Herní bestie s rezervou do budoucna

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freedyspeed 25. 5. 2016 01:01

Zdravím,
budu obnovovat sestavu a rád bych radu.
Barevně označuju v čem se nemůžu rozhodnout a prioritně prosím o radu.

SSD, RAM a grafiku mám, nepočítám do ceny, zbytek mi vychází kolem 20 s DPH, což je OK, ale levná skříň, takže limit dávám třeba na 21.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... ME012LM101
POZOR: Při doporučení jiné desky prosím v potaz, že tuhle mám narozdíl od Alfy naceněnou za 3300,- s DPH, ostatní komponenty cca sedí k cenám dodavatele.

Prioritou je morální životnost (ta funkční ze zkušenosti takový problém není, klep, klep). I5 by už třeba za rok-dva nemusela stačit na plné detaily. Rád bych aby to v téhle sestavě vydrželo třeba zase alespoň 5 let.
Aby PC udržel dech, chci být připraven taktovat.
Nejvíc výkonu si vezmou hry, zkouším všechno možné, vč. těch hovadsky optimalizovaných early-access (ARK) her, žádné jiné využití se k takovému výkonu nepřiblíží, takže ani nezmiňuji.
Hraní aktuálně 1920x1080, zatím není 4K s cenou a parametry, aby mi to stálo za to, ale do budoucna s tím 100% počítám.

    Procesor: i7 6700K - protože jsme se dostali do bodu, kdy i7 na hry má smysl.
    + do budoucna aktuální socket a RAM, DDR4, NVME M2
    - i7 4790K má praktický výkon často vyšší než Skylake

    Chladič: Noctua NH-D15Uvažoval jsem o vodě, třeba X61 od NZXT, ale nevidím v tom moc efekt..

    Základní deska: MSI Z170 GAMING PRO Tady potřebuju poradit, zatím 100 lidí, 100 chutí. Někdo říká radši ASUS, protože MSI & QC, někdo říkáš radši MSI Z170 M5, ale tam vidím paradoxně jen nevýhodu v té problémové síťovce, extra porty co bych využil nemá, je dražší, ale do desek tolik nevidím, tak se rád nechám opravit.

    RAM: 2x 16GB DDR4 2666MHz CL15 HyperX Fury 2x 8GB Asi není moc co řešit, oproti 2166Mhz CL14 minimální rozdíl a 3000Mhz není znatelný rozdíl, ne?

    SSD: 480GB SSD HyperX Savage Raději takhle s větší kapacitou, případně časem upgrade za HyperX Predator, nebo RAID0, nebo obojí :mrgreen:

    Grafická karta:Do vydání nových karet stávající MSI GTX 980 4G, v srpnu asi výměna za novou.

    Skříň: Zalman R1/NZXT S340 se mi líbí nejvíc, ale možná je to k takovému PC prasárna, očividně toho ale moc nevidím, ještě jsem nestihl načíst recenze, má někdo zkušenost? Skvěle se mi osvědčila Fractal XL R2, takže pokud tyhle budou na prd, můžu jít i do ní, prostor mě neomezuje.

    Zdroj: Fortron HYPER M 700 Vím, dostanu za to tady strašné kapky, ale nejsem zvyklý utrácet za zdroje a tenhle (resp. nižší model S 600) jsem zatím dal do 3 herních sestav (i5,390X + i5,GTX980 + i7,265X) a 2 z nich už běží bez problémů, jedna je čerstvá. A pokud mě někdo nepřesvědčí, nebo neukážu nepříliš dražší zdroj, asi se mi nebude moc chtít dávat 4-5 tisíc za CM nebo Seasonic..
Prosím o doporučení přidavných ventilátorů, pokud nejsou ve skříni.
DVD mechanika nebude.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 5. 2016 07:09

22 074,- Kč není ještě přes čáru?

Deska je v této cenové top co ti může nabídnout.. napájecí kaskáda je na tom líp než na tebou vybrané desce a to je jeden z hlavních věcí co by tě měla zajímat.

Skříň jsem volil tu FD XL R2, protože jesi s tím nemáš problém tak jako základ je fakt super.

Zdroj RM650x ... máš k nim skepsi, ale kvalita tam fakt dobrá a cenově to není až takovej boom..

procesor sem nechal dle tvé volby, ale jelikož pochybuju, že máš vyměněné chlazení na grafice, tak mě přijde zbytečné cpát tam noctuu.. takže sem vyměnil chladič a dodal ventilátory do skříně.. aby PC aspoň když nebudeš hrát hry mohlo být tiché..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 25. 5. 2016 08:32

Děkuju za doporučení, mám tam problém s tím zdrojem, protože chtě nechtě ho neseženu, nemám na Corsair dodavatele. U Seasonicu je to trochu lepší, ale vím že některé modely jsou taky jen někde.
Ale pokud teda, byl by vhodnou alternativou třeba tenhle model od Seasonicu, který mám u dodavatele?
https://www.tsbohemia.cz/seasonic-g-650 ... 51042.html

O ventilátorech předinstalovaných v té skříni asi víš, takže předpokládám že tyhle budou proste lepší.
Chladič OK, můžu akorát poprosit o vysvětlení, kde je rozdíl oproti Arcticu 13ce?

Deska vypadá v pohodě. Jen bych měl dotaz, jestli je ASUS MAXIMUS VIII RANGER srovnatelná, nebo horší, protože jak postupně piplám sestavu, dostávám se procesorem, chladičem, skříní a podobně čím dál tím blíž k sestavě, kterou už jednu postavenou (a nevyužitou na plno) mám a pokud bych měl stavět něco tak podobného, tak už si ji radši vezmu a na firmu dám něco slabšího.
Mám postavené tohle:Obrázek
Postavené ve Fractal XL R2 skříni zatím bez vyměněných ventilátorů - jede na integrované GK a většinu času si zívá.
Bylo by to adekvátní, nebo je ta deska horší?
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 5. 2016 08:43

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 25. 5. 2016 08:47

Napsal jsem to v předchozím příspěvku, že ano.
Chystám se ale měnit i doma, stačí číst..

To jako vypadám jako šulin co sem chodí pro rady na něco, co nezrealizuje, nebo máš problém s tím že jsou to drahé sestavy?
Ve všem se rozhoduju déle než bych chtěl, protože si chci být volbou jistý, vždycky jsem to ale realizoval. Ať už tu grafiku, ten minulý pc, nebo laptop... k té grafice jsem nakonec i nahrával fotku až přišla, abych zase nebyl za vola :roll:
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 5. 2016 09:07

mno pokud to máš takhle, asi bych vzal tu sestavu z práce a koupil tam něco "adekvátního"... jakože.. co se desky týče, myslím si, že ten asrock je pořád lepší.. ale zase proč kupovat znova všechno, když vlastně takovou sestavu v podstatě máš..

za mě bych vzal to co je v práci domů, doplnil o tu grafiku a do práce koupil teda něco jiného..

BTW ventilátory ve skříni doporučuji nahradit, proto ten návrh byl tak jak byl.. ono když bys i7 přetočil a měl tam tu grafiku tak už tam nějaké teplo vznikat bude.. ne jako v práci kde si to jede na pár % jen procesor..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 25. 5. 2016 09:18

OK, ty ventilátory tam hodím.
Hlavně v práci to mám ve velké místnosti, dostatek prostoru okolo...
Doma to mám v takové blbé malé místnosti a PC kolem sebe sice prostor pro airflow nějaký má, ale žádná hitparáda. V zimě mi to sice krásně místnost vytápí, ale teď v létě.. takže musím mrknout na to, jestli tady na firmě ta i7 potřeba bude nebo ne - tu i7 jsem tady dával na věci, které stejně během dne aktuálně nestíhám a dělám na nich doma, takže by to bylo doma logičtější - taky se mi tady za to tehdy tady na foru vysmáli, že je overkill rvát takovou sestavu tam, kde většinou dělám jen na Teamvieweru. Hold jsem doufal, že bude víc času i na střih videa (firemního) a virtualizace.

A na firmu koupím nějakou hotovku, Lynx má teď pc tak dotované, že už se kolikrát ani nevyplatí skládat.

Děkuji ti! :-)
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 28. 5. 2016 19:02

Tak se mi stala hodně vtipná věc.
Přesunul jsem se na tu sestavu o které jsem psal..
a jak tak plánuji co dál s tím chlazením, mmj. mě pořád překvapuje že se o XL R2 píše jako o odhlučněné skříni, když není. Pak jsme náhodou narazil na XL R2 na fotce a zjistil jsem, že mám úplně jinou skříň, přestože jsem ji jako XL R2 dle recenzí objednával. Blbý je že už ji mám 3 měsíce a přeskládávat se mi to moc nechce, pokud by to nebylo nutné.

Dle všeho mám ARC XL R2, ať už je to cokoliv, XL R2 to není, ale se skříní jinak problémy nemám a jsem spokojený, tak se chci poradit, jestli ji při nějakých úpravách (ventilátory už objednané, tak ještě AKASA PAX?) nechat, jestli je vhodná na to, aby utáhla takovou sestavu i při taktování.

Jinak aktuálně řeším nefunkční XMP, protože ať dělám s VCCIO cokoliv, paměti mi stabilně jedou maximálně na 2666Mhz CL14, přestože mám Kingston Hyperx Fury 3000Mhz CL15 16GB set a na cestě další stejné, znatelně dražší oproti 2133/2666MHz. Možná bude problém v té Maximusce, nebo nedostatečnému chlazení :-( . Procesor zatím jede na 4.6, ještě nemám nové ventilátory, tak jsem nechtěl moc experimentovat. A s touhle debatou už bych měl asi případně pokračovat v jiném tématu, že?

Zatím ale teploty v pořádku, ještě to musím pořádně otestovat. A hodně se mi líbí věci od NZXT, třeba to vodní chlazení, LED controller Hue+, apod.
Možná časem nějaké jejich blbinky pořídím.
Obrázek
Obrázek
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 5. 2016 21:17

Než PAX, tak to chce nexus damptek + akustickou vlnku a jsi za cca stejný peníz + o hodně víc práce na mnohem lepším odlhučnění.

Tá pohádka o tom ARC je dobrá. Má to 2 řešení.

1. Jsi blb co objednal špatnou skříň.
2. Objednal dobrou skříň, ale dodali ti špatnou a ty jsi s tím nic nedělal/neděláš/neuděláš. Takže jsi blb.

Tak jako tak mi to teda moc vtipný nepřijde.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 29. 5. 2016 00:48

Pravda je někde mezi.. že to je špatná skříň jsem nezjistil, protože u recenzí jsem zrovna obrázky moc neprocházel a u produktu seděl obrázek k dodané, ale název k vybrané z recenzí.
Že existuje nějaký XL R2 (ARC) jiný než XL R2 jsem nevěděl a doteď si myslím že neexistuje, ale jde o špatný popis..
To možná značí i to, že produkt už je neaktuální, ale nalistovaná je XL R2 která sedí k opravdové XL R2.
Obrázek
ten Nexus Damptek neseženu ani u svého, ani asi už u žádného dodavatele.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 5. 2016 09:52

Existuje FD Arc XL a FD Define XL (R2 v oficiálním označení ani u jednoho z modelů výrobce nemá).

Splést si je síla, protože Define XL má plnou bočnici s tlumící hmotou nalepenou na vnitřní straně, kdežto Arc XL okno.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 5. 2016 11:02

Platí to, co napsal Python. A jak to tak čtu, sedí akorát bod č. 1. K FD XL R2 je tu hafo fotek, pokud sis to neprošel ... nutné už bylo řečeno. Imo megafail.

r34ktor: Pokud jsem pochopil blbě - ignoruj; pokud dobře, tak jsi hledal jen v discontinued produktech. Define XL R2 je jinak oficiální název produktu http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 5. 2016 11:28

milsimr píše:Pokud jsem pochopil blbě - ignoruj; pokud dobře, tak jsi hledal jen v discontinued produktech. Define XL R2 je jinak oficiální název produktu http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series

Máš pravdu, koukal jsem jen na discontinued produkty. :eh
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 5. 2016 11:46

nebo něco takového: http://www.soundproofcow.com/product/vi ... erial-pad/ (low cost varianta je zátěžový koberec, s gumovým podkladem.)

Měl jsem zdroj na ještě lepší, ale nemůžu si vzpomenout jak se to jmenuje....

Tu pohádku o tom že to nejde si nech na koledu. Buď chci tiché PC a musím se snažit a hledat způsoby a nebo nechci a hledám důvody proč to nejde.

Ve zkratce potřebuješ něco tuhého a těžkého jako základ a potom lehkou vlnku. Akustické vlnky -> sinus -> jehlany / Bauhaus. 1m2 za cca 200kč.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků