PC na kancelář a méně náročné hry, 10-15k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod motley 12. 3. 2016 08:56

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: stačí standardní řešení

UCEL PORIZENI SESTAVY: Internet, Office. Co se týče her, mám konzoli, ale baví mně Starcraft II a ten si na současným notebooku moc nezahraju. Takže bych byl rád, kdyby to zvládalo Starcraft II v 1920x1200 na max. detaily včetně multiplayeru. Ještě bych si na tom teda občas zahrál Diablo III, ale předpokládám, že ten Starcraft je náročnější...

FINANCNI LIMIT: 10-15 tis. bude stačit ?

OPERACNI SYSTEM: Win10 (mám)

SESTAVITE SI PC SAMI: ano

BUDETE TAKTOVAT: Když to bude dávat smysl...

MONITOR: Používat budu monitor 1920x1200

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: Pouze skříň, vše ostatní už mám (notebook používám jako PC).

Moc nevím jak to pojmout - jestli slabší CPU a slabší grafiku, nebo výkonné CPU, spoléhat na IGP (Skylake ?) a ponechat si možnost dokoupení GK pro případ, že bych se rozhodl hrát i náročnější hry (proto ten 500W zdroj)...

Trochu jsem procházel forum a něco na základě toho naklikal na CZC: http://www.czc.cz/131631,152569,101084, ... 67154/kody

Skříň zatím nemám vybranou a ta GTX 970 může být ignorována...
motley
Junior

Odeslat příspěvekod davido1 12. 3. 2016 09:30

Být tebou tak přejdu na ddr4( paměti, deska), čip bych koupil intel 6 generace(skylake) a dávat za grafiku 10 tisíc je zbytečný, a rozhodně si kup SSD disk, bez toho bych počítač nekupoval, dále za bednu dej max. tísícovku, zbytečný dávat víc. Za 15 sestavíš dobrej počítač (bez monitoru)

-- 12. 3. 2016 10:39 --

http://www.czc.cz/178805,155903,178263, ... 74056/kody
takhle nějak bych to viděl, sice je to za 19000, ale když to koupíš v různých obchodech kde to maj levněji tak to bude tak za 18000. Vybral jsem lepší věc jen ukázku
davido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2016 09:41

15.705,- Kc

Kvalitni, na uvedene ukoly dostatecne vykonne, neprilis hlucne. IGP Ti Starcraft nerozjede tak jak si prejes. Sice je to relativne nenarocna hra, ale pokud nechces slideshow pri pohybu vice jednotek, nechces IGP. Zaroven k vyjmenovynam cinnostem nepotrebujes 4C CPU, i3 + 950 pro Tebe odvedou mnohem lepsi sluzbu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davido1 12. 3. 2016 10:22

Myslím, že je zbytečný zůstavat u haswellu, když je tu nová generace procesorů skylake. A to stejný platí u DDR4, SSD přes M.2 ne přes kabel, jednak to zabírá minumum místa a nemusí tam být další kabel co by jen zavazel, a je to rozhodně rychlejší. Nekupovat zastaralejší komponenty, do budoucna je určitě lepší mít novější generace těchto věcí, ceny šli dost dolů a ještě nejspíš půjdou.
davido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2016 10:32

Ja myslim, ze je zbytecne zaplevelovat diskuzi zbytecnymi vykriky do tmy. Pokud jsi schopny podeprit sva slova konkretnim navrhem sestavy, smele do toho. Pokud nikoliv, potom se podobnych komentaru radeji prosim zdrz.

Argumenty typu "zabira to minimum mista" jsou opravdu ... jak to jenom rict.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davido1 12. 3. 2016 10:58

Asi ho mám doma, takže mluvím z vlastní zkušenosti a jsem s ním spokojen, je tam rychlejší přístupová doba, tady v CHIPU o tom mluvili https://tracker.cztorrent.net/torrent/c ... -cz/341601 nebo si to stačí vyhledat googlem, myslím že M.2 je do budoucna určitě lepší sice hodně nadávají na poruchovost, ale třeba u Intelu dávaj na tyto disky záruku 5 let. Je to jen můj názor, ale konec klasických SSD přes kabel se blíží. A byla to jen rada, ale všeználek jako ty musí mít určitě pravdu. A kdyby ses podíval tak jsem tam už návrh sestavy dal. A to, že to zabíra míň to jsem myslel jako další plus těchto disků. A prosím nechovej se tak arogantně

-- 12. 3. 2016 12:01 --

KineCZek píše:Ja myslim, ze je zbytecne zaplevelovat diskuzi zbytecnymi vykriky do tmy. Pokud jsi schopny podeprit sva slova konkretnim navrhem sestavy, smele do toho. Pokud nikoliv, potom se podobnych komentaru radeji prosim zdrz.

Argumenty typu "zabira to minimum mista" jsou opravdu ... jak to jenom rict.

Snažím se jen poradit, ale nechápu proč někomu radíš, aby kupoval zastaralejší věci než novější, když se to cenama až tak neliší. To je jako by sis koupil starší model auta, i když novější model by stál stejně.
davido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2016 11:29

Na zaklade zkusenosti s jednim kusem. Hm. Asi neco delam vazne spatne.

//Navrhu jsem si (nastesti) nevsimnul, protoze jsi jej pridal az dodatecnym postem z nejz system udelal edit (odtud casova znacka) ve chvili, kdy jsem jiz vlastni sestavu navrhoval. Ale abys nerekl, ze k tomu nic nereknu, tak:

Zdroj je naprosta katastrofa, skrin je katastrofa, chladic horsi katastrofa nez box dodavany intelem k CPU a HDD nemas v navrhu vubec. No a shodu s pozadavky tazatele jiz kazdy ctenar, ktery bude umet cist i pocitat, zhodnoti asi sam.

Plyne z toho pouceni, ze by ses mel jit venovat spise necemu, v cem jsi doopravdy dobry. Navrhy pocitacovych sestav to, jak jsi jiz mel moznost ukazat, bohuzel nejsou. Nic osobniho v tom prosim nehledej, nijak osobne to nemyslim.

OT:
To mas jako bys odpovidal na dotaz typu "shanim do 300.000,- Kc auto pro manzelku" slovy: "Kup ji Q7, protoze je nova, uzasna a bude se ji libit." :hm
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davido1 12. 3. 2016 11:40

to byl jen příklad jak by to mohlo vypadat, něco jsem tam naházel. A co přesně je špatný na zdroji a chladiči? když říkáš, že je to tak špatně. A tím autem jsem myslel, jako kdybys koupil Fabii 1, když by v tom roce už byla v prodeji Fabia 2 za stejnou nebo podobnou cenu, ale to je asi nad tvé síly to pochopit.
A není nic jednoduššího než si to vyhledat sám na googlu a zhodnotit, jestli je to přínos nebo ne. Možná ti prošlo rukama víc počítaču než mě, ale myslel jsem,
že cílem všech možných diskuzí je podělit se o svou zkušenost a poradit.
davido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2016 11:51

Podotykam vyssi rady tehoz vyrobce. Tzn dle vyrobce "kvalitnejsi" modely:

http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... cu?start=9

http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... he?start=9

http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... c?start=12

Objektivni zaver at si udela laskavy ctenar sam. A jen tak mimochodem, 20tisic (po zapocteni HDD a chlazeni by to bylo 22 az 23) neni ani 10, ani 15.

Ony jsou situace, kdy se vyplati vzit SkyLake. Od i5 -k vyse, tzn od nejakych 30tisic. V nizsich cenovych hladinach se to proste a jednoduse nevyplati, protoze prinos po strance vykonu ani provoznich vlastnosti budto vubec neni, a nebo nevyvazi navyseni ceny.

Argumentovat generacemi automobilu je zcestne, CPU neni automobil. U aut je rozdil ve vybave, v motorech i v rozmerech, coz vse hraje roli. U procesoru je to jinak.

A uz toho, prosim, nechme. Prinos takovehoto hastereni je pro tazatele nulovy a diskuze se zbytecne zapleveluje.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davido1 12. 3. 2016 12:10

Dobře ta cena není odpovídající, ale když se podíváš na jeho návrh tak tam nedodržuje ten strop, a nad grafikou uvažuje, že by mu prozatím stačila ta integrovaná, HDD tam vůbec nemá. Takže po odečetení grafiky ten strop bude do 15 i s HDD. A jen bych rád věděl ty se tomuhle věnuješ profesně?
davido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojzak02 12. 3. 2016 12:54

Když už se tu diskuze prodírá tímto podivným směrem, tak se přidávám se svým příspěvkem.
Tohle je podle mě nejlepší univerzální sestava od Kina v ceně do 25K, s nejlepším poměrem cena výkon. (z vedlejšího vlákna)
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... CY01367U01

Je každýho věc, aby se nad tím zamyslel, ale pokud kupuješ stroj, který má mít dostatečnou rezervu na minimálně 3 až 4 roky provozu, tak tohle je podle mě unikátně vyvážená sestava. S jednoletým výhledem bych upgradnul na 16GB RAM.

Tahle sestava s přehledem zvládá kancelařinu, hry, střih videa z GoPro, editaci RAW... v ničem není zásadní brzdou.
lojzak02
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 12. 3. 2016 16:05

Díky za rady. Jinak v tom seznamu nebyl uvedenej disk, protože bych do toho PC použil SSD z notebooku, zapomněl jsem to uvést, pardon.

Je škoda, že to IGP v i5 neutáhne, doufal jsem, že by si mohlo poradit s tak starou hrou, radši bych býval vzal sestavu bez GK s tím, že bych ji eventuelně později dodal. Hádám, že i kdybych trochu stáhnul detaily, tak bych si nepomohl ?

Ještě bych měl dotaz ohledně chladiče CPU, sestavu bych bral v czc a tam nemají Spartan 3 LT HE1012. Místo toho bych vzal Fera 2 HE1224 nebo AC Freezer 7 Pro Rev. 2, co vy na to ?
motley
Junior

Odeslat příspěvekod davido1 12. 3. 2016 16:42

Být tebou tak chladič zatím neřeším, on ten dodávanej chladič od intelu za moc nestojí, ale já ho mám a žádný problémy s tí nemám, stačí koupit kvalitní pastu. Být tebou tak to odzkouším na tam co bude u toho čipu, pokud nebude vyhovovat tak pak dokoupit kvalitnější chladič. A grafiku pokud to máš jen na ten Starcraft, tak bych to tak nehrotil a nekupoval moc drahou, já taky nemám nějakou extra grafiku, já bych koupil něco takovýho http://www.czc.cz/sapphire-r7-250-512sp ... 27/produkt
davido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2016 17:06

Vezmi Spartan 2 LT.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 16. 3. 2016 18:44

Díky. Jinak zjistil jsem, že by se mi do takové poličky vedle stolu hezky vešla skříň Fractal Design Core 500, tak ještě uvažuji o mini itx řešení...

Můj návrh: http://www.czc.cz/179541,176259,131628, ... 07106/kody

Vím, že ta deska nemá výstup pro USB 3.0 na case, ale to nevadí, skříň by byla zády ke mně.

AC ventilátory jsou tam kvůli tomu, že by všechny tři měly jít propojit a pak stačí jeden konektor na desce, pořád to platí, že ?

Ještě ohledně grafiky, díval jsem se, že GTX 960 vychází cca o tisícovku dráž, tak jestli nevzít rovnou tu ? Nebo obráceně, pokud bych zůstal jen u Starcraftu, nestačila by třeba ta R7 250 ?
motley
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků