Upgrade: Visual Studio, kancelář a hry, 10k(bez GK?)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod OS 24. 7. 2016 13:21

Ahoj,

řeším upgrade mého stávajícího PC, viz níže. Ale asi bude nutné postavit nové, upgrade se asi nebude vyplácet. Možná jen SSD a HDD využijeme.

AMD Athlon II X2 250 rev. C3
GIGABYTE MA78LMT-S2
SAPPHIRE HD 6670
ADATA 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9
Eurocase MiddleTower 530 černá
Seagate Barracuda 7200.12 500GB
Kingston V300 120 GB
Fortron AX350-60APN

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic bude muset stačit.
UCEL PORIZENI SESTAVY: Většinu času jen surfuji na netu atd. Potom bych si rád zahrál nové hry jako je GTA V, Mafia III a Doom. :-) Doteď hraju např. DIRT 3, Mafia 2, Samozřejmě ne na plné detaily, ale např. ve full HD na nějaké rozumné detaily by to mohlo běžet. A nakonec si hraju se C# ve Visual Studiu, doma se tím neživím, ale chci na to mít 16 GB RAM. A rád bych se díval i na 4K videa, snad už to dnes zvládne cokoli.
FINANCNI LIMIT: Myslel jsem kolem 10 000 Kč bez grafiky, na tu asi nezbyde a budu ji muset dokoupit později.
OPERACNI SYSTEM: Nezahrnovat do ceny, používám W8.1, do budoucna W10.
SESTAVITE SI PC SAMI?: Ano.
BUDETE TAKTOVAT?: Rád bych, minimálně CPU, chci za málo peněz dostat více.
MONITOR + JEHO ROZLISENI? 2 x fullHD, 27" BenQ GW2760 a 21.5" BenQ GL2240M
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Jen skříň.

Nejraději bych nějaké čtyřjádro, ale i5 s nějakou rozumnou deskou jsou už drahé. Nasbíral jsem tu nějaké info a od Pythona tu byl tip na AMD X4 880K a AsRock FM2A88X Extreme4+, možná 6. A to se mi docela líbilo kvůli ceně. Prostě bych rád sestavu s rozumným poměrem cena/výkon, případně bych i CPU nataktoval. Možná bych i zainvestoval do většího SSD?
Vůbec nevím jakou grafiku k tomu AMD a asi na ní nezbydou peníze v tomto upgradu, viděl bych to tak na 5 000 Kč a nákup později.

Co myslíte? Dalo by se s tím něco dělat?

Díky.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 7. 2016 15:19

Pokud chceš všechno nové a se zárukou, tak s rozpočtem 10 000,- na to zapomeň - došetři ideálně dvoj/troj-násobek.

Pokud však nevadí, že se podíváme po bazaru ... tak tady už by se dala vymyslet nějaká ta i5 2500K / 3570K + odpovídající deska ... popř. vůbec komplet sestava, do které bys pak akorát vrazil SSD a HDD.

Tohle jsou tvé možnosti. Za ty peníze bohužel nic jiného vymyslet nejde - tzn. buď bazar a nebo nic.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 26. 7. 2016 21:34

Ok, můžete mi mrknout na tenhle košík?
https://www.czc.cz/187752,189344,74749,110748/kody

Na Alfě tohle AMD nějak neměli, tak musím z CZC.

A potom jsem ještě objevil web http://www.logicalincrements.com/, kde jsou doopručené sestavy. A trochu jsem gůglil a četl jsem, že i3 6100 by mělo mít daleko vyšší výkon. Ale je to teda dvoujádro, což by mi asi nemuselo tak moc vadit.

Co myslíte?
OS
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 7. 2016 09:05

To už by šlo. Ale furt je to bída.

+ chladič skířň a nějaká ta GK.

Radši jsem pro to co píše kolega admin.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 27. 7. 2016 14:43

Python.p: Bídou myslíš výkon ve hrách? Nebo bídná celková kvalita mého výběru? Jako nejsem zas tak náročný a holt bych se smířil s nižším výkonem. Prozatím nejsem ochotný dát jen za GK 10 000 Kč a k tomu odpovídající zbytek komponenta za další balík.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 7. 2016 01:13

Celkově ten výkon bude bída. Ano, polepšíš si. Ale na otázku, zda-li se ti kvůli tomu nicotnému výkonu navíc vyplatí vyhodit 10 000,- Kč? Za mne vyhozené peníze.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 28. 7. 2016 07:48

milsimr: Tak to mě moc netěší. Upgrade bych ani moc neřešil, ale zřejmě mi píská deska při zátěži a štve mě to. Grafika to není, protože se to děje i mimo hry. A chtělo by to víc RAMky.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 28. 7. 2016 08:36

Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 7. 2016 08:49

Občas se dají najít stroje s X58 deskou a tak nějak bordelem okolo toho. Jo není to úplně super čuper, ale výkonem někde na úrovni i5-2500k ovšem lépe sehnatelné a levnější.

Stačí koupit, vyházet nepotřebné, doplnit GK a máš docela slušnej stroj.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 28. 7. 2016 09:52

OS
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 7. 2016 10:33

Na to první jsem koukal, ale nemáš zdroj a GK.

Druhý ne. To je hotovka a něco v tom dělat je za trest. Neříkám že to nejde.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 28. 7. 2016 10:42

Python.p: Jasně. Ale koukám na to, že ten i7 920 je CPU z roku asi 2008. Tzn. dávat za celkem "starý" CPU+MB+RAM přes 6000 Kč se mi opravdu moc nechce. I přes ten výkon, který to bude mít i dnes.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 7. 2016 11:02

Jak říkám, je to jen alternativa. DAjí se najít za 7ku is SSD, zroje a skřní. Tam už je to celkem v pohodě ta cena.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod OS 28. 7. 2016 19:26

Python.p, milsimr: Díky, asi budu chvilku číhat na ty ojeté stroje a uvidím. Některé nevypadají asi marně. Ale stejně bych už rád zainvestoval do nové platformy a DDR4. :) A navíc číhání na "vyhřátý" starší stroj mě moc nebaví. Chci koupit a fachčit. :D
OS
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků