názoru velmi tichá, vše velmi dobře odladěno, za mě naprostá spokojenost.

Velmi ochotně a rychle odpovídal na všechny mé dotazy, v průběhu realizace nenastal jediný problém, vše proběhlo hladce.
Cable management je proveden na výbornou, ostatně jako u všech jeho sestav.

Hotovou a otestovanou (48h v plné zátěži) sestavu přivezl, ukázal veškeré nastavení a zodpověděl všechny následné dotazy. Po celou dobu byl velice příjemný, ani náznak toho, že bych ho obtěžoval svými hloupými dotazy :)

Foto nemám, ale Python na požádání určité rád pošle, ale vzhledem k sestavě není moc co ukazovat.

Za mě tedy absolutní spokojenost a s klidným svědomím mohu doporučit jeho služby. Až bude aktuální další PC (upgrade), tak se něj opět obrátím. :)
michalsons4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrset 8. 4. 2016 11:02

Také se chci přidat ke spokojeným uživatelům PC od Pythona.

Stavěl se výkonný i7 stroj s důrazem na tichý chod.
Vycházelo se ze specifikace probírané zde:
Kód: Vybrat vše
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?
f=932&t=1247610&p=11091896#p11091896
kde jsem se nakonec přiklonil k výkonnějšímu řešení.

Dal jsem na zdejší reference a s přístupem Pythona jsem byl maximálně spokojen. Jirka průběžně komunikuje a dokáže dobře poradit už se samotným výběrem součástí. Výsledek splňuje to, co jsem očekával – je to rychlé a velmi tiché. Jirka PC sestavil, zahořel a přivezl (a to jsem z Prahy).

A co musím ocenit nejvíc. Přestože byl PC zahořen, po pár dnech dalšího provozu se začaly vytvářet artefakty na obrazovce způsobené špatnou pamětí v grafice. Jirka se o vše postaral a od dodavatele vyřídil novou grafiku, kterou mi vyměnil. Prostě naprosto perfektní servis.

Jednoznačně mohu Pythona doporučit. Za mě maximální spokojenost.
Petr
Naposledy upravil milsimr dne 8. 4. 2016 11:22, celkově upraveno 1
Důvod: Nefunkční URL
petrset
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 14. 6. 2016 02:12

Přidám se k poděkování, Python poradil, postavil, přechladičoval, odladil ... dobrá práce :-] Pár drobností ze stavby jsme zdárně odstranili, rozumí tomu.

Šlo o skylake, 980 s accelerem, semi-uln.
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod slavek_rysavy 17. 6. 2016 17:19

Připojuji se k poděkování Pythonovi.
Na můj nestandardní požadavek ohledně přestavby PC z platformy AMD na Intel (http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=932&t=1250016) bleskově reagoval s návrhem konfigurace, následně jsme se rychle dohodli na sestavení. Velice oceňuji jeho flexibilitu -- neměl problém s žádným mým výmyslem ohledně logistiky, která se několikrát v průběhu zakázky měnila. Navzdory těmto komplikacím všechno proběhlo velmi hladce a teď už si rodiče užívají upgradovaný počítač k plné spokojenosti.

Pokud uvažujete o sestavení PC odborníkem z fóra, Pythona můžu rozhodně doporučit. Díky!
slavek_rysavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fugassssssss 1. 7. 2016 20:43

Další nenápadný kolemjdoucí se přidává k davu a děkuje panu Pythonovi.p za sestavení PC.

Sestava - https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 10012MZB01

+ zdroj - https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Ten, kdo si neví ohledně PC rady, a nechce si kupovat již poskládanej PC z ElectroWorldu, rozhodně neprohloupí, když si nechá složit počítač u Pythona. Na zadané požadavky mi sestavu navrhl, poskládal a dovezl. Jak už bylo řečeno, ochotně vysvětlí a zodpoví všechny dotazy. Komunikace bezproblémová. Vše v horizontu jednoho týdne.

Pro mě asi nejtěžší věc byla objednat díly v hodnotě 30k k cizímu člověku, avšak ukázalo se, že Pythonovi můžete věřit na 100 % (má srdce na pravém místě a nikoho by neošmelil :-) )

Takže ještě jednou, díky mnohokrát za sestavení PC! ;-)
Fugassssssss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stealthsvk 14. 9. 2016 09:23

Dobry den,
rad by som sa pripojil s podakovanim Pythonovi za stavbu, taktovanie a odladenie PC.

Zostava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... 7S012Z3L01

Foto po zostaveni:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Komunikacia prebehla bezproblemovo, na vsetky otazky som dostal rychlo odpoved.
Hlucnost a vykon prekoanal moj ocakavania.
Zostavene a otestovane PC doviezol a ukazal vsetky nastavenia.

Mozem len doporucit a ked do buducna budem potrebovat upgrade urcite sa na neho zas obratim.
stealthsvk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Srnečka 20. 12. 2016 15:06

Dobrý den,

tímto bych se chtěl připojit k řadě spokojených zákazníků pana Pythona.p alias Jirky a poděkovat mu za skvěle odvedenou práci.

Vzhledem k pozitivním referencím jsem se rozhodl na Jirku obrátit se stavbou PC, které mělo nahradit umírající multimediální notebook. Původně jsem měl představu o i3 a gtx 1050, nakonec jsem se rozhodl připlatit a rozhodně nelituji.

Sestava byla následující
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... IS013EWZ01

+ SSD KC400 256GB které jsem měl už doma

Jirku jsem ve večerních hodinách kontaktoval zde na fóru soukromou zprávou, následující den dopoledne jsem měl odpověď. Na všem jsme se domluvili, Jirka mi ochotně odpověděl na všechny moje dotazy (a že jich bylo) a já jsem PC objednal, zaplatil a poslal k Jirkovi.

Bohužel, dva větráky přišly ulomené ze své osy. Jirka vše sám zařídil, vyměnil u prodejce, namontoval.

Za pár dní bylo hotovo. Jirka PC přivezl až ke mně domů, vynesl do patra, vybalil, zapojil SSD, které jsem měl u sebe, zprovoznil a ukázal vše potřebné. Cable management byl bezchybný, ventilátory nastavené, záloha windows provedená. Paráda. Pokecali jsme, dali bábovku, rozloučili a jel domů.

S Jirkou jsme následně na dálku poladili pár softwarových detailů (takty grafiky, aktualizace windows) a vše šlape jako hodinky.

PC je při běžné zátěži prakticky neslyšné. Při hraní Witchera III na high/ultra detaily by byl v tiché místnosti slyšet šum ventilátorů. Jenže když hrajete, posloucháte zvuk hry (ať už z repráků, nebo ve sluchátkách) a ten ventilátory hravě přehluší.

Celkově jsem velmi spokojen s PC (vypadá nádherně, pracuje skvěle) i s Jirkovým profesionálním přístupem. Pokud si budete chtít nechat postavit PC, obraťte se na Pythona.p, rozhodně doporučuji :-)
Srnečka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 15:31

Děkuji, jen přidám foto výsledné PC Sestavy :)

Obrázek

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 16:16

3GB na občasné hraní stačí :) a 6GB je přestřelená cenově.

Je mi jasný že bys tam rád viděl RX, ale né každej ji chce.

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod plesgo 20. 12. 2016 16:41

Ta stodola na te fotce :D Jinak pekny. S kartou bych se priklonil k BLIzZardovi.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 16:58

Tak fotil jsem to na "chalupě"... tak proč nevyužít exteriér :D

Jinak je potřeba brát v potaz cenu v okamžiku nákupu a taky využití, je to PC na občasné hry a hlavně Witchera a ten jede bez problémů.

Nechme si prosím debaty AMD vs. NV a 3GB vs. 4GB do jiného vlákna, děkuji :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 12. 2016 17:13

Pěkná práce, Pythone, a tazatel se oproti původnímu návrhu dost plácl přes kapsu:-) To zátiší je takový romantický :-D
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasar 20. 12. 2016 17:25

Pěkné, ale velmi "stísněný" prostor mezi zdrojem a grafickou kartou.

@Dočkaláček Klasická chyba, ve skutečnosti velmi depresivní místo, ve kterém si představím partnerku, našeho syna (na tomto světě celých 7 dní) a nekonečnost manuální práce, která nás ještě čeká. Podobnou ratejnu, nebo-li grunt postavený v 17 století byla moje osobní výhra v pozůstalostním řízení. Opravujeme a sypeme peníze, na tom není nic romantického a snad jednou z toho bude vysněná chalupa s kachlovými kamny, malovaným porcelánem, muškáty a neustálým hádáním se s památkáři. Zbourat to nejde a přestavět také ne, protože by narušila nádech lokality. Třeba mlátičku na obiloviny z roku 1874 asi neupotřebíme. Prorezlá a prožraná červotočem. Lépe na tom nebyl ani žebřiňák, nad kterým jsem strávil dva víkendy napícháváním roztoku proti červotočům, protože by bylo hezké míti žebřiňák plný květin hned u vchodu. Smekám před každým bojovníkem, který vede svou vnitřní válku s romantickou představou na bojišti jménem ratejna.
Sasar
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 12. 2016 17:37

Ale Python je tam snad (třeba?) spokojenej. Tak to střel, to by taky bylo řešení. Teď je to otravný, jsou s tím starosti, ale pokud to jednou dáš do kupy, myslím, že na relax a oddych od civilizace to bude dobrý a budeš se tam vracet rád.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 17:51

Sasar to opět trefil dokonale :) mě se tam líbí, ale žena to tam miluje, takže není co řešit.

Jinak gratuluji k přírůstku.

Ohledně sestavy, ano více místa by tam mohlo být, ale maximum je 65C na GPU, při RPM ve skříni do 450. A nastavení aby se na GPU ventilátor točil stále, samozřejmě po konzultaci :) ono to podlahové topení taky dělá hluk...

Jo, je to jen přístřešek na vercajk. Jinak chalupa je část hospodářského stavení z konce 18. Stol. Naštěstí to není památkově chráněné.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Sasar 20. 12. 2016 18:15

To znamená, že renovuje vše, co bude v budoucnu překážet a chytat prach, třeba kolovrat. Létáš po střeše, půdě i stromech. Řežeš, piluješ, odnášíš ... a sleduješ, jak partnerka velí s rýčem v ruce a dumá nad rozmístěním nových záhonů, ve kterých pěstuje od růží po levandule. Večer se dostaví bolesti zad, ta moje by řádila s rýčem i v pokročilém těhotenství a ty jsi zralý ne ledování a tetanovku. To znám, brousil jsem po napíchání židle, které nesmějí ztratit nic z historického nádechu, ale sedět se na nich už nedá, protože červotoč s věkem nesdílejí stejný názor. Nejhorší jsou drobnosti, jako rozpraskaný 100 let starý keramický-hliněný pekáč na husu. Bouda se stejně musí uklidit, co kdyby se tam někdo přišel podívat.

Po téměř dvou milionech a čtyřech letech víkendové práce neprodám. 1. zimu bylo odemčeno, bohužel se nenašel tak blbej zloděj, který by mi ulehčil a vystěhoval harampádí.
Sasar
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 19:07

Tys měl u nás kameru? :)

Je to jak píšeš, ale co by jsme neudělali pro naše budovatelky lepších zítřků :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 12. 2016 19:17

Sice nemám babu a můj zdrav. stav je omezenej, ale souhlasím s tím, že ženský jsou významným motorem našeho bytí a snažení a život s nima většinou chutná líp. I když je mi jasný, že někdo, koho jeho stará 40 let komandovala a mlátila válečkem po hlavě, nemusí tento názor sdílet :-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 2. 2017 14:28

Poděkování PythonP za přestavbu PC.
Osazeno bylo výše uvedeno. A nyní jsem opravdu spokojen. BF 3 na high detaily bez problémů teplota core cca 55 °C, grafika cca 60 ° C. 2 hodiny renderování teploty na stejné hodnotě. A to za tichého chodu ventilátorů. Přiznám se, otáčky jsem se nedíval. Na požádání mohu doložit. Chod PC nádherně svižný.
Příkládám fotku rukopisu sestavení ve skříni... :-) ;-)

Takže ještě jednou velký dík PythonP... :-)

Odkaz -> viewtopic.php?f=932&t=1256184&p=11465076#p11465076

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Gumby 10. 4. 2017 21:12

Připojuji se k děkovačům.
Aby to tady nebylo jen výhradně kladné (to je vždycky podezřelé), zpočátku při domluvě se nám občas lehce ucpávaly komunikační kanály. Ale když došlo na práci, šlo již vše jak na drátkách. Přesně podle domluvy, s dovozem až na stůl a to vše za rozumnou cenu.
Počítač slouží, jen manželka si stěžovala, že je moc tichý. Moje žena totiž není jako jiné, když už je tady řeč o těch našich ženách. Ale zvykla si a příště již to bude jistě vyžadovat.
Pythone.p, děkuji.
Byl odstraněn podpis odporující plavidlům fóra.
Gumby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod raptorcz 11. 5. 2017 15:21

Touto formou bych chtěl ještě jednou poděkovat Pythonu.p za sestavení herního PC a zároveň napsat krátkou recenzi na spolupráci s touto osobou.

Předmětem naší spolupráce bylo sestavení herního LN počítače. Zprvu jsem Pythona.p kontaktoval, zdali by mi vůbec byl ochoten pomoci. Poté co jsem Pythonu.p představil komponenty s kterých bych chtěl PC složit jsem byl upozorněn na špatný výběr ventilátorů a jinak jsem dostal k objednání "zelenou".

Tomu samozřejmě předcházela řada mých dotazů na jednotlivé komponenty, kdy jsem se chtěl ujistit, zdali jsem vybral správně. Na všechny své dotazy jsem dostal odpovědi a zde bych rád vypíchl rychlost s jakou Python.p se mnou komunikoval. Díky nízké prodlevě v naší komunikaci jsem hned následující den komponenty objednal.

Zde se dostávám k dalšímu pozitivu Pythona.p a to k míře informovanosti, kterou mě zásoboval v době mezi zaplacením objednávky a osobním převzetím. Dostával jsem informace typu, že už byl kontaktován od PPL, že komponenty převzal, zkontroloval a jsou v pořádku, že se už pustil do sestavování, poté zaslal snímek sestaveného PC, informoval mě o tom na jaké hodnoty se mu podařilo kterou komponentu přetaktovat.....zkrátka mezi námi nebylo ticho a já jsem přesně věděl v jaké fázi se moje budoucí PC nachází.

Osobní převzetí proběhlo přesně podle předešlé domluvy. Python.p osobně dovezl PC až ke mě domů, kde mi bylo PC představeno prvně jako kus HW a pak také po jeho SW stránce.
HW část obnášela manipulaci s case, způsob jakým se dostat ke kdejaké komponentě v případě budoucího upgradu a údržbu. Resp. jak vytáhnout který prachový filtr. Samozřejmě mi bylo předvedeno jak co zapojil i s komentářem proč to tak zapojil. SW část obnášela předvedení výsledků taktování, krátkou "přednášku" o tom jak je PC regulované pomoci speedfanu resp., jak se chovají ventilátory a také několik pár minutových benchmarků, abych na vlastní oči viděl, že si PC drží "reklamované" takty atd. bez problémů.
V době této návštěvy byl zcela otevřený všem mým dotazům. Takže jsem o PC věděl vše podstatné i nepodstatné, zkrátka vše co mě zajímalo.

Za mě vám mohu milý čtenáři Pythona.p jedině doporučit.

+ rychlost komunikace
+ vstřícné odpovědi na všechny mé dotazy
+ průběžné informování o stavu mého budoucího PC
+ profesionální přístup a představení PC
+ Sympaťák a v pohodě týpek
raptorcz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 5. 2017 00:26

Děkuji za zpětnou vazbu :)

Seznam komponent:

MB: ASRock Z170 EXTREME4
CPU: i7-7700K
GPU: GTX 1080
RAM: 16GB DDR4 3000MHz
SSD: UV400 480GB
PSU: RM650x
CASE: Define R5
CPU FAN: Noctua NH-U12S
FANS: ARCTIC F14 Silent

+ jedna fotka ze stavby :)
salko_pc.jpg

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod malay 13. 5. 2017 10:07

Moc pěkná a čistá práce. Zvlášť když si člověk uvědomí, jak jsou ty kabely od zdroje u konektorů nepoddajné.
malay
Junior

Odeslat příspěvekod jjfb 13. 5. 2017 10:59

Musím říci, že řada Define se mi moc a moc líbí...
Hezká práce
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 5. 2017 21:15

Děkuji

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 12. 2017 15:54

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Jdonel 12. 2. 2018 08:31

Rád bych se podělil o zkušenosti se službami od Jirky - Python.p.
Potřeboval jsem sestavit pracovní PC, na kterém budu využívat především programy pro statické výpočty - SCIA Engineer, Dlubal a další potřebné - Autocad, Office atd. Tím, že SCIA využívá pouze jedno jádro procesoru bylo potřeba vybrat taktovatelný procesor a příslušenství.
Na Jirku jsem narazil už v minulosti tady na forum zive, kde mi doporučoval sestavy, které jsem si nakonec upravil a skládal sám. Tentokrát jsem se rozhodl využít jeho služeb, protože bylo potřeba taktovat a chtěl jsem mít doma při práci klid a nechtěl jsem poslouchat hučící větráky, tak jako jsem to měl u jiných sestav.
Jirka reagoval okamžitě, během dvou dnů jsme odladili sestavu, která by mi vyhovovala.
Následně jsem to objednal a nechal poslat Jirkovi domů, kde to poskládal, nainstaloval všechno na čem jsme se domluvili, nataktoval procesor, grafiku, všechno odladil, udělal zátěžové testy atd. Následně jsme se domluvili na předání, kdy mi to dovezl až domů (2h cesty) a všechno mi ukázal, vysvětlil. Zjistili jsme, že doma nemám správný kabel k monitoru, tak ochotně sám zajel do obchodu (15km) a přivezl potřebný kabel.
Když jsem měl jakýkoliv problém, tak mi vždy se vším pomohl, dokud jsme to neodladili k dokonalosti.
Ani jsem nedoufal, že se ještě někdo takový šikovný, ochotný a levný najde.

Doporučuji každému - rozhodně nebudete litovat.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... IS013YGK01
https://www.imgup.cz/images/2018/02/12/ ... 7709_o.jpg
Jdonel
Kolemjdoucí