Vyrovnání sestavy co nejlevněji

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Falhar 12. 7. 2016 05:55

Brácha si před nedávnem koupil do starého PC novou grafiku a pak zjistil, že nepracuje na plný výkon a že to brzdí CPU. Chtěl by teda nějak nejlevněji "vyrovnat" výkon tak aby grafika jela na max. Použití primárně na hry s tím, že nevadí když něco pojede na nejnižší detaily.

Sestava:
MB: Gigabyte eg45m-ds2h
CPU: Intel Core I2 Quad 2,33Ghz
RAM: 4x2GB DDR2 (nevim přesně typy)
GK: GV-N450OC-1GI
Zdroj : Nějaký 650W od FPS (taky nevím přesně)

Hlavním problémem je prý CPU které v nějakém testu jede na 100% kdežto grafika jen na 70%. Takže nevím jestli jde sehnat někaký trošku lepší CPU nebo jestli je nutné vyměnit MB+CPU+RAM.

A taky, za kolik by vyměněné komponenty šly prodat, nejspíš v bazaru/aukru.
Falhar
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 7. 2016 06:19

1) Prehistorický hw, technicky z minulého tisíciletí.
2) Slaboučký konzumní (neherní) VGA, pro moderní grafické hry nepoužitelný.
Typický OOO:
Falhar píše: že to brzdí CPU

CPU není vybaven žádnou brzdou.
Co s tím?
1) Stávající hw sestavu nabídnout v Akru od korunky (fakticky za víc nestojí) a vychválit.
Výslednou cenu zásadně ovlivňuje marketing.
2) Prostudovat herní DS:
viewtopic.php?f=932&t=1131316
3) Vybrat vhodnou sestavu.
4) Pořídit.

Btw:
další omyl:
Falhar píše: nejlevněji

herní dělo nekoupíš.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timmy12 12. 7. 2016 06:23

"Nová" grafika nestála ani 1000,- a koupil ji kvůli hezkým větráčkům že?

Je to na výměnu celé.
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Falhar 12. 7. 2016 07:32

Díky za názory. Jsem věci moc nekontroloval a nenapadlo mě že je to tak špatné.

Vezmu to jinak. Jaká je "výhodnost" upgradu MB+CPU+RAM s tím, že zbytek zůstane a upgradne se nějkdy jindy? Řekněme cenově kolem 6000Kč?
Falhar
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 12. 7. 2016 08:21

Pokud by šel CPU přetaktovat tak to s kartou řady nvidia GTX nebo radeon rx ještě sloužit bude. Když jsem do podobné ale oc sestavy dal novou kartu brzdila mne jen a pouze RAM (3gb). Bratr má osm takže by to běhat mohlo jen nemáte li upgradujte na 64bit os. Mně na té sestavě šel i zaklínač ale narážel na limit ram;pěkně běhalo i asseto corsa etc. Takže rada -zjistit jde li taktovat cpu (3.6ghz);koupit novou grafiku (radeon rx 480 je ted hit;já měl gtx960 ale ta se nevyplatí) a otestovat. Rx480 ale stojí 7.5-8000czk. (Nektery sopy za priplatek umoznuji vraceni do dvou mesicu;dobra vec.) Ale nepujde li cpu taktovat nema cela tahle anabase vyznam.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 7. 2016 08:39

Sestavu bych nechal dožít, jak je. Rozumný upgrade = komplet nové PC.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Falhar ml. 12. 7. 2016 16:42

Jen abych objasnil situaci, ano grafiku byla kupovana jako starsi pred cca 1,5 rokem, ne nevybiral jsem kvuli vetrackum ale jako lajk podle starsich recenzi na internetu(ktere byli kladne), predtim jsem mel grafiku od MSI ktera nezvladala ani SpinTires na low takze prechod na 450 byl pro me obrovsky skok, a samozrejme nepatrim mezi nejbohatsi tak necekam ze budu hrat noveho zaklinace na ultra. Dekuji vsem za odpovedi, tak trosku jsem cekal ze ohlasy budou podobne jelikoz jsem do patice procesoru uz nic lepsiho nesehnal. Omlouvam se za psani bez interpunkce a s obcasnou chybou. :-)
Falhar ml.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 12. 7. 2016 19:54

750ti za 2000 z bazose, v záruce a s originální fakturou ? K tomu SSD a počítač ještě dlouho vydrží. Jestli je to ale dobře, není jisté. Uživatel tipuji vcelku rychle :D přeroste strop co z toho lze dostat, ale pro HW to už prostě bude konečná. Tak jestli raději zatím nezatnout zuby a spořit ...
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod BobTheBuilder 12. 7. 2016 20:25

Když měnit, tak jedině celek CPU+MB+RAM.
CPU to chce i5, to samotné je skoro 6 tisíc (vidím i5-6500 za 5700). MB, když slušně ale levně (třeba Asus Z170M-plus - umí i m.2 pcie), tak něco málo přes 2 a k tomu RAM. To půjde přes 10 tisíc.
Ale utratit mnohem víc lze snadno, třeba NVMe disk je moc pěkná a rychlá věc (a taky drahá). Ale na to je už ta deska nachystaná, takže lze časem udělat upgrade, až ceny trochu NVMe klesnou.
Takže šetřit.
BobTheBuilder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Falhar ml. 13. 7. 2016 14:00

Jedna odpoved mi pripada nejrozumnejsi a to dokoupit ssd disk na system coz by mohlo pomoct chodu systemu jinac grafika az na to je je starsi a v dnesni dobe uz jak se rika za zenitem je pro me potreby dostacujci. Jednalo se mi spis o procesor ale ten uz je vzhledem k MB nejvic co se da sehnat.
Falhar ml.
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků