PC na hry cca 25k, Classic noise

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eXii 20. 8. 2016 20:42

Zdravím,

sháním pro kamaráda PC a jelikož doporučené sestavy se právě teďka předělávají, tak se zeptám zde:

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - classic noise.

UCEL PORIZENI SESTAVY - 90% hraní her ( dark desert ), 10% sledování filmů a seriálů.

FINANCNI LIMIT - cca 25k s DPH.

OPERACNI SYSTEM - mám vlastní WIN 10.

SESTAVITE SI PC SAMI? - Ano, sestavím si ho sám.

BUDETE TAKTOVAT? Ne.

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Monitor mám, nezahrnovat do ceny.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Chci jen skříň. Navíc mám i nový HDD WD 1TB SATA/ 64M Cache WD1003FZEX, takže už stačí jen nějaký SSD disk.
eXii
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 8. 2016 21:41

https://www.czc.cz/5uhdtrc1dmiegbr9tglrbotkbf/seznam

Případně by se dalo v rámci rozpočtu udělat LN a nebo fancy RED look (případně za 26 tisíc obojí).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Timmy12 21. 8. 2016 09:09

https://www.czc.cz/3fl6is2mvqj8haetujhun78gu9/seznam

já bych to viděl spíš takhle pokud by menší příplatek nevadil...
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 21. 8. 2016 09:56

Timmy12:

Jen taková úvaha. Hodně se tu rozmohl mor myšlenky, že káčkové Ci5 je tzv. futureproof. Přitom to tak vůbec není. V DX11 je fakt, že vytočené Ci5 na 4,5GHz dodá o 25% více výkonu, ovšem vyjma speciálních případů to nemá v DX11 význam, notabene s tak pomalou kartou, jakou GTX1060 bezesporu je.

A je myšlenka, že buď to bude stejné v DX12/Vulkan a nebo dokonce tato api snižují CPU zátěž. Jenže ony takto vůbec nefungují, to co tyto nová api dělají je, že tuto zátěž mnohem efektivněji rozhodí na více vláken. A zde přichází ten hák. V multiprocesingu frekvence << počet jader. Pokud máme CPU A s polovinou vláken navíc a CPU B s polovinou frekvence navíc, bude v multiprocesingu to vícevláknové CPU nesrovnatelně výkonnější. Důvod? Synchronizace a řazení různě náročných výpočetních procesů. Už schopnost programovat mnohovláknově odděluje programátory od "programátorů". Zvládat predikci procesů a tvořit podle toho frontu je pak záležitostí absolutní elity (jedná se o velmi složitou matematiku, o které běžný programátor v životě neslyšel).

Jinými slovy, Core i5-6600K bude úplně stejná sračka ve >4 vláknové hře, jako je Pentium G-3258 ve hře >2 vláknové. Ani bestiální frekvence těmto procesorům nepomůže skočit do následující třídy (v případě Pentia mezi Core i3 a v případě i5 do třídy i7/xeon).

Závěr - takovýto příplatek je tedy mnohem lepší směřovat do vícejádrového CPU (byť virtuálního) a koupit raději Xeon E3-1231v3, který se vytočenému Ci5 vyrovná a v novějších hrách ho i překoná (a to stále máme k dispozici trik, zamčení truboboostu všech jader na maximech jednoho jádra). Dokonce stále můžeme zvolit Z97 desku, pokud by jednoho dne bylo štěstí sehnat ojeté, ale levné káčkové Ci7.

Nicméně, ke kartě GTX1060, je všechno tohle overkill.

-- 21. 8. 2016 11:14 --

Pak by to vpadalo takto:
https://www.czc.cz/cqcbunrnagk058fric9cuae8j6/seznam

včetně možnosti OC pokud jednou přistane tazateli do klína Ci7-4790K.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Timmy12 21. 8. 2016 10:49

Pěkný popis, ale dá se to říct i jednou větou :tleskani

Já to bral spíš z toho pohledu ,že první vyměněnou komponentou bude grafika a mít časem možnost z CPU dostat něco navíc zadarmo není na škodu.
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 21. 8. 2016 11:06

To bylo spíše obecně. Prostě mi tvým příspěvkem přetekl pohár a musel jsem to ze sebe dostat. Ci5K je jeden z (poměr cena/výkon) nejhorších a přitom nejprodávanějších procesorů intelu a to právě pro ten, ničím nepodložený dojem, jak je těch max. 25% výkonu oproti Ci5-6500 rozhodující a super pro budoucnost.

V tuto chvíli nedokáži odhadnout, co bude první vyměněná komponenta. Pokud Zen dosáhne frekvencí kolem 4GHz, nebude mít intel důvod brzdit nová api a během dvou let bude čtyřjádro bez HT prostě nedostačující na lepší hraní a do čtyř let na běžné hraní. Pro intel to jen znamená ořezat z Ci7 drahou, ale pro hraní zbytečnou grafiku na minimum, a poslat ho přeznačené do cenové třídy dnešních Ci5. Pak naopak zatlačí na výrobce programů aby přešli na multiprocesing a rozjede se masivní upgrade PC (procesorů), ze kterého bude intel také těžit, protože výrobní kapacity AMD partnerů a Intelu jsou nesouměřitelné (intel je má o řád vyšší).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 8. 2016 09:41

Dostal jsem PM s prosbou o reakci ... nuze, jde se reagovat. :))

Ne ... ted vazne. 25k je relativne hezky rozpocet. Na -k CPU bych se ale i tak uplne vykaslal. Do debaty o (ne)prinosu OC CPU se vsak s dovolenim nezucastnim.

24.578,- Kc


Neni to idealni, 6GB karta by tomu slusela vice. Ale kdyz se clovek podiva na cenu tech karet, musel by skrtat i na jinych mistech. Coz se mi tak nejak nechtelo. Jinym slovem receno, sam vybirat za 25k herni PC do rodiny, vybral bych prave to, co jsem vybral.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 22. 8. 2016 09:46

kine disk už má, stačí SSD (viz konec 1. příspěvku) takže by to přecejen možná šlo trošku jinak ;) 1500 na zemi nenajdeš.. a nebo volba aspoň kvalitnějších částí..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 8. 2016 09:57

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků